Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Ahoj, je normální dolejvat po 2000 km 0,75 l chl.kapaliny?.....pod autem louže není:mellow:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Normální to není. Zajeď s tím do servisu. Mě asi ve 100000km odešla vodní pumpa. Někde mi přes ní kapala kapalina. Mám sice benzín, ale vodní pumpy budou principiálně stejné.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Měl jsem stejnej problém u FL při nájezdu asi 10k, postupně si to vzalo třeba polovinu nádržky na 200 km. Už si nepamatuju, co tomu bylo, ale postupně mi vyměnili snad půlku motoru...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Host Ulipek

Nooo, tento problém má a pokud nemá.. tak bude mít většina 1.6tdi a 2.0tdi... 

Problém může být.. v zpětné vedení vyfuk. plynů.. chladič nasávaného vzduchu.. a nebo těsnění hlavy/hlava válců... :X

Právě řeším tento problém na svém 2.0tdi 135kW... osobně to vidím na chladič nasávaného vzduchu.. kde je vedená i voda...

@Kadlii můžeš si prosím eventuálně vzpomenout či vyčíst z faktur co se měnilo?

moc by mi to pomohlo.. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U 1.6 Tdi mi tez mizela voda a tekla vodni pumpa. Pry chronicka bolest. Vymenili na zaruku bez kecu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Host Ulipek

Ano, ale vodní pumpa zanechává vizuálně vodu v prostoru motoru.. Ale tohle není náš problém :/ nicméně i já jsem měnil pumpu a to už je dost dlouho zpět..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

musím se přidat do klubu, dnes jsem koukal do motorového prostoru (kontroloval olej) a hle, co to vidím, hladina chladící kapaliny necelý 1cm pod minimem. 1-2 týdny zpět byla hladina v pohodě, ale hrál jsem si s víčkem a bylo málo zavřené, tak doufám, že to bylo tím. Vodní pumpu mám měněnou na záruku v 99t km, nyní 103t a auto bohužel už bez záruky. Tak doufám, že to bylo tím nedotaženým víčkem:(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Host Ulipek
    Vloženo (upraveno )

A problém je jasný... A to tady.. viz obrázek.. pozice 1.    cena samotného dílu je 17891kč + ještě nějaké těsneníčka...

Chladičem co je chlazen/přihříván vzduchem.. Tento týden jsem viděl 2x 1.6 TDI kdy se to měnilo.. když bude chtít, pošlu ti i fotky jak to sání vypadá když je špatné. (ps.. čeká nás to jak na 1.6tdi tak i na 2.0tdi 110-135kW) :X

Edit: fotky špatného chladiče

zapečená chladící kapalina na místech.. kde má proudit pouze VZDUCH.. ne potok chladící kapaliny :X

Výstřižek.PNG

IMG_3861.JPG

IMG_3863.JPG

Editováno na Ulipek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mno tak to je pěkné, auto po záruce a začne se kazit.... chtěl jsem si nechat přidělat parkovací senzory, mno nic, výdaje asi padnou na opravu úniku.

Jinak kde je ten chladič umístěn? je tam na něj vidět? že bych se koukl, zda to tam je takové zaprané jako na fotkách

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Host Ulipek

Vzhledově to neuvidíš, je potřeba to demontovat.. A je na to potřeba speciální přípravek ze Škodovky.. A musím říct, že to není úplně snadné to vydělat.. je tam spousta vodních hadic.. demontovat i plast nasávání atd. 

Výstřižek.PNG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za info, budu to hlídat protože jsem přijel z práce a nádržka ukazuje dostatek kapaliny. Ač jsem si to nemyslel auto asi stojí mírně z kopce.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak já  měl snad jednodušší (a levnější) variantu - tekla vodní pumpa a louže pod motorem nebylo, bo vše se nasálo do toho filcu co tlumí motor....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Host Ulipek

Uvidíš jaká bude hladina až budeš opravdu na rovině.

Nestává se že by vodní pumpa selhala 2x hlavně po tom, co již byla měněná za novej typ. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od jakun
        Ahoj, mám problém teče mě patrně někde od před. skla či ventilátorem (pod filtrem je sucho) nebo klimou do vozu. Když otevřu před. kastlík tak je dno mokré a pod zadní pravou rohožkou je louže. již loni mě tam nateklo a tak jsem to vysušil a byl klid. Ovšem patrně jak delší dobu prší (několik dní) tak tam opravdu někudy teče. Určitě taky vedou od skla odvod. hadičky a možná bude ucpaná. Neporadíte mě jak na to přijít či co vyčistit? Klimu moc nepoužívám a tak to kondenzát asi nebude. Mám pod zadním koberečkem odhadem 0,5l vody. Dík.
      • Od 24.mara.masa
        Zdravím,
        měl jsem problém s rychlým mizením vody do ostrikovačů, skončilo to výměnou trubky trysky. Ale když jsem měl oddělanou látku (koberec?) v motorové části, tak jsem si všimnul, že když stéká voda po skle do meziprostoru, kde jsou uchyceny sterače, tak velká část vody odtéká odtokovými kanálky do podběhů, ale pokud prší více, tak voda teče i do motorové části, je to v pořádku? Ptám se proto,že tam je další látka, která je od toho mokrá, ta horní mi už začala plesnivět, tak jsem jí musel vyčistit.
        Přidávám fotky kudy teče do motorového prostoru.

• Od Kuba Turek
        Zdravím, bohužel jsem včera zjistil, že mi zatéká do kufru. O víkendu byly lijáky a u rezervy jsem měl plno vody. Řeším reklamaci, tedy pokud bude servis vstřícnější. Pro ukázku jak vypadá koberec z kufru. Muselo zatékat minimálně týden, ale každý den do kufru nechodim. Nestalo se to někomu? 

• Od apa
        OCT 99,
        1,9 TDi, 66 kW
        po najazdení cca 5.000,-SK(hlavne v lete alebo pri rýchlej jazde) je potrebné doliať cca 0,5 l chladiacej kvapaliny. Motor sa nehreje vôbec a únik som nezistil ani na zdviháku. Voné čerpadlo je vymenené. Je tto normálne?