Přejít na obsah

měření emisí


Milavla

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám Fabiu Junior z roku 2001 a včera mě vrátili z emisí, že mi údajně nefunguje lambda sonda. Dnes jsem byl jinde a prošel jsem bez problémů, lambda sonda je v pořádku. Moc tomu nerozumím, ale mám podezření že to v tom prvním servise neměřili správně, proto jim to neukazovalo co mělo. Tam kde mě vrátili, napojili jen nějakou krabičku pod volant a to bylo všechno. Tam kde jsem prošel navíc ještě připojili něco do motoru a nastrčili sání k výfuku. Můžete mi k tomu říct něco bližšího, chci tam zajít ať mi vrátí peníze, ale musím o tom aspoň něco trochu vědět, abych nebyl úplně za blbce... děkuju Milan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

těžko říct, jak je to doopravdy. Možná chybovali na těch druhých emisích...

 

Shodou okolností jsem byl na emisích na konci listopadu (od 1.12. je přísnější evidence) a připadalo mi to, jak před deseti lety - ŘJ vůbec nenapojoval. Jen sonda do výfuku, pár vteřin túrování a razítko bylo na světě. Cena 350 Kč (benzín) mi také přišla jak z jiného světa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam kde jsem neprošel to dřív právě dělali stejně jako tam kde jsem byl teď a kde to prošlo a hned mi to bylo divný co je to za novinky a mám prostě pocit, že jde spíš o nějakou nekompatibilitu mezi elektronikama než o závadu... 

Editováno: , autor: Milavla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už vím kde je problém, emise se dají do konce roku měřit postaru nebo novým způsobem, který bude povinný pro všechny od roku 2018, protože se s tím dělali podvody. Od novýho roku se všechno musí fotit jako u STK a výsledky měření se online posílají na ministerstvo dopravy a u toho novýho měření je navíc na konci test lambda sondy, který mi neprošel. Zašel jsem na emise jinam kde jedou ještě po staru a v pohodě jsem prošel, takže mám na 2 roky pokoj.

Editováno: , autor: Milavla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 12. 2017 na 14:05, Milavla napsal:

Ahoj,

mám Fabiu Junior z roku 2001 a včera mě vrátili z emisí, že mi údajně nefunguje lambda sonda. Dnes jsem byl jinde a prošel jsem bez problémů, lambda sonda je v pořádku. Moc tomu nerozumím, ale mám podezření že to v tom prvním servise neměřili správně, proto jim to neukazovalo co mělo. Tam kde mě vrátili, napojili jen nějakou krabičku pod volant a to bylo všechno. Tam kde jsem prošel navíc ještě připojili něco do motoru a nastrčili sání k výfuku. Můžete mi k tomu říct něco bližšího, chci tam zajít ať mi vrátí peníze, ale musím o tom aspoň něco trochu vědět, abych nebyl úplně za blbce... děkuju Milan

Pokud si měl v paměti závad chybu lambda sondy nebo nenačtený readiness kód lambda sondy, tak první servis postupoval správně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...