Přejít na obsah

Mlžení oken


maxspeed

Doporučené příspěvky

Poraďte prosím :help: Mám O1 1,8T 20V (99), a mlží se mi komplet interier, všechna okna vč. zadních. Po nastartování auta během 10 minut se kompletně zamlží. V autě mám Climatronic, stálá teplota 22°. Klimu jsem i vypustil a znovu nechal naplnit a pořád stejné. V servisu mi řekly, že je to pylovým filtrem, koupil jsem tedy nový a mlžení je pořád stejné. Nechal jsem se napíchnout na VAG a zkontrolovat chyby klimy - všechno čisté a v pořádku. Většinou se to dějě v zimních měsících, ale není to pravidlo. Je to hrůza, nedá se s tím tak jezdit, poraďte v čem je chyba. :help: Díky za každou radu.

klapka vnitřní cirkulace zůstala kvůli nefunkčnímu servu v poloze zavřeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

prosím o radu nebo alespoň nápad co s tím... Mám velký problém s mlžením oken. Vím, že se tu již podobné téma mnohokrát řešilo, ale není to přesně ten problém který mám. Mám Octavii I, 1,9TDi, automatickou klimatizaci. Jedu, uvnitř auta stabilních 21stupňů. Venku cca 7, jak se to povede. Vše bez problému. Pak dojde k prudší změně teploty (většinou), například sjedu do údolíčka k řece a bez nadsázky, během 3 vteřin se totálně zamlží všechna okna, že musím zastavit a všechna setřít hadrem co je tam vody. Děje se tak v období Podzim - Jaro, přez léto ani ťuk.

Kontroloval jsem to, a v interiéru jsem žádnou vlhkost nenalezl, ani pod koberci, nikde. V okamžiku, kdy se okna zamlží, mám pocit, že cítím vlký vzduch. Intenzivní ofukování předního skla nepomáhá. Klimatizaci mám obvykle nastavenou na AUTO, vnitřní cirkulace je vypnutá. Filtry v klimatizaci jsou staré cca půl roku. Všechny průduchy v přístrojové desce jsou otevřeny. Fakt už nevím co s tím.

Napadlo mě, jestli není náhodou ucpaný kanálek pro odvod kondenzátu z klimatizace nebo tak něco, ale ani nevím, jestli tam něco takového je... :(

Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo nevíte co s tím?

Předem díky za jakoukoliv odpověď, radu nebo tip...

S pozdravem Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stale ide o to iste.

ide o jeden a ten isty fyzikalny jav.

sam si to napisal, ide o kondanzaciu vodnych par pri rozdiele teplot.

naco mas klimu v zime? preco nekuris?

v zime je vyssia vzdusna vlhkosta tym ze nastupis ju pustis do auta, potom tam dychas ergo mas tam vlhko a 22 stupnov a ked prejdes do ovela nizsej teploty vonkajsieho okolia tak sa para kondenzuje.

vypni klimu a fukaj horuci vzduch na okno plus pootvor okna nech nie je rozdiel teplot taky markantny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mne bude problém v tom, že se vypne kompresor klimy při teplotě 4 °C. A jelikož před tím bylo tepleji, tak na režim AUTO kompresor klimy jel. Po vypnutí klimy se prudce zvýší vlhkost vyfukovaného vzduchu, proto to zamlžení. Dělá mi to taky tak. Proto při teplotách pod 10 °C jezdím jen na ECON (tedy bez kompresoru). Po faceliftu tuto hraniční teplotu snížili a problém zmizel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, poslední dobou se mi nadměrně mlží přední, potažmo všechny skla. Vždycky když jsem chtěl rychle odmlžit, nastavil jsem naplno ofuk čelního skla a mlžení bylo hned pryč. Zjistil jsem ale, že teď mi vzduch neproudí tolik jako dřív a i na 4. stupeň je slabý. Pokud však otevřu aspoň trochu okno, tak vzduch zase začne proudit pořádně a skla se hned odmlží. Takže předpokládám, že je problém s oběhem vzduchu v autě. Kudy vůbec proudí vzduch ven z kabiny? Může být tento odtok ucpaný? Nebo kde by mohl být problém? Kabinový filtr je půl roku starý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je filtr v pořádku, pak se z 90% jedná o porouchané servo přepínání oběhu vzduchu (prasklý plast velkého kolečka na ose). Možno opravit svépomocí buď výměnou za nové (cca 4.500,-), koupí na šrotišti po předchozí kontrole (500,- až 1.000,-) nebo pomocí částí tzv. F-konektoru (cca do 30,-). Dle mých zkušeností je nejlepší poslední způsob, event. s preventivní aplikací na ještě neprasklé kolečko, Všechno včetně fotek najdeš na tomto fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se mlžily okna taky, nikdy to nedělalo. V autě sucho,filtr nový a pořád. Pak když jsem filtr vyndal podruhé, viděl jsem že klapka je přizavřená i když na climatroniku to ukazovalo vnější okruh, jsem s ním zkusil otočit, cvaklo v ní a od tý doby chodí a nic se nepotí. Jestli se potí i tak a po otevření oken je to lepší, může být seknutá taková ta větrací klapka co je z kufru k nárazníku a právě umožnuje tohle větrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se mlžily okna taky, nikdy to nedělalo. V autě sucho,filtr nový a pořád. Pak když jsem filtr vyndal podruhé, viděl jsem že klapka je přizavřená i když na climatroniku to ukazovalo vnější okruh, jsem s ním zkusil otočit, cvaklo v ní a od tý doby chodí a nic se nepotí. Jestli se potí i tak a po otevření oken je to lepší, může být seknutá taková ta větrací klapka co je z kufru k nárazníku a právě umožnuje tohle větrání.

Ja neviem kde je na octavii ta klapka z kufru k narazniku. Mohol by niekto dat foto? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se mlžily okna taky, nikdy to nedělalo. V autě sucho,filtr nový a pořád. Pak když jsem filtr vyndal podruhé, viděl jsem že klapka je přizavřená i když na climatroniku to ukazovalo vnější okruh, jsem s ním zkusil otočit, cvaklo v ní a od tý doby chodí a nic se nepotí. Jestli se potí i tak a po otevření oken je to lepší, může být seknutá taková ta větrací klapka co je z kufru k nárazníku a právě umožnuje tohle větrání.

Ja neviem kde je na octavii ta klapka z kufru k narazniku. Mohol by niekto dat foto? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...