Přejít na obsah

Podivný volnobeh


Raptile

Doporučené příspěvky

Zdravím mám problém s volnoběhem projevuje se to takhle: 

-studeny motor-krasny plynulý chod volnobehu

-teply motor pod 90stupnu-krasny chod

-90 stupňů a jízda cca do 20km- občas ale občas jakoby špatně vstriklo naftu a motor poskubne jemně

-delsi jízda nad 25km a 90 stupňů-motor škube na volnoběh casteji. Prostě jsou cítit vibrace jak nějaký válec by vynechával....nebo vstriklo více nafty nevím je to tezko popsat....

 

Za jízdy motor je bez problémů jen ten volnoběh...... Nějaka rada naco se zaměřit. Mě napadlo buď vstřikovače nebo snímač zdvihu jehly ale jelikož VAG nehlásí nic tak nechci rýpat do věcí které by mohly být dobre..... Děkuji pánové za nápady a rady...

2.5tdi 120kw automat najeto 300tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám automat nechal sem teda repasovat vstriky a změna toho volnobehu zadna. Údajně 4 vstriky KO... repasovany vsechny.....Váčky v top stavu..... Teď to má kultivovanější  zvuk a táhne líp  ale volnoběh stejny.........Mechanik říkal ze mu to dělalo na nějaké audine a že to dělalo cerpadlo :-( co myslite? 

IMG_20180222_073353.jpg

Editováno: , autor: Raptile
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Satas napsal:

Dělají to trysky žádný repas nepomůže... nelze v nich vyměnit první tycku je zalisovana a pridrena. Dělají toto samé audiny jen s motory Eu4 BDG BDH. 

To znamená, že repasovane vstřikovače mam hodit do koše a koupit úplně nové?

Editováno: , autor: Raptile
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za info určitě mi to ušetřilo hodně peněz za čerpadlo.........a hlavně starosti......Nějaky tip kde sehnat vstřikovače za dobrý peníz? Ještě se chci zeptat prodávají se nějaké podroby kde by byl tento problém vyřešen? Nebo na nějaké padělky na které si mam dat pozor? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Bosch se vyjádřil k repasu vstřiku že tím to být nemůže že už se jim to stalo a ze

dotyčný měl problém s cerpadlem že to je i můj pripad. No a teď to začalo dělat i u nezahrateho motoru..... Jelikož nemám jistotu že to je tím nebo tam tím budu čekat až něco neudělá booom :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak silentbloky sem kontroloval jak jen to šlo vizuálně jsou všechny jako nové to hadroulozeni vypadá že funguje hadičky co tam šli tak byly spruchnele tak jsem všechny podtlakové hadičky vyměnil ale zjistil jsem že mi ozubená řemenice s tlumičem kmitů ta velká hlavní na Klikovce jakoby trochu kope tak nevím jestli to dela ona ty vibrace na volnoběh... 

 

 

Co myslíte lidí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se koukal na BMW fórum a to uložení motoru se reguluje v zavislosti na teplotě a rychlosti vozidla.. A děje se to tak že čím větší zima tím se zvednou volnoběžné otáčky a podvozek je mekksi.  Což platí spíše v mrazech...... Za jízdy nevím přesně jak to funguje ale za jízdy nemám problem mě to dělá jenom na volnobeh. Ale pokud zaradim D a stojím na brzdě už to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...