Přejít na obsah

Porovnání prostoru na zadních sedačkách Rapid/Fabia


Mutislav

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni znalí. Chci se zeptat jestli má někdo zkušenost nebo znalosti co se týkají porovnání vnitřního prostoru na zadních sedačkách- co do šířky.

Vím, že před koleny je královský prostor vzhledem k fabii (mimochodem, zarazilo mě, že fabia 3 má méně prostoru na kolena než moje fabia 2).

Nicméně Fabia 3 je oproti Rapidu vnějšími rozměry širší. Mám to brát tak, že bude pro 3 lidi vzadu méně místa než ve Fabii?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To áno.. avšak myslím si, že tí traja dospelí by sa vzadu cítili pohodlnejšie aj v užšom priestore, pokiaľ budú mať viac miesta na nohy. Zbytočne budú mať širšie sedadlá, ak budú kolenami tlačiť do predných sedadiel. Čiže Rapid je podľa mňa v tomto prípade jasná voľba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem nekolikrat vzadu ve Fabii 3, ted mam noveho Rapida. Kdyz to porovnam, tak  v Rapidu je vice mista pro nohy i pro zadek. Pocitove se jede lepe v Rapidu, interier vypada vzdusneji a sedadlo je pohodlnejsi. Pro tri dospele to na delsi cestu rozhodne neni. Nejhorsi na cestovani vzadu je zapinani pasu, blbe se zacvakava pod zadek. Pri jizde samotne netlaci, ale zapnout se, treba v zimni bunde je problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 14. 12. 2017 na 19:37, Mutislav napsal:

Ahoj všichni znalí. Chci se zeptat jestli má někdo zkušenost nebo znalosti co se týkají porovnání vnitřního prostoru na zadních sedačkách- co do šířky.

Vím, že před koleny je královský prostor vzhledem k fabii (mimochodem, zarazilo mě, že fabia 3 má méně prostoru na kolena než moje fabia 2).

Nicméně Fabia 3 je oproti Rapidu vnějšími rozměry širší. Mám to brát tak, že bude pro 3 lidi vzadu méně místa než ve Fabii?

Ahoj, mám Rapid 2016 a měl jsem týden Fa III kombi. Prostor vzadu má o řád lepší Rapid. Já si se 180cm nesednu ve Fa pohodlně za sebe, nohy už tlačí na sedadlo řidiče. Celkově je Rapid v interiéru vzdušnější a podlě mě i dizajnově nadčasový. Protože jsem z Beskyd tak musím napsat ještě tohle: Fábie je vzadu o dost užší v rozchodu kol a o hodně velký kus má kratší rozvor a to je SAKRA ZNÁT na sněhu nebo na dálnici. Směrová stabilita Rapidu se blíží autům segmentu C, kdežto u Fábie je to neposeda. Na sněhu Fabi ujíždí stále někam zadkem a na dálnici pří silnějším bočním větru neustále koriguješ volant, občas přidržuješ zubama :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem vybíral auto a  když se do FAbie a Rapidu posadím na přední sedadlo a posunu  je abych seděl pohodlně, tak v Rapidu v zadu zůstane  o dost více místa na nohy.  Tam jsem si připadal jak v SuperB. Ve Fabii mně tlačilo sedadlo do kolen.

Navíc Rapid Liftback má kufr 550 L a Fabia combi jen 530 L.

Taky do Rapidu momentálně dávají průchod na lyže do zadních sedadel. To ve Fabii není.

 

Rapid po Fafeliftu je o dost lepší auto než Fabie III. I když Rapid nemá podvozek ze součastné platformy. To já osobně považuju za výhodu.

A kdo nechápe že za stejnou cenu je lepší místo Fabie Combi III koupit Rapdi Liftback 2017/ 2018. Tak to je jeho smůla.

Mně se osobně Fabia III líbí zvenku, ale tím výhody končí.

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako Spaceback, ale ja som prave kvoli miestu vzadu namiesto Fabie 3 volil Rapid (Toledo). Jednoducho ked som si chcel sadnut dozadu a predna sedacka bola nastavena namna tak kolena som mal zaborene v sedacke. 

 

Dokonca mam pocit, ze je vzadu v Rapide viac miesta co sa do dlzky tyka ako v Golfe. 

Tak isto je prekvapujuce, ze Fabia 3 je sirsia ako Rapid, lebo v realite, ked som sedel vo Fabii tak je tam menej miesta na lakte ako v Rapide. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, Fábie není širší, než Rapid, to jen jaksik pro jistotu Škoda nechtěla přijít o typickou klientelu Fábie a tak přičetla MEGAkliky do šířky :-D

                                         Rapid SB    Fabie kombi 3    Rapid LB
rozchod vpředu (mm)    1463         1463                    1463
rozchod vzadu (mm)      1500         1457                   1500
délka(mm)                       4304         4257                    4483

rozvor (mm)                    2602         2455                    2602

Přední rozchod kol je stejný, ale vzadu je Rapid o skoro 5cm širší a to je u auta hodně, navíc ten rozvor o více jak 10cm!!

Jak jsem psal, na dálnici a sněhu je rozdíl propastný... Nejvíce mě baví, když mi nikdo nevěří, že R.Spaceback je delší, než Fa kombi!! :-)

 

 

Editováno: , autor: bobanHTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak on Rapid je o kus delší, proto je taky více místa vzadu (ten rozvor se musí projevit). Nevýhodou Rapidu LB je svažující se střecha, to řeší SB. Jinak co do šířky, tak Fabia III je zvenku možná širší, ale stačí se na obě auta podívat spředu, Rapid má skoro kolmé boky a to udělá v interiéru hodně (někdo tvrdí že to auto pak vypadá divně, to ať si posoudí každý sám, ale místu to prostě jednoznačně prospěje.

Jinak k těm šířkám ještě, tak "přes zrcátka" má Fabia III 1958mm a Rapid 1940mm a i tak u FIII nejsou kliky nejširším místem auta, aspoň dle oficiálních "obrázků".

Ale vnitřní rozměry: (FIII/Rapid SB)

- Šířka
Vpředu: 1401/1418mm
Vzadu: 1386/1428mm

 

13-fa-tech.jpg
rapid_25b.jpg-id1808_016.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 192 cm, sedal jsem si do zadu a svažující střecha i pro tak vysokého člověk a v pohodě. Normálně jsem se vešel.

Právě díky dostatku místu na nohy, nemusíte mít zadek nalepený až v zadu na sedátku, můžete si sednout pohodlněji a tím máte i hlavu níž.

Pro mně je LB ok i pro 4 dospělé osoby. Mně se více libí tvar liftback.  Mám rád Coupe a toto mi to aspoň připomíná :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To samé se dá říci pro tři dětské sedačky. Přečtěte si článek http://www.auto.cz/detske-autosedacky-hledame-rodinneho-krale-ktery-zvladne-3-deti-vzadu-72569 a obrázek http://www.auto.cz/detske-autosedacky-hledame-rodinneho-krale-ktery-zvladne-3-deti-vzadu-72569/foto?foto=0&galerie=GH_510150596f1a2 

 

Tři dospělí pohodlně vzadu a auto nižší třídy k sobě nejdou. Vždy budou více nebo méně namačkáni. Hlavní rozdíl bude v tom, zda si mohou trochu natáhnout nohy nebo budou sedět jako skrčenci s kolenem u brady ... a to vlastně platí i pro dva dospělé vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Vzadu sedím s juniorem pouze, když čekáme na manželku před obchodem, ale měřím 184 cm a před nohama mám ještě dost místa - nad hlavou to je horší, ale rezerva tam je určitě větší než na 185 cm ;). Na délku je Rapid super, vezl jsem i docela dlouhány (okolo 190 cm - spolujezdec a za ním sedící) a nestěžovali si. Zato na šířku je to se spolujezdcem hodně intimní:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

V září při koupi auta jsem vybíral mezi ročním Rapidem SB a Fabií Combi. Mám 185 cm a když si v Rapidu sednu pohodlně za volant, vejdu se rovněž pohodlně za sebe na zadní sedadlo a ještě mám pár cm volného prostoru před koleny. Ve Fabii jsem se za sebe nasoukal jen ztěží. Fabie navíc má kolmější opěradlo zadní lavice než Rapid, čili vzadu se mi nesedělo moc pohodlně. Když to sečtu, Rapid mi vnitřním prostorem na délku připomněl spíš trojkovou octavii, na šířku také octavii, ale jedničkovou. Nicméně oproti Fabii je Rapid uvnitř citelně prostornější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono opravdu ještě někoho překvapuje, při rozvoru Rapidu 2590 mm a Fabie III 2 470 mm (rozdíl 120mm), že je ve Fábii méně místa vzadu? Prostě Fábie III Combi je tak pro dva a spousta místa v kufru, Rapid SB je o poznání více místa vzadu, takže i 4 dospělí tam v pořádku odcestují, ale zase je o něco menší kufr, jednoduše je to o prioritách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Martab: je to tak, stačí číst tech. údaje :-)

A já přidávám, kdo jako já bydlí v horách, pozná nebetyčný rozdíl ve stabilitě na sněhu, protože Rapid je nejenom o 5cm širší v zadním rozchodu kol, ale také má o více jak 10cm delší rozvor a to dělá Rapid  jistějším na sněhu, vodě a dálnici.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...