Přejít na obsah

Palubní počítač - neoriginální


Fabian18

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

už delší dobu si lámu hlavu s nějakým DYI řešením palubního počítače na Fabii I. Zajímalo by mě, z jakých hodnot by bylo možné počítat spotřebu. Napadlo mě použít například nějaký mikrořadič a LCD display. Ale stále jsem nikde nenašel žádné informace, co ose týče onoho výpočtu. VAG mi sice počítá aktuální spotřebu v litrech na hodinu, ale nevím, kde bych k tomuto údaji mohl přijít a využít ho k dalšímu zpracování. Za každý nápad a radu budu vděčný. Díky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V l/h to ukazuje při stojícím autě, když se auto rozjede, nepřepne se to na l/100km? Jinak přepočet v jedoucím autě z l/h na l/100km je celkem jednoduchý, potřebuješ k tomu znát aktuální rychlost auta a potom použít následující převod:
(spotřeba v l/h) : (aktuální rychlost v km/h : 100) a měl bys dostat l/100km
(za předpokladu že jsme někde neudělal chybu :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je to pro tebe jednoduché tak proč se ptáš :D Však když tam budeš mít nějakou elektroniku (mikropočítač), tak proč ta by to nemohla udělat za tebe ;) 

 

Jinak si ale taky myslím že je jednodušší tam dát origo budíky a nemusíš nic řešit :) 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Martab napsal:

Když je to pro tebe jednoduché tak proč se ptáš :D Však když tam budeš mít nějakou elektroniku (mikropočítač), tak proč ta by to nemohla udělat za tebe ;) 

 

Jinak si ale taky myslím že je jednodušší tam dát origo budíky a nemusíš nic řešit :) 

 

Omlouvám se, zda to vyznělo jako znevažování informace... :) Jenže já se potřebuji dostat z naměřených hodnot přepočtem právě k litrům na hodinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Martab napsal:

Jo tak, ty tu informaci potřebuješ vytáhnout? To bude trochu horší...

 

Ještě mne napadá OBDII a nějakou apku na mobil jsi nezvažoval?

 

Ano, to je právě ta komplikace...

Zkoušel jsem aplikaci Torque, ale když už se tam najde funkce, které měří spotřebu, tak to vyhazuje stále stejné a naprosto nesmyslné číslo (2,8l/100), které tam skočí pár vteřin po vyresetování a dál už se nehýbe ať jedu jak jedu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...