Přejít na obsah

Xenony svítí do země


Shaarky

Doporučené příspěvky

Řešil jste již někdo na svém voze problém, kdy po nastartování Xenony svítí jakoby do země - cca 2-3m před vůz a následně po vypnutí a zapnutí zapalování se to vzpamatuje ? Začíná se mi to stávat častěji, řeším to i se servisem - ten se s tím údajně ještě nesetkal. Hodně se o tom diskutuje i na DE fóru - https://www.skodacommunity.de/threads/xenon-bleibt-unten.117644/

 

Jinak zde je video toho, co mám na mysli.

 

Video_20171220072812625_by_videoshow.mp4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Seatu bylo něco podobného a vydali nový software, tj. zkusit přehrát jednotku 4B na nový software(nyní máš 285) 286 - 3Q0907338_286 a nahrát datovou sadu pro 286 + pokud bude problém pokračovat tak přehrání BCMka na FL_5Q0937084CQ_0253 + opět datovou sadu pro tento software(ten už podporuje změnu barev v navigaci + panelu přístrojů + nutná podpora u těchto jednotek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Martin Bednář napsal:

A kdyby ses rozjel, tak se to nezvedne?

 

Jinak ja nekdy rozsvitim, svetlomety tedy sviti normalne do dalky, ale neprobehne tam ta samo regulace, nebo jak se tomu rika. 

 

Nene, tohleto je již asi po 13km jízdy... jen jsem zkusil vypnout/zapnout zapalování, jestli se to hned upraví.

 

Před hodinou, ferda25 napsal:

Když nastartuješ dojde i před tímto efektem ke kalibračnímu běhu světel??

 

To se budu muset podívat, bohužel dnes se mi to stalo za dne, jinak se to stává tak 1x za měsíc...vjel jsem do tunelu a zjistil, že svítím do země. Jirko, kdy byl prosím vydán nový SW pro 4B? Ten problém jsem řešil v servise již na začátku prosince a udělali jen základní nastavení s tím, ať se stavím, když budu mít opět problém.

 

Budu se muset podívat, co za verzi jednotky 4B mám, jestli náhodou nedělali upgrade, aniž by mne informovali.

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše je na Shaarkyho.....ty(uživatel s nickem: Martin Bednář) máš ještě auto, které tyto problémy nemá(já naštěstí také ne....problémy přišli s přechodem na gateway 3Q0 s podporou jednotky 4B - která se běžně používá jen s LED světlomety, ale xenony podporuje také. 

 

Pro vyčtení verze 4B musíš mít nový typ kabele VCDS nebo VCP.

 

Měl jsi problém s přepínáním na levostranný provoz(některé vozy to dělali samy za jízdy)?? Byl po nějakém zásahu servisu odstraněn? Nezačalo to zlobit od té doby? 

 

Software 0286 vyšel koncem září a jen pro vozy Seat.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, problém s přepínáním na levostranný se objevil  2x, v servise na mne opět hleděli jak na vola... nikdy nic takového neslyšeli, i když jsem je upozorňoval, že nejsem sám - ve výsledku, nic s tím neudělali. Jinak problém se svícením se objevil i dříve než jsem jel do servisu, ale jen 1x, pak jsem měl pár měsíců klid...fakt je, že většinu jezdím přes den mimo tohoto období, kdy člověk jede za tmy do práce a pak za tmy opět i zpět, proto to zřejmě pozoruji častěji.

 

Mám bohužel jen OBD11, i tak se zkusím mrknout, zda-li se tam něco nedozvím v advanced identification.

 

Chceš mi říct, že se budu muset stavit za Tebou ? ;-) Je fakt, uvažuji o doinstalaci couvací kamery... ale nejsem si jist z toho, co jsi zde psal, zda-li tedy aktuálně existuje 100% oprava či nikoliv. Zkusím ještě zatlačit na servis, ať tlačí na Škodovku, když v Seatu řešení již mají....

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

S tím svícením do země mám stejný problém. Stává se mi to obden. Rok výroby prosinec 2017, S3 Style.

Musím vypnout motor a znovu nastartovat. Potom se to zkalibruje a svítí jak má.

Vypozoroval jsem, že pokud vyjedu ihned po nastartování, tak jakoby se světla nestačily zkalibrovat.

Co s tím, do servisu ?

Editováno: , autor: HynekV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dnes absolvoval a zdá se, že se teď Xenony "kalibrují" po zapnutí zcela jinak.

Jinak je to opravdu servisní svolávačka 94K1 , Škoda to zveřejnila 26.1.

 

4B jednotku mám nicméně stále ve verzi 285.

  Control unit: 4B Multifunction Module
    System description: FCM MQB Low  
    Software number: 3Q0907338  
    Software version: 0285
    Hardware number: 3Q0907338  
    Hardware version: 001

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Shaarky napsal:

Ano a Německu zdá se také... ono je to totiž pěkně nebezpečné, když už s tím vyjedeš na dálnici.


Mas pravdu ... sice mam na O3 Ledky, ale svitili taky do zeme a to kdyz jsem nevidel ani vyjezd z dalnice, to bylo taky žůůůůžo :D 

Editováno: , autor: Jojo91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oficiální řešení:

2050180_3.pdf

 

A já si chudák myslel, že to jde i přes adaptace změnit. Tenhle postup mě pobavil, ale je fakt, že to taky změnilo....

 

Spíš je to zajímavost, co to vlastně způsobuje...tj. dle mého je to nízké napětí(sednu do auta a hned rychle startuju, opět další důvod potlačit rekuperaci a držet baterii mezi 13 V až 14 V).

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco na tom Jirko bude, napětí mám nižší (kamera, zima,bufík...) a stalo se vždy jak říkáš, sednu, startuji, jsem v garáži, světla na auto...

 

Z toho postupu jsem ale nepochopil, co ten Odis vlastně udělá...

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď Ti světla jezdí až když nastartuješ motor - lze změnit v adaptacích po zadání loginu: 20103.

Cituji: Tím se upraví přizpůsobení ŘJ světel - adresa 004B, kdy se změní inicializace světel z původní „po zapnutí zapalování“ na „po startu motoru“.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 1. 2018 na 10:19, HynekV napsal:

S tím svícením do země mám stejný problém. Stává se mi to obden. Rok výroby prosinec 2017, S3 Style.

Musím vypnout motor a znovu nastartovat. Potom se to zkalibruje a svítí jak má.

Vypozoroval jsem, že pokud vyjedu ihned po nastartování, tak jakoby se světla nestačily zkalibrovat.

Co s tím, do servisu ?

 

Jsem po servisu, dle vin by mě prý volali.

Světla fungují správně a přijde mi, že se kalibrují "jinak", než doposud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...