Přejít na obsah

Xenony svítí do země


Shaarky

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

 Ahoj díky moc, ovladač mám stále na poloze auto ale popravdě nejsem si teďka jistý jestli jsem najel na eko to ještě zkontroluju .  Kalibrace nějaká jakoby probíhala ale když to má udělat ten typický pohyb zprava doleva tak jakoby se ti čočky kousli ale uvidím až přijdu k autu tak zkontroluj jestli to není v režimu eko popřípadě zkusím přepnout na normál a uvidíme co to udělá, stejně v pátek jdu na 30000 servis a bylo mi oznámeno  že budou dělat nějaký přenastavení světel právě ohledně toho je zůstávali viset a svítily do země i když u mě to neprojevilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám trochu jiný problém, měnily mě jedno světlo a i když světla údajně seřídily a pak i podruhé v rámci reklamace, kdy i nahráli nový software řešící problém, o kterém se píše v tomto vlákně, auto svítí velice dobře, ale jen do malé vzdálenosti (nicméně určitě mnohem dál než dva tři metry...) a pak následuje ostrá tma. 

 

V servise tvrdí, že už není co seřizovat a že světla jsou OK. Když na dálnici předjíždím a nebo jsem předjížděn jiným Superbem, vidím, že svítí více do dálky a není tam tak ostrý přechod světlo versus tma. Problém jde vidět na fotce, ale není moc ostrá. Myslíte, že je to jen o seřízení světel v asi jiném servise? Jo a dodám, že kalibrace po nastartování probíhá.

IMG_20180324_210837.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera jsem jel pár desítek km v totální tmě...a pochvaloval si, že ty Xenony na SuperBu vůbec nesvítí zle, zvláště když v okolí není žádné další osvětlení. Podle fotky se mi zdá, že ti to opravdu svítí příliš krátce, nejlépe porovnat s jiným Supem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Lukáš P. napsal:

Ahoj, mám trochu jiný problém, měnily mě jedno světlo a i když světla údajně seřídily a pak i podruhé v rámci reklamace, kdy i nahráli nový software řešící problém, o kterém se píše v tomto vlákně, auto svítí velice dobře, ale jen do malé vzdálenosti (nicméně určitě mnohem dál než dva tři metry...) a pak následuje ostrá tma. 

 

V servise tvrdí, že už není co seřizovat a že světla jsou OK. Když na dálnici předjíždím a nebo jsem předjížděn jiným Superbem, vidím, že svítí více do dálky a není tam tak ostrý přechod světlo versus tma. Problém jde vidět na fotce, ale není moc ostrá. Myslíte, že je to jen o seřízení světel v asi jiném servise? Jo a dodám, že kalibrace po nastartování probíhá.

IMG_20180324_210837.jpg

 

 

Tohle je dle mého na reklamaci opravy.

Editováno: , autor: HynekV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

take jsem zaznamenal problem s prednimi svetly, resp. s levy svetlem. Po nastartovani se provede kalibrace a svetla se srovnaji a zdaji se byt OK.

Pokud se rozjedu, tak po nejakem case (a par zatackach) se svetla jako kdyby rozejdou. Prestanou se natacet spolecne, ale leve svetlo jako by se zacalo vice natacet doleva. Po ostrem zatoceni doleva, doprava a zpet se mi zda, jako by se leve zacne courat a skoro se paprsky na chvili prekrizi.

Hlavne mi vsak vadi, ze se leve svetlo jakoby posune dolu a pri jizde rovno (jedno jakou rychlosti) pak porad sviti nize nez prave. Potvrdilo se mi to ve meste, kde jsem dojel rovno za auto prede mnou v kolone a videl paprsek svetla na jeho kufru. Po zastaveni cca po 2 sec. se leve svetlo prestehovalo do spravne vychozi pozice.

Nevim, zda to není 'mestsky' rezim, který se uvadi v manualu, ale je divne, ze to leve svetlo sviti nize i když jedu mimo město (>80km/h) nebo po dalnici.

Takze jsem to zkusil proti zdi a natocil to na mobil. Je tam krasne videt, ze po zastaveni (volant stale rovno), se leve svetlo posune doprava (1) a pak nahoru (2) do zakladni pozice viz schema nize:

 

leftFront.jpg

 

Nikdy drive jsem si toho nevsimnul, ale posledni dobou to dela porad. Je to normalni? Dela Vam to taky?

Auto je Combi Style+ MY2017, svetla Bi-Xenony bez DLA, prepinac v pozici AUTO.

 

Diky

 

OnMi

LeftFront.mp4

Editováno: , autor: OnMiT312
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten posun leveho xenonu po zastaveni je normalni. Tam chyba neni. To ostatni dle popisu nedokazi od stolu posoudit.

 

Edit: jenom si ted nejsem jist, zda po zastaveni mi ten levy xenon krome pohybu doprava, taky nepovyjede o kousicek nahoru... Na tom tvem, ten pohyb nahoru nevidim.

 

Jeste edit: tak asi jo, mam dojem, ze mi jde kousek nahoru. Nasel jsem podobne video. Sice golf, ale princip stejny.

 

 

 

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pred pár dňami sa mi stalo to isté - našťastie ešte iba prvý krát. Jeden xenón proste zostal svietiť do zeme. Napadlo mi, či to nebolo byť tým, že ešte počas kalibrácie xenónov po naštartovaní som ťukol do ovládača na diaľkové svetlá a zapol som automatický režim. Zatiaľ neriešim, keď sa to stane viac krát, určite budem. Inak pred cca mesiacom som bol na prehratie firmvéru svetiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...