Přejít na obsah

2.0 TDI CR 110kW - system zpetneho vedeni vyfuk.plynu


Devil...

Doporučené příspěvky

v pravidelných intervalech se mi i po smazání chyby rozsvítí kontrolka motoru, VAG píše následující:


19206 - system zpetneho vedeni vyfuk.plynu - prutok prilis maly
          P0401 00 [232] - -
          Kontrolka závad ZAP - Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
             info o závadě:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 2
                    Frekvence závad: 4
                    Kilometry: 182959 km
                    Datum: 2018.01.10
                    Čas: 15:35:00

                    Otáčky motoru: 1728.00 /min
                    Normovaná hodnota zátěže: 61.6 %
                    Rychlost vozidla: 67 km/h
                    Teplota chladicí kapaliny: 60 °C
                    Teplota nasávaného vzduchu: 47 °C
                    Okolní tlak vzduchu: 990 mbar
                    Napětí svorky 30: 14.640 V
                    Čítač zapomenutí po OBD: 40
                    Ventil zp. vedení výf. plynů 1: řada 1: pož.hod. hmotn. proudu: 0.0 kg/h
                    Ventil zp. vedení výf.plynů 1: řada 1: zp.množství - skut.hodn.: 0.00 %
                    Ventil zp. vedení výf. plynů 2: řada 1: pož.hod. hmotn. proudu: 55.0 kg/h
                    Ventil zp. vedení výf.plynů 2: řada 1: zp.množství - skut.hodn.: 64.06 %
                    Ovladač klapky spalin 1: řada 1: zpětné množství - skut.hodnota: 87.11 %
                    Množství vzduchu na měřiči hmotnostního množství vzduchu 1: 88.2 kg/h
                    Sonda lambda 1 řady 1 před oxidačním katalyzátorem: hr. hodnota: 2.2590


U dvojkové Octávky s PD stačilo buď vyčistit EGR nebo vyměnit. Chci se zeptat zkušenějších jestli se zde jedná o stejný problém a pokud ano, tak kde bych EGR našel. Pročítal jsem dílenskou příručku a buď špatně čtu a nebo jsem ho tam prostě nenašel. Taky někde uvádí buď EGR nebo AGR.

Děkuji
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...

Mám něco podobného, dle servisu chlazení zpětného vedení EGR. Prý se to zasírává a tak ho zkusí vyčistit. Také jsem zvědav co to bude dělat dál.

PS: zkoušel jsem hledat jako náhradí díl a nic.

 

 

Tak to bylo pomocným čerpadlem chladící vody. Vyčištěno a uvidíme jak dlouho to vydrží.

Projevilo se to znovu. Bez vyčištění smazána chyba, ale jak jsem se dočetl na anglickém fóru, tak to může být slabou baterií. baterie vyměněna po 8 a 1/2 letech za novou a od té doby OK :-)

Editováno: , autor: vikoluka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Octavia 3 110 kw 

Stejny problém svítí Vrtulnik

 

Egr + válec vyměněn .

DPF vyčištěný se zárukou 100 000 km 

A zas svítí vrtulník už si nevím rady.

A ve vše dělané ve škodovce chtějí po mě abych dal nové DPF.

Nezda se mi to !

Potrebuji radu 🙈

Editováno: , autor: Mikados
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozriet protitlak DPF a podla neho budes vediet ci je na vymenu. Ono pri tychto motoroch Euro 5 sa pokazi, zaspiny, zapcha EGR az pri zlom DPF aj to az po nejakom case. Ak je to Euro 6 tak sa skor zaspiny sanie od sadzi ale to by trvalo dlhsie.

 

Ja by som dal skontrolovat to DPF ci je dobre vycistene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nedávno jsem to taky řešil,měl tam chyb víc.Jedna žhavička v háji,pak čerpadlo chladicí kapaliny pro chlazení plnicího vzduchu a pak ten egr.Vše je vyměněné a zatím ok.Ještě, když jsem měl vyndaný ten chladič spalin,tak ještě před ním v DPFku bylo jemné sítko,tak jsem ho důkladně vyčistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...