Přejít na obsah

Vždy zapnutá klimatizácia?


gabbi

Doporučené příspěvky

To je zas téma pro našeho Aleše. Vedle AC se ve Velké Británii používá např. automatic climate control. Ten vyraz presne popisuje funkci climatronicu, protoze klimatizace je jen jedna z jeho soucasti. Bohuzel u nas se mu rika klimatizace a pak to prinasi obcas zmatky.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani neprechovavam sympatie ani antipatie voci nikomu osobme ale riesit na fore osobne pocty "Ja mam pravdu, aby to kazdy vedel a hlavne videl!", mi jeden z Vas dal okamzite poctit.

Dakujem vam za prispevky, rady a komentare a dovolim si citovat vo vasom jazyku "Možná zas ňekdy....".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucí nedávejte Alešovi mínusy. Vždyť on s tou citací z Wikipedie vlastně potvrdil to, co jsem psal :-)

Tj. "Klimatizace může být propojena s ventilací, například v malém prostoru automobilu" znamená, že vypnu-li v autě klimatizaci propojenou s ventilací (nechci chladit, resp. odvlhčovat vzduch), tak nadále pokračuje ventilace. Takže hláška o zapnuté klimatizaci, když je vypnutá, je jasný fail :-) 

Robon: buď v klidu, Aleš to nemyslí zle :-)

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Nevíte někdo jak přinutit klimatizací pracovat na vnitřní okruh?

Zapnu vnitřní recirkulací např v kolone abych nedýchal zplodiny z výfuku a někdy se climatronic sama rozhodne začít nasávat vzduch z venku a vypne vnitřní okruh. 

Je v interiéru nějaké čídlo na vydýchaný vzduch nebo proč to dělá?

Jedine co mi funguje je stahnout otacky vetracku na nulu ale tim vypnu celou klimu úplně a to mi vypne i nezávislé topeni což treba nechci hned po startu aby se zahrál motor.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info.

Zkusil jsem vypnout tu automatickou recirkulaci v menu ale climatronic me stále neposlouchá :(

Zmacknu tlačítko recirkulace, rozsvítí se na něm žlutá ledka a zapne se taky AC.

Někdy se to po chvilce (max pár minut) recirkulace samo vypne a začne nasávat vzduch z venku.

kdyz zmacknu v této chvili recirkulací znovu tak se vypne prakticky za pár sekund.

Je to mimořádně otravné v kolone aut když to do interiéru nasaje výfukové plyny a není možnost to vyvětrat.

zda se mi, že to neposlouchá hlavně po startu když je zima, když je auto zahřáté nebo v létě to celkem poslouchalo.

Nevim jestli mám nějakou závadu nebo to je normální stav a na technickou podporu tak nejak nemám žaludek po předchozích zkusenostech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mám climatronic nebo ty senzory fakt nějaký nemocný :(

zkousel jsem s tím laborovat (viz obrázek) a zdá se že nefunguje ani automatické vyhřívání skla,

schválně jsem zapnul vnitřní okruh a vypnul AC když nás bylo víc v aute aby se začaly zamlžovat skla a to vyhřívání skla se stejne samo nezapne.

AUTO režim klimatizace nepoužívám, ovladam výdechy a rychlost vetracku rucne ale to by nemělo mít snad vliv.

no zkusím to ještě chvíli pozorovat a pak asi servis...

 

 

 

20191113_105007.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dam jeste sanci tomu automatickemu rezimu. Puvodne jsem ho chtel pouzivat po koupi auta ale byl vydychany vzduch v kabine tak jsem presel na manual. Ted jsem prepnul intenzitu z nizkeho rezimu na ten stredni a zda se mi ta vymena cerstveho vzduchu lepsi.

Ted jezdim sam, uvidime az zas pojedu s celou posadkou..

Jeste mam tri dotazy (:

1. Rozsviti se vam LEDka na tlacitku recirkulace kdyz senzor rozpozna skodliviny v nasavanem vzduchu nebo jak se da poznat ze nastala automaticka recirkulace?

2. Zapne se vam automaticka recirkulace kdyz zaradite zpatecku nebo pouzijete ostrikovace?

3. Co znamena na displeji ikonka dvou zelenych kulicek (viz obrazek) ktere se toci dokola?

Diky

20191118_112315.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky za informace.

Už pomalu začínám chápat jak ten climatronic funguje nebo nefunguje.

Co se týká nastaveni provozniho rezimu, tak jsem se domníval, že se to týká jen intenzity chlazení ale teď už vím že to ovlivňuje i výměnu vzduchu.

Teď uz to mám na ten střední režim,  vydechy mám otevřené dlouhodobe.

V létě jsem měl nastaven ten mírný rezim kvůli prckovi ale to bylo nedychatelno po 20min jízdy takže jsem přešel na manual.

Co se týká toho výpadku recirkulace který jsem popisoval dříve: ten climatronic se vyhýbá za každou cenu zamlžení skla

a proto vypíná recirkulaci ještě než se okno zacne mlžit ale teoreticky by se mohlo zamlžit, neřeší nějaký vydýchaný vzduch v kabině.

Snímač mlžení/kondenzace je asi nekde na celnim skle u zrcátka.

Když zapnu vyhřívání skla, tak mi tu recirkulací nevypíná ( uvidím až bude větší zima jestli moje teorie funguje).

Podle návodu (kapitola výhled) by měl climatronic zapínat vyhřívání skla sám ale to jsem zatím nezaregistroval stejně jako automatickou recirkulaci.

Mělo by být možné climatronic "přinutit" aby tu recirkulací nevypinal a to opakovaným stiskem tlačítka recirkulace (viz odkaz) ale zatím jsem nezjistil jak na to.

https://www.skoda-storyboard.com/cs/inovace/technologie/10-tipu-jak-pouzivat-spravne-klimatizaci/

Ta ikonka dvou zelených kuliček co se honí dokola je asi aktivní aircare ale zatím si nejsem jistý protože tam občas ikonka není i se zapnutým aircare.

Jinak automatická recirkulace funguje pouze od 2°C nahoru co jsem se dočetl  a dále nějak průměruje  namerene škodliviny ve vzduchu a pak reaguje pouze na špičková překročení škodlivin, takže v zimě je asi stejne nutné používat v kolone tlačítko recirkulace pokud se nechci otravit .

Na lihovinu v kapaline v ostrikovacich mi to nereaguje vůbec, možná mám ten snímač nemocný.

Je to moje první relativne moderni koncernové auto se kterým jezdím delší dobu takze omluvte můj amatérismus ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měl jsem zato, že "profil klimatizace" se týká chlazení, v návodu jsem tuhle kapitolu vynechal, protože jsem myslel, že to mluví samo za sebe. Tak asi ne, budu muset vyzkoušet, jestli budou na první čárku výdechy víc foukat. Zatím jsem žil v představě, že silný režim víc chladí, tudíž je větší i spotřeba. O fíčurách jako automatická vnitřní cirkulace při zařazení zpátečky, či ostřikování okna jsem neslyšel a nemyslím, že by to bylo aktuální, i když by to bylo celkem myslitelné a proveditelné, když už. Mně osobně ta směs celkem voní, ale jinak to musím neustále poslouchat, jak je to dráždivé. Výpary studeného motoru totéž, hlavně při couvání si člověk dejchne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 11. 2019 na 15:43, Medved09 napsal:

Dík za info.

Zkusil jsem vypnout tu automatickou recirkulaci v menu ale climatronic me stále neposlouchá :(

 

Nic si z toho nedělej. Mě toto taky sere do běla. To se jen snažil programátor být chytřejším než ty. Jedu za starou vejtrou a za včas provedu dvojhmat (máčknu recirkulaci a hned vypnutí klimy, zase mi někdo chytrej vnucuje klimu,když jí NECHCI zapínat). Po čtvrt minutě mi něco recirkulaci vypne a začnu se dusit kouřem z vejtry.  

Zlaté časy na mé staré fábce. Tam zapnu recinu, vypnu recinu, zapnu klimu, vypnu klimu jak chci. Nic mi klimu samo nezapíná! To byl svět ještě v pořádku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...