Přejít na obsah

Key upgrade


Strabag

Doporučené příspěvky

V 5. 5. 2020 na 15:02, wlado93 napsal:

Tak podarilo sa, nasiel som 3 predajcov. Cena 24-30$ uz aj s doskou (mozme si ju prehodit, alebo dokodovat) a za 3-4$ robia vyfrezovanie kluca podla fotky.

Diodka ma otvor v chromovej casti, doska vyzera ako moja, baterka je tiez v pozicii ako u mna.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000311079477.html

https://www.aliexpress.com/item/4000319420239.html

https://www.aliexpress.com/item/4000434467917.html

 

 

kluc2.JPG

kluc1.JPG

Ahoj,

Wlado, objednával jsi verzi, která má otvor pro ledku v kovové nebo plastové části?

Nevíš, zda bude případně pasovat deska z klíče (verze s rovným horním tlačítkem) do verze s dirkou pro ledku v plastové části (na ledku stejně nekoukám)?

A jak jsi dokázal rozdělat původní klíč? :D Ve videu to vezme šroubovákem a má to hned, ale u mě to vypadá jako lepený a bez poškození to asi nedám :/ Není na to nějaký trik? :)

Díky

Editováno: , autor: fisity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@fisity Ahoj, musi to byt otvor v kovovej casti, doska z kluca s rovnymi tlacidlami nebude pasovat do obalu s ledkou v plaste. Rovnako planzeta je v tom novom kluci mensia, takze by ti tam nepasovala tvoja. Toto nie je oficialny obal, je vytvoreny aby tam pasovala tato konkretna doska. Povodny kluc sa mi nepodarilo otvorit bez poskodenia, ako nie je rozlamany, ale myslim ze to bolo lepene a ked to zatvorim uz to nedrzi, takze asi by to bolo potom znova zalepit, moj obal bol ale v dost zlom stave takze mi to vobec nevadilo, a 2.kluc som neprehadzoval, ten mam stale vyskakovaci. Cize srobovakom len pacit, daj pozor na dosku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou reakci :)

Náhodou na prodej čistě obalu bez desky jsi někde nenarazil? Mohlo by to vycházet třeba levněji, než komplet klíč... Ale buď neumím hledat nebo to prostě nikdo nenabízí.

Tak jsem konečně našel ideální nabídku: https://www.aliexpress.com/item/1005001441063600.html

Editováno: , autor: fisity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak nové klíčky dorazily už po 2 týdnech.

Mám vyměněno, tak dávám nějaké info:

Návod od číňana:

https://www.youtube.com/watch?v=_Fdh5nIjXns

 

Návod na rozdělání původního klíčku lepší zde:

https://www.youtube.com/watch?v=tzy_2DF5o7Y

 

vnitřní část originálního klíčku je lepená, tak to chce trochu síly a je dobré začínat od kloubu vystřelováku, tak jako na druhém videu.

originální klíček není potřeba rozdělávat celý, při dostatečné mezeře, se dá plošňák vysunout jednou stranou.

trochu trápení bylo s vysunutím nevyfrézované planžety z plastového úchytu, kde ani nebyl červíček na zajištění, ale planžeta držela jak klíště.

planžetu jsem nejdřív kladívkem odrazil, aby spoj trochu povolil a pak rukavicema a kleštěma mírným vykláním vysunul.

originální planžeta sedla pěkně a i drží dostatečně bez červíčka.

 

Konstrukce klíčku je jen skládaná a ma trochu větší vůle než originál, takže určitě nebude tak prachuodolná a plastový držák planžety mírně přesahuje konstrukci klíčku oproti superbackému originálu.

I tak ale to bude lepší, jak původní klíček, který se mi často otevíral v kapse. S kessy jsem klíček za 5 let ještě nepoužil.

 

 

20210729_114705.thumb.jpg.e1f1019662b328bbbe272c6a8fdb9fdb.jpg20210729_114533.thumb.jpg.623676aac8543e48819bd93bae8cded8.jpg20210729_114503.thumb.jpg.60dd1ce5ee54f473bd0947195d0bd5f6.jpg

 

20210729_114624.jpg

20210729_114555.jpg

Editováno: , autor: Nemfis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji vše sepsané Nemfisem :)

Já původní klíček otevíral naopak z druhé strany, než je kloub. Každý večer jsem u zpráv tak půl hoďky jemně páčil šroubovákem a projížděl slepené části trsátkem, až se mi asi po 5 dnech klíč krásně rozcvakl na dvě části. Skryté části jsou ožvýkané, ale z venku je klíček nepoškozený (sám se tomu divím :D).

Planžeta od Číňana byl boj. Přišlo mi, že je lepená, tak jsem to perořízkem narušil a pak taky následovaly kleště a gumové (neklouzavé) rukavice.

Držím palce všem dalším ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud poptáváte ten upravený model určený pro upgrade vystřelováku, tak jsem v ČR nenašel. Neorigo kryty pro verzi s diodkou v černé části se v ČR sehnat dají.

Aliexpressu bych se nebál - DPH v pohodě odvedou a vám dorazí trackovaná zásilka normálně Českou poštou :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám vystřelovák, škoda superb 3 obyčejný klíč a chtěl bych chromový jako má třeba verze laurun&klement nebo sportline. 

Třeba tady https://auto-klic.cz/autoklice/skoda/autoklice-obaly_54/klic-skoda_tt01a-150-2112-detail

Půjde mi do toho vložit vnitřek z mého klíče? 

Editováno: , autor: Cabovaveronika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu. Určitý čas mi krásně fungoval Keyless klíček v předělán obalu bez vystřelováku. Ale nyní mi z ničeho nic v chladu (kapsa u bundy) přestal po procházce v lese fungovat. Reaguje tak, že třeba na každé dvacáté zmáčknutí blikne (auto bohužel nijak nezareaguje). Klíčem nejde ale ani nastartovat přiložením ke startovacímu tlačítku - klíč nenalezen. Chová se zkrátka jako kdyby byl úplně KO, ale občas prostě blikne, takže mi to přijde spíš něco "softwarové". Výměna baterie nepomáhá.

 

Nesetkal jste se s tím prosím někdo a nenapadá vás řešení? Autorizovaný servis prohlásil klíč za mrtvý a za nový chce nesmysl... :o

 

Destičku jsem při přendání do nového obalu nijak nepoškodil - ani náznakem (žádný škrábanec apod.).

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aku baterku davas do kluca? Odporucam kvalitné baterky. Tiez som raz takmer kupil novy kluc za 100eur pretoze moj sa tvaril ako mrtvy a reagoval ako pises. Po vymene baterky sa to nezlepsilo. Boli to ale lacné baterky ktoré fungovali dobre na obyčajných klucoch ale nie na tomto keyless. Napriek tomu ze do tohto momentu som takú používal aj v kluci bez problemov.

Na odporúčanie znameho z AS som kupil VW baterku za necelých 5eur a kluc zacal fungovat ako ma. Po roku som teraz musel menit baterku, ale kupil som energizer, a stale funguje tak ako ma.

 

Odporúčam CR2032, su o nieco hrubsie ako CR2025, ale do kľúču sa vojde a vydrzi dlhsie.

 

Este detail. Toto upgradnute puzdro blokuje immobilizer, teda nevies naštartovať stlačenim štart tlacidla klucom. Je nutne odobrať vrchnú kovovú cast a potom zatlačiť tlacidlo.

Editováno: , autor: wlado93
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterky jsou zkoušel z Lidlu - 2032 co byla doma a pak jsem koupi 2025. Přesně jsem si říkal, že mi zlobily třeba se smart věcmi od Ikea, protože i přes dostatečné napětí neuměly dát požadovaný proud. Tak jsem koupil Vartu a Duracell. Pak jsem zkoušel i přehodit baterku z druhého klíčku, kde je vše OK. Nic nepomohlo... :(

 

Zkusím oddělat vrchní kovovou část a nastartovat. Pokud bude možné startovat, svítá mi naděje, že klíč nebude úplně mrtvý.

 

Moc děkuju za tip! Budu zkoušet ještě sledovat chování klíče dál :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, zkusím to!

 

Autorizák, kde jsem s klíčem už byl, je takový podivný. Takže bych se nedivil, kdyby rovnou chtěli nabízet nový klíč bez snahy o nějaké takovéhle rozumné řešení.

 

Vyzkouším jiný a půjdu rovnou po baterce. :)

 

To jsem tedy zvědavý, jak dopadnu. Dám vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil ráno nastartovat přiložením klíčku bez kovové části - krásně zafungoval. Moc děkuji za hack!

 

Bohužel po návštěvě autorizovaného servisu a vyzkoušení (resp. zakoupení, protože vložit a vyzkoušet chování není bez úplného zakoupení baterie možné) nové baterie za 136 korun (jaká na ní asi bude procentní marže :o zůstává chování stejné. :(
 

Přijímám případně rád další tipy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem Vartu, Duracell, Lidl a nyní i baterii z autorizáku. Vše beze změny. Bojím se, že baterií to asi už opravdu nebude :(

 

Update: Zkusil ksem ještě koupit nové Duracellky, rovnou CR2033 a opravdu bohužel stále beze změny :(

Editováno: , autor: fisity
Update
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...