Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Podle dílenské příručky je to takto:

 

Každých 30 000 km
– Čistič paliva: výměna (vznětové motory při provozu na palivo, které neodpovídá normě DIN EN 590)

 

Každých 90 000 km
– Čistič paliva: výměna (vznětové motory při provozu na palivo, které odpovídá normě DIN EN 590)
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nutná není. Když nemáš VCDS musíš zalít nádobku naftou před uzavřením, pak auto dát 2-3x do startovacího modu aby podávací čerpadlo nahnalo naftu k čerpadlu co tlaku lištu. Když to neuděláš pojede na sucho. Může se to stát i když to zaleješ, proto je lepší použít VCDS, ale ani VCDS nezaručí bezproblémový start. Když se do potrubí dostane větší množství vzduchu, tak stejně musíš pak potrubí odvzdušnit, čerpadlo to už pak nepřetlačí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysál jsem celou nádobku, vytřel do sucha, vložil filtr. Přes diag jsem nechal čerpadlo vrnět 2x 30 sec s odpočinkem a start úplně normální. Možná i těch 30 sec. by stačilo, je to slyšet ve vedení, že jdou bublinky. Takže není třeba nic odvzdušňovat složitě, i když vysaješ všechnu naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, měl bych dotaz ohledně výměny palivového filtru na škodě octavii III r.v. 2019 motor 1.6 TDI 85kW DGTE. V dieslovém světě jsem nový a tak jsem zjišťoval základní informace ohledně výměny filtrů a to hlavně filtru paliva. Máte někdo zkušenost zda u tohoto motoru jde aplikovat "starý" způsob domácí výměny palivového filtru ? tj. odšroubuji víko -> vyměním filtr -> zaliju naftou po okraj -> zašroubuji -> párkrát otočím kličkem naprázdno a mělo by vše fungovat jak má.

Děkuji za odpovědi :)

Editováno: , autor: blin_inside
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem,

dnes jsem si svépomopocí na 1.6 66 kW 5/2015 CXXA vyměnil palivový filtr. Dle servisní historie nebyl nikdy měněn a v autě byl celých 81000 km (ano, ofiko interval je 90k). Trošku v rozpacích jsem byl, když jsem z "válce" vyjmul vložku o +- poloviční výšce. Přesně toto:

https://www.autodily-cardo.cz/nic/palivovy-filtr-mann-pu8021-mf-pu8021-nahrazen-pu8028/

 

Připravenou jsem měl samozřejmě vložku filtru s totožnou výškou válce takže teď mám v autě filtr s větší výškou který však perfektně pasoval. https://www.autodily-cardo.cz/filtry-2/palivovy-filtr-purflux-c813/

Můj dotaz zní zda menší filtr měl v autě nějaké opodstatnění a zda záměnou za verzi s větší výškou nemohu na autě něco poškodit.

Start byl o pár otoček delší než standart a následný chod motoru zcela bez problémů.

 

Předem díky za rekce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj kluci, včera jsem chyboval :-( Podíval jsem se na nějaká videa jak se mění palivový filtr a vyměnil ho..bohužel jsem hlupák a nečetl jsem moc informací, myslel jsem si, že čerpadlo naftu do motoru nažene, tak, jako u starých motorů :-)

Takže výměna filtru ok, ale naftu jsem do nádržky nedoléval. Vše jsem dotáhl. Otočil klíčkem, počkal, start asi 3s a nic. Otočil jsem tedy klíčkem pouze do první polohy asi 3x aby si čerpadlo natáhlo palivo, pak auto naskočilo. Nechal jsem chvíli běžet a poté jsem motor zhasl.

Otázka zní - jde ještě něco udělat pro dobro čerpadla a motoru? Znovu otevřít nádobku, dolít naftu, odvzdušnit přes diagnostiku?!

Předpokládám ale, že druhým startem a chodem motoru se nádržka s naftou doplnila a potrubí "odvzdušnilo"...

 

Děkuji moc za každou radu, nespalo se mi moc klidně :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...