Přejít na obsah

1.5 TSI G-TEC (CNG) 96 kW


Habi001

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Je tady téma "CNG neboli stlačený zemní plyn", je to na titulní straně dole, ale je to skryté, abys ho viděl, musíš být přihlášený. Proto tam moc lidí nepíše.

 

Hodně informací je tady:

http://forum.cngklub.cz/

 

Jinak z civilizovaných evropských zemí jsou jiné koncovky používány v Itálii, ale tam mají pumpaři svoje redukce. Ještě jsem četl, že problém je na Ukrajině, tam si musíš koupit vlastní. Tady okolo nás, kde jsem jezdil,  (CZ, SK, DE, AT, HU, SRB, BG) je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi nečetl co se psalo na minulé straně? Odtud až po konec strany:

 

Prostě každá plnička plni jinak, ikdyž tankuješ benzín, tak nikdy nenatankuješ stejné množství, jen u 50l nádrže už je nějaký ten 1l sem nebo tam skoro zanedbatelný, ale u CNG nádrží to prostě udělá rozdíl pozorovatelnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, The_DoctoR napsal:

Natankoval sem 16,3kg CNG, podle palubaku od nacerpani mam spotrebu 3,8kg/100km, a najel sem jen 401km. Mam se nad tim pozastavovat? Reklamovat? Je to bezne, ze pocty a najezd nesedi?

 

Je to vcelku běžné, není to závada. 

K tomu, kolik natankuješ kg jsem se už vyjadřoval, prostě +/- 1,5kg do plné.

Průměrná spotřeba záleží na stylu a způsobu jízdy, kde jezdíš, ale pravděpodobně to auto počítá jinak, než vydělením kg a km. Podle mne to auto nemůže zvážit, kolik kg plynu je v nádrži, takže to nějak počítá ze snímačů technických dat jízdy a v samotných nádržích sleduje jen tlak plynu. Což je mnoho proměnlivých veličin, ze kterých fyzikáními vzorci auto počítá průměrnou spotřebu v kg. Což krátkodobě nemusí souhlasit, dlouhodobě by asi mělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik z toho ujel na benzín, je úplně jedno, protože i při jízdě na benzín ho km nestál víc než z čistě benzinovým autem. No a vzdálenost, co ujel  na plyn, tak ho stála na palivu pod 1,- Kč na km.

Dojezd auta na CNG při této spotřebě má asi 500km, natankovat si mohl pohodlně ještě v Rakousku nebo ve Slovinsku, otázka je, jestli to zkoušel v Rijece či Záhřebu, a kam přesně do Chorvatska jel. Třeba z Prahy do Zadaru to má tam i zpět cca 2000km, z toho třeba z Mariboru (CNG pumpa) 800km tam i zpět. Takže mohl najet (např.) 1700 km na CNG a 300 na benzím, pokud jel Praha-Zadar přes Maribor. Mohlo ho to tedy na palivu přijít na cca 2.300 Kč. Dieslovým autem by ho to stálo o tisícovku navíc, a benzinovým autem o necelé dvě tisícovky navíc. Jak prosté, milý Watsone.

 

Jinak k té pěkné spotřebě, je to asi dáno hlavně plynulou jízdou pod rychlostními limity, navíc, pokud má nové auto, tak se po zajetí spotřeba ještě sníží.

 

 

Editováno: , autor: Wdog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na benzin jsem jel asi 10 km. Jinak jsem tankoval naposled v Ljublani. Byli jsme v Poreci, takze to mi na cestovani po Chorvatsku stacilo a cestou zpet jsem bral opet v Ljublani za skvelych 0,9 e. 

Celkove jsem byl pod 1kc za km...

Nejvic jsem na plnou cng nadrz najel asi 450km, ale vzdy jsem radsi tankoval tak, abych nejel na benzin...(tankovani: v cr za 23,50 kc, rakousko 1,080 e, ljublan 0,9e 2x, rakousko 1,080 e)

Jinak auto ma v soucasne dobe najeto po dovolene 3200 km...

Editováno: , autor: The_DoctoR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je opravdu pěkný, tímto si jsou oba motory (1.5 a 1.4) velmi podobný. Já kvůli pokrytí čerpačkama CNG

raději volil 1.4. DSG mě, ale hodně lákalo, no nakonec jsem vzal manuál. To si byl myslím ty co si psal, žes byl projet

tu hnědou 1.4 s DSG u Přerosta a Švorce, já ji zkoušel taky, ale jelikož to byla předváděčka nešel jsem do toho.

Tak ať ti jezdí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, The_DoctoR napsal:

Jj sem to ja...

Pozoruji na DSG zvlastni zvuk, takove cvaknuti, kdyz preradim z polohy D/S na zpatecku. Kratke jedno zvaknuti, hlasitejsi. Pozorujete nekdo neco podobneho nebo se o to mam zacit zajimat vice? :-/

Mě dělalo něco podobného. Vyměněn snímač zařazeného stupně v rámci záruky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Ahoj, tak jsem taky majitelem nového CNG. Zatím spokojenost. Spotřeba na plnou nádrž CNG cca +/- 450 km. Najeto zatím cca 1600 km. Už jsem byl i na spotřebě 3.3 kg/100km ale to byl courák Brno-Praha-Brno - D1 je fakt strašná. Zatím to ale moc nehoním, pokud to silnice dovolí tak cca 95-100 km/h a D1 130 km/h - tachometrových.

Jak je to s benzínem? I když jezdím na CNG stále se mi postupně zvedá palubní spotřeba benzínu - teď už jsem na 40 l/100km :) Někde jsem četl, že na benzín to vůbec nejezdí dokud nedojde CNG, ale prodejce říkal, že na benzín to pro nastartování krátce jede. A je pravda, že se mi rafička benzínu lehce ale přesto posunuje.

Předpokládám, že i přesto že to motor 1.5 umožňuje, tak v CNG motor neplachtí a ani se nevypínají 2 válce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 19. 5. 2020 na 15:48, bobo75 napsal:

Ahoj, tak jsem taky majitelem nového CNG. Zatím spokojenost. Spotřeba na plnou nádrž CNG cca +/- 450 km. Najeto zatím cca 1600 km. Už jsem byl i na spotřebě 3.3 kg/100km ale to byl courák Brno-Praha-Brno - D1 je fakt strašná. Zatím to ale moc nehoním, pokud to silnice dovolí tak cca 95-100 km/h a D1 130 km/h - tachometrových.

Jak je to s benzínem? I když jezdím na CNG stále se mi postupně zvedá palubní spotřeba benzínu - teď už jsem na 40 l/100km :) Někde jsem četl, že na benzín to vůbec nejezdí dokud nedojde CNG, ale prodejce říkal, že na benzín to pro nastartování krátce jede. A je pravda, že se mi rafička benzínu lehce ale přesto posunuje.

Předpokládám, že i přesto že to motor 1.5 umožňuje, tak v CNG motor neplachtí a ani se nevypínají 2 válce.

Tak na benzín to jede pouze když natankuješ CNG.Já mám zatím najeto 34 tisíc km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...