Přejít na obsah

Superb II 2.0 TDI CR 103kw spojkový pedál zapadl a už se nevrátil


Rischwon

Doporučené příspěvky

Jen pro doplnění stav tachometru 203 tis. Rok výroby 2010.

 

Zdravím,

 

včera jsem po týdenní odmlce zasedl do auta, které týden zpět při parkování do garáže nejevilo žádné problémy. Chtěl jsem auto nastartovat, tudíž jsem lehce našlápl spojku a ani jsem ji nemusel zašlápnout a úplně zapadla dolů a už se nevrátila. Nikdy jsem neměl problém se zadrháváním či řazením. Spojka jela bez problémů a ted takový náhlý problém. Je jasné že to někde uniklo. Snad to bude jen ten spínací válec u pedálu a ne ten hlavní spojkový válec.

Tedka ale hlavní otázka jak se dostat do servisu? Pomůže doplnění brzdové kapaliny aspoň na dojetí do servisu jak jsem někde četl? Teda za předpokladu že je společná náplň, osobně tomu moc nevěřím protože jestli to někde uniká, tak při zašlápnutí to vyjede znova. Takže asi rovnou zavolat odtah? Chtěl bych se zeptat jestli měl někdo podobné zkušenosti a jak mu to dopadlo ať vím na co se po svátcích připravit ??

Editováno: , autor: Rischwon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jen pro doplnění,...stálo to raketu ale auto už je opravené,.... brzdovka protekla přes špatné těsnění do spojky,...tzn nová spojková sada a když už se to dělalo tak se vyměnila i dvojhmota,..ta původní měla vůli a když už byla převodovka dole, tak sem to pro klid duše nechal udělat komplet,.... nejhorší je fakt že kdyby těsnění nezradilo,...tak se mohlo vesele dál jezdit x tisíc km neli pár desítek tis km, ale s rizikem že mě to někde nechá,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám ten istý problém ako Rischwon.Keď spojku našlapem tak všetko funguje,ale keď auto dlhšie stojí tak pri zošliapnutí pedálu zostane pedálu na podlahe.Autorizák pretesnil hsv odvzdušnil spojku ale problém sa celkom nevyriešil. Odporúča vymeniť vypínanie ložisko na spojke. Podľa môjho názoru tam chyba nebude ,pretože ak by bolo vadné vypínanie ložisko na spojke tak by sa lamela spojku nasiakla brzdovkou a spojka by prešmykovala. Pri opakovanej výmene brzdovkoy bola kvapalina vždy čierna. Poraďte ako ďalej.Auto je SII  103kw 210 km. CFFB

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusí , jediné funkčné riešenie je výmena kompletu - hlavný valec , trubka /hlavne tam kde je aj tlmič na nej/ , na klasickej benzínovej alebo tej kde tlmič nie je stačí sada tesnení 1K0798741 , a vypínacie ložisko spojky , doporučujem origo , je najlacnejšie ... 

vzhľadom na km pri demontáži prevodovky nie je na škodu uvažovať o výmene spojky aj zotrvačníku ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem.Zajtra idem do servisu na výmenu komplet spojky.Kúpil som spojkový set RepSet Luk DMF.Je tam aj hydraulické vypínacie ložisko..Ten hlavný valec myslíš ten pri pedáli ? Ten bol pretesnený a vraj je v poriadku.Ale neviem akú trubku myslíš vymeniť. Podĺa faktúry HSV bol pretesnený sadou tesnení ktoré si písal v príspevku vyššie.

Editováno: , autor: Koudelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...