Přejít na obsah

Mlžení oken


maxspeed

Doporučené příspěvky

Čaute přátelé,mám problém se zamlžováním oken, climatronic mi funguje (doufám) dobře :-) jak jsou mínusové teploty a dám automatiku klima tak se mi to během chvilky zamlží až to není hezké,okamžitě přepínám na manuál a dám pouze na okna a plný výkon ventilátoru, ale to je doba než to povolí a navíc to vyfouká po ujetých 15 km přední celý sklo a částečně přední na stranách.A ty zadní ani náhodou.Takhle nová auta a problémy se zamlžováním to jsi myslím že je opravdu blbost.Co říkáte? Jsem majitelem octavky od prosince a tohleto mě rozčiluje.mimojiné.. mám prasklý kryt na předním repru ve dveřích u spolujezdce nemá někdo jeden navíc ?

Díky za odpovědi a rady ;)

ja som mal problém so zamlžovaním,a problém bol v tom že mi cez rozvod kúrenia rozohnalo vodu po celom intri.Tak som mal v aute malé kúpalisko.A to len preto že bývalý majitel nebol schopný vyčistiť odtokové otvory pod predným sklom.Nič iné mi neostávalo len rozobrať celý spodný tapec a komplet to vysušiť. Bol som z toho úplne na mozog.Mlžiť to okamžite prestalo. Potom som prebehol všetky miesta kade by sa dovnútra mohla dostať voda . Ďaľší problem bol vo foliách na dverách,lebo boli potrhané a slzilo mi to aj tade.Teraz už je všetko o.k. ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec.... Je mozny ze diky filtru mi to obcas zasmradne kdyz pustim vetrak na plno???? Jinak okno se mi mlzi taky :aggressive:

Může to být tím filtrem, ale hlavně si vičisti sprejem klimatizaci - výdechy a výměník co je u nohou spolujezdce.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...l=čištění+klima

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...ění+klimatizace

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...ění+klimatizace

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=30352

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute přátelé,mám problém se zamlžováním oken, climatronic mi funguje (doufám) dobře :-) jak jsou mínusové teploty a dám automatiku klima tak se mi to během chvilky zamlží až to není hezké,okamžitě přepínám na manuál a dám pouze na okna a plný výkon ventilátoru, ale to je doba než to povolí a navíc to vyfouká po ujetých 15 km přední celý sklo a částečně přední na stranách.A ty zadní ani náhodou.Takhle nová auta a problémy se zamlžováním to jsi myslím že je opravdu blbost.Co říkáte? Jsem majitelem octavky od prosince a tohleto mě rozčiluje.mimojiné.. mám prasklý kryt na předním repru ve dveřích u spolujezdce nemá někdo jeden navíc ?

Díky za odpovědi a rady ;)

VYMEN SI PYLOVEJ FILTR!!JE NA PRAVY STRANE V ODTOKOVYM KANALE POD PLASTEM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VYMEN SI PYLOVEJ FILTR!!JE NA PRAVY STRANE V ODTOKOVYM KANALE POD PLASTEM

Pochybuji, že by byl filtr po několika měsících tak ucpán. že by docházelo k mlžení. Pochopitelně je nutné filtr 1-2 x ročně měnit ,ale podle mých zkušeností se jedná o:

- poruchu servomotoru klapek rozvodu vzduchu

- či omylem zapnutý vnitřní oběh vzduchu

V ostatních případech i u kombíku se okna nemlží ani při provozu na ECON a to i v chladných vlhkých ránech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Pochybuji, že by byl filtr po několika měsících tak ucpán. že by docházelo k mlžení. Pochopitelně je nutné filtr 1-2 x ročně měnit ,ale podle mých zkušeností se jedná o:

- poruchu servomotoru klapek rozvodu vzduchu

- či omylem zapnutý vnitřní oběh vzduchu

V ostatních případech i u kombíku se okna nemlží ani při provozu na ECON a to i v chladných vlhkých ránech

Taky si myslím že nějaký ten servomotor si bude dělat co chce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono taky záleží jaký filtr koupíš. S levnýma z intercaru(zákazník za 120 Kč) je to polský Filtron jenom špatné zkušenost. Nevím co dávájí Škoda servisy,ale ten po roce měl větší průchodnost než nový polák. Takže na filtru nešetři. Že já blb se nechal ukecat,že ve filtrech není rozdíl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono taky záleží jaký filtr koupíš. S levnýma z intercaru(zákazník za 120 Kč) je to polský Filtron jenom špatné zkušenost. Nevím co dávájí Škoda servisy,ale ten po roce měl větší průchodnost než nový polák. Takže na filtru nešetři. Že já blb se nechal ukecat,že ve filtrech není rozdíl

škodovka má většinou MANNy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Prosim poradíte někdo co dělat pokud se mi pořád zamlžují všechna okna uvnitř? vyměnil jsem pylový filtr a pořád se to mlží.i když pustím větrák naplno,tak se sotva odmlží přední boční okna tak do poloviny.zadní vůbec. díky za každou radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, ze ti nejde podsvietenie je asi ziarovkou - musis vytiahnut prepinac rychlosti ventilatora( pojde tazko, mozes si pomoct kliestami, ktore obalis izolackou) a pod nim najdes ziarovku, vytiahnes ju pinzetou- je iba nasunuta.

A ten vnutorny okruh je pri prepinani dost pocut, takze staci pocuvat ci funguje- v zapnutej polohe sa jeho znacka rozsvieti na zlto, bez ohladu na to , ci funguje samotne podsvietenie.

A este mali tip: pravi plast pod oknom(ten nad pel.filtrom) ma zlab co odvadza vodu. Ak ho mas zlomeny moze ti tiect voda na filter a ventilator nasava velmi vlhky vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta klapka na ten okruh funguje,je slyset jak se zavira a otvira a tlacitko sviti kdyz je ofuk nastaveny jinam nez na predni sklo. Doted jsem jezdil s tim ze to nesvitilo,takze nebyl zavreny vnitrni okruh a porad se to hrozne mlzilo.ten plast praskly neni. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co vymennik v kureni? Moze zlahka slizet a to vytvara hmlu na oknach- necitis v interieri sladkasti zapach s kurenia? Skontroluj hladinu chlad. kvapaliny- resp. postupny pokles.

zadny zapach z koureni necitim,ale muzu se na ten vymenik podivat,jen mi prosim napis kde je. mam tohle auto chvilku (Octavia I r.v. 2002) a nevim kde co je.ale to zamlzovani je fakt hruza. Kdyz do toho auta vlezu,okna nejsou zamlzene,krasne ciste,jakmile ujedu nejaky kilometry,okamzite je to vsechno zamlzeny a nicim to nejde odmlzit, ani kdyz pustim vetrak naplno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...