Přejít na obsah

Dření vnějšího kloubu o těhlici


blueairwolf

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

občas se mi při plném levém rejdu a vracení z něj stane, že slyším od levého kola dření kovu o kov - resp. jakoby kovu o plech. Děje se to jen občas a opravdu jen při levém rejdu - při jízdě vpřed a zatáčení doprava se to nikdy neprojevuje, zvuk je závislý na rychlosti otáčení kola.

Sundal jsem dnes na heveru kolo a trochu to okoukl. Brzda, desky, plech brzdy, hadice a vše okolo má od kotouče i kola dostatečný odstup, čidlo a kroužek ABS mají teké dostatečnou mezeru, žádný kámen jsem nenašel. Ložisko kola bylo měněno před cca. 15tkm a cca. rokem a půl a podle zvuku to na něj neypadá + silentbloky, tlumič čepy a klouby by měly být podle pohmatu a pohledu OK. Jediné co se mi nezdá je mezera mezi homokinetický kloubem a těhlicí. Vypadá to, že asi obojí trochu korozí nabylo na objemu, akorát je mi divné, že se zvuk objevuje jen na heveru a při levém rejdu - že by mělo ložisko až takovou vůli a pustilo k sobě při zatížení kloub s těhlicí blíže se mi nezdá. Bohužel to nemám jak prozkoumat - pod auto teď nezalezu a vozit do servisu se mi zrovna nechce... .

Setkal se někdy někdo z Vás s touto situací, že by občas těhlice drhla o vnější kloub?

Viděli byste příčinu v korozi nebo v ložisku, popř. někde jinde?

Napadá Vás nějaký jiný zdroj zvuku, který není na pohled patrný a který jsem výše nezmínil?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...