Přejít na obsah

Zlomený ventil odvzdušnenia motora


tasum

Doporučené příspěvky

Asi týždeň som cítil v aute (nabehané 55600km) zápach po splodinách a stále sa to zhoršovalo a nato mi v Cariste vyhodilo poruchy climatroniku. Keďže som nič pod kapotou nenašiel, tak som zašiel dnes do servisu ŠA kde mi zistili ulomený/skrátený ventil odvzdušnenia motora. Hneď ako som problém opísal technikovi tak vedel, ktorá bije: "že dnes som už tretí" ktorý prišiel s týmto problémom (nie u rapidu). Prvý náznak je, že je to špinavé od oleja. Ventil vytiahol, zbehol do skladu po nový, vymenil a hotovo. Cena ventilu 18,43 €.

Ohľadne climatroniku, tak to dal na ich diagnostiku, vyhodilo mu tie iste chyby ako mne. Trochu sa s tým pohral, dal tam nejaké základné nastavenie, spravil test a všetko bolo OK.

Tak uvidím či sa to zlepší, motor si na jar umyjem a budem to kontrolovať. S climu sa mám zastaviť po novom roku na kontrolu či to pomohlo, alebo je tam niečo vážnejšie.

 

Obdobný problém:

 

 

IMG_20171219_131201.jpg

IMG_20171219_131256.jpg

IMG_20171219_131210.jpg

IMG_20171219_131231.jpg

IMG_20171219_132016.jpg

Screenshot_2017-12-18-17-54-08.png

Editováno: , autor: tasum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opakovat se to asi bude. Také potvrzuji výměnu ventilu - číslo dílu 030 103 175 B v rámci pravidelné servisní prohlídky v AS, která proběhla v létě. Pár dní před serviskou jsem si všiml oleje na motoru. Shodou okolností jsem se zde na fóru v sekci FII motor dočetl o ventilu, že se jedná o častou závadu. Přijímacímu technikovi jsem se o tom ani nezmiňoval a přišli na to sami a odvzdušňovací ventil na víku hlavy válců vyměnili. Při předání rapida se jen divili, že jsem nic necítil v kabině.

 

Výměna při cca 98.000km

Editováno: , autor: Yosef
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Takhle to vypadá namontované a přidávám i výkres.
Do hlavy ventilu vyříznout závit M6, zkrátit zlomenou část až k okraji těla, udělat sražení okraje otvoru závitu, aby se tam schoval přechod mezi závitem a čelem příruby nástavce. Závit je do plastu těla ventilu zalepen, já použil Loctite 243.

IMG_20180716_181349.jpeg

http://cloud.tapatalk.com/s/5b4cc6da7ad70/Hadicnik%20ventilu%20TSI_00.PDF

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoumal jsem na internetu fotlky hlavy válců a teoreticky by to mohlo buď propadnout někam dolů do olejové vany (zelená šipka) nebo k pružinám ventilů. Vzhledem k tomu, že v AS určitě při výměně ventilu kašlou na to, aby dávali nějak extra pozor, aby jim tam zbytek "čůra" nespadl nebo rozdělávali kvůli tomu ventilové víko s vačkou a není zde na fóru nejspíš znám případ poškozeného ventilu nebo pružiny u prvního válce zleva, ten spadlý zbytek ventilu se v motoru nejspíš nějak vstřebá.....

b4718e774da389283a967c4ed01c.thumb.jpg.6c9b55be3006c712af14eb4852f2ef46.jpg2.thumb.jpg.b5870424bdf876ad817e2c14a5ed2bc3.jpg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Probiral jsem to se svym mechanikem a ten rikal, ze aby se to dostalo ven treba i pri te vymene aby to tam nekam nespadlo muselo by viko dolu. Vzhledem ke zkusenosti ostatnich v AS pochybuji ze by to tam delali ( vzhledem k deklarovane cene teto opravy) a nebo ze by se s tim tak srali aby jim tam ten cudl nespadl.
Rikal, ze pokud je to z plastu ( ne z kovu) tak se to maximalne sezvejka semele a propadne bud cele nebo po castech do olejove vany a nemelo by to nic poskodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně tak napadlo, že když se vytáhne ta gumová průchodka, tak se to vytáhne i s tím úlomkem. Zítra jedu do servisu na výměnu a nechám si vyměnit i tu průchodku. OT: už druhým rokem kupuju nový auto, ale pořád nemůžu nic vybrat a jsem rád za Toledo/Rapida se spolehlivým a bezproblémovým EA111 z poslední série. Počkám na nový Rapid a Leon a pokud v nich bude 1.0 TSi s filtrem, tak budu udržovat a opatrovat svoje Toledo ještě 5 let :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo. Vzdyt ty mas Spanela[emoji23]. Musim ale priznat, ze ja plyne cas tak Spanel kdyz nejakeho potkam se mi libi vice. Rapid je proste okoukanej.
No nejsem si jisty jestli pujde to jak to popisujes. To curo je delsi nez je delka te pruchodky a kdyz se to ulomi, tak se to vetsinou ulomi v te pruchodce a delsi konec ti ktery ti drzi jen na kousku v pruchodce visi do motoru. Trochu nejaky pohyb, to curo ma navic protihroty a curo je v prdeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...