Přejít na obsah

Těsnění motorového prostoru


MRoom

Doporučené příspěvky

Jelikož jsem tu nic podobného nenašel, přidávám tip na jednoduché a levné řešení instalace těsnění motorového prostoru. A hlavně funkční, zvláště v zimních plýskanicích a břečkách soli. Jde o samolepící těsnění typu "pralinka", já koupil 3 metry za nějakých 109 Kč, potřeba je méně, je to i s rezervou. Nejdříve jsem uvažoval o lepeni na kapotu, ale tam se to neosvědčilo, těsnění by muselo být dost masivní. Důležité je dobře odmastit před samotným lepením a pak nalepit po hraně přední masky a světel.

 

Jinak nemám problém s omýváním wapkou ani v myčce. Mám to již několik měsíců a viditelně klesla prašnost v motoru a hlavně se nedostane na motor voda se solí stříkající od aut, takže sdílím něco, co mám ověřené a funguje. Třeba to bude pro někoho inspirace.

20170902_184456.jpg

20170902_184024.jpg

20170902_184051.jpg

20170902_184138.jpg

20170902_184204.jpg

20170902_184358.jpg

Editováno: , autor: MRoom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

To je ale zajímavé. Utěsněnim cca 2 mm spáry mezi kapotou a přední maskou se sníží znečišťování motorového prostoru.

 

Průduchy v masce a předním nárazniku, keré jsou podstatně větší se znečišťování motorového protoru nekoná???

Snad se jen snížilo množstvi nečistot na plastu nad chladiči?

Ale když jsi se svou upravou úpravou spokojený, tak to tady ventiluj.

Je na zvážení každého co si kde nalepí a proč.

Editováno: , autor: ralff
  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji MRoom za mínusový bod, snad jich nebude více.

Pro předstvu přikládám foto přední části mojí FABKY.  Neumím si přestavit, že utěsnením spáry a ponechaním ventilačních otvorů do motorového prostoru dojde ke snížení znečišťování motorového prostoru. Snad se nenajdou jen nečistoty na horních stranách plastu v motorovém prostoru.

Opravdu si to myslíte taky???

Pokud ano jedná se o zázrak.

ZÁZRAK.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pripade zmineneho utesneni prostoru u hrany kapoty jde pochopitelne o mensi znecisteni jen horni casti motoru, resp. plastovych krytu a to jeste jen seshora. 

 

Na SIII mam podobne tesneni z vyroby, ovsem s malou mezerou u packy pro odjisteni kapoty. A je jasne videt, ze tamtudy prochazeji necistoty a spini prave plastove kryty.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niečo na tom tesnení bude, keď už ho začali dávať od výroby do faceliftu F3... neverím, že by to tam dávali len tak.. mnoho iných vecí má význam a oni ich nemontujú.

 

Tiež mi včera prišiel pozdrav z Číny, pri najbližšej príležitosti nalepím na kapotu a otestujem... v podstate mňa zaujíma čistota povrchu, aj tak sa hlboko v motore nikdy nevŕtam. Maximálne skontrolujem hladinu oleja a dolejem vodu do ostrekovačov.

 

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 8. 2018 na 19:56, ralff napsal:

To je ale zajímavé. Utěsněnim cca 2 mm spáry mezi kapotou a přední maskou se sníží znečišťování motorového prostoru.

 

Průduchy v masce a předním nárazniku, keré jsou podstatně větší se znečišťování motorového protoru nekoná???

Snad se jen snížilo množstvi nečistot na plastu nad chladiči?

Ale když jsi se svou upravou úpravou spokojený, tak to tady ventiluj.

Je na zvážení každého co si kde nalepí a proč.

Ten minusový bod byl za formu jakou zde píšeš. Nemám rád arogantní lidi, kteří se vysmívají s cílem zesměšnit druhé a udělat z nich hlupáky s důrazem na svoji inteligenci. A přesně tak mi tvůj příspěvek vyznívá. 

 

Nikdo tu nepsal o tom, že to je zázrak, který ochrání motor všude od znečištění. Každý normální člověk to tu tak pochopil, troufám si říci, byl to tip na snížení prašnosti a znečištění. Teď nemám přes víkend čas, ale pokusím se v pondělí sem dát foto motoru po 8smi 12ti měsících provozu a cca 17ti tisích kilometrech. Každý si to potom může srovnat sám.

Editováno: , autor: MRoom
  • Líbí se mi 1
  • Díky 2
  • Pozitivní 7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...