Přejít na obsah

Výmena prevodového oleja 1.4 63kw


FikoCZ

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

mám Fabia II 1,4 63kw (BXW), 5st převodovku a poslední dobou slyším, kňourání-hučení (podobné jako když couváte) při rozjíždění asi z převodovky. Má najeto 165 000 a je stará 6 let. Dle mého názoru je čas na výměnu převodového oleje. 

 

Který olej a kolik litrů se do této převodovky leje? Díky!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to vidím skôr na dvojložisko, dá sa povedať že pri rovnakých km som ho menil aj ja a od vtedy je kľud až na prvý stupeň tam to počujem ale asi ešte jedno ložisko je chytené ale neviem na ostatných prevodoch to nerobí, olej som kupoval original na skoda-diely.sk ide tam tuším 1,6-1,7l.

 

Inak pýtal som sa na druhú prevodovku z dlhšími prevodmi napr. z fabie 1,2TSi a že neni problém. Ak sa mi objavý táto závada tak tam dám druhú prevodovku, ktorá tam bude pasovať a ktorá bude mať o niečo dlhšie prevody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulej týden jsem kupoval tenhle :

http://www.elitecat.cz/prevodovy-olej-1L-SWAG-10-92-1829/005JlJFRlBBR0U9QXJ0aWNsZUJyb3dzZXImVE5WPTQxfC0zMTU4M3wtMzE1MTR8NSZUVD1jYXImVmVoaWNsZUlEPTIxMzU1JlZlaGljbGVUeXBlSUQ9MSZUVGFiPUZhbHNlJlBhcnREZXRhaWxJRD0xMCA5MiAxODI5 

 

 

Mám od včerejška vyměněno, nájezd za 6,5 roku těsně pod 60 000km - a řazení je rozhodně rozpoznatelně snazší a takový hladší. Převodovce se 165 tkm tato výměna ROZHODNĚ udělá radost...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulej týden jsem kupoval tenhle :

 

Mám od včerejška vyměněno, nájezd za 6,5 roku těsně pod 60 000km - a řazení je rozhodně rozpoznatelně snazší a takový hladší. Převodovce se 165 tkm tato výměna ROZHODNĚ udělá radost...

 

 

jojo cítím odpor v řazení. Není to jako dřív :) Uvidíme. Pak napíšu poznatky ! 

 

Stačil ti 1 litr? nebo 2?

Editováno: , autor: FikoCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zase se sere zdroják fóra, protože mi to nezobrazuje dodatek za odkazem - že ta výměna po 165 tkm je skoro pozdě...

 

chce to poslat ten odkaz v tom rozšířenym editoru. Myslim že to pak půjde

 

Je to tohle: : SWAG 10 92 1829

Editováno: , autor: FikoCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem 2 litry, vešlo se asi 1,8 litru. Mechoš mi přitom měnil i gufero u výstupu z rozvodovky, protože mi sáklo a právě proto, že v převodovce určitě oleje tím prosakováním ubylo plus věk jsem to chtěl vyměnit... Jinak výrobce oleje udává životnost náplní dnešních převodovek na 5-6 let, na rozdíl od výrobců aut (a převodovek), podle kterejch je náplň "doživotní"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Řeknu taky mechanikovi ať se koukne jestli to nikde nekape, ale co měnil olej před 2000, tak mi nic neřek. 

 

Jo různé doživotní náplně oleje apod jsou kravina. Stejně tak měním i olej v motoru, každých 15 tisíc - žádný longlife.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to vidím na to ložisko a podľa všetkého už bude na sračky, mne to pri prudšom pridaní tiež viac hučalo ale len o málo viac. Náhodou keď stojíš a máš auto na volnobeh tak nepočuješ také pazvuky, ako keby sa ti piliny nedostavali do ložiska a tak trocha to škrípalo ??

 

 

inak mechanik mi hovoril, keď som bol ja dávať vymienať to ložisko že už sa stretol s prípadmi čo toto vôbec neriešili takýto zvuk a že príšli už s tým že vedeli zaradiť jeden dva prevodové stupne a tie ložiska čo tam majú guličky tak väčšina ich mala tak obrusené že s nich boli kocky a že polovica z nich už musela zhánať druhú prevodovku pretože to obrúsilo prevody a to by bolo nákladné)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska olej vyměněn. Hučení neustálo, ale původní olej byl řídký a podle hmatu moc nemazal. Měl se vyměnit už dávno.

 

Je tu někdo slušnej z Prahy a okolí kdo se zabývá servisem převodovek? A kolik to tak bude stát?

 

To hučení nemám potvrzené, že jde z převodovky, ale všechno tomu nasvědčuje

 

mafran: skřípání neslyším. Ale při záběru takové tupé chrumlání, hučení, mručení už nevim jak to popsat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Mám jiné auto, ale šroub na vypouštění mám na boku u diferenciálu pod vnitřním kloubem levé poloosy. viz foto vypouštěcí a pro jistotu i kontrolní šroub. Ale ještě mně napadlo, některé převodovky šroub opravdu neměly. Pak šel olej vypustit povolením víčka na spodku převodovky.

kontrolní šroub.jpgVypouštěcí šroub.jpg

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 7 měsíců později...

taky  mám  1.4  roomstra benzín    2006-7 převody  jsou pod  kodem  a podle   toho  se  dává  olej    . Například na  moje   kód převodovky   HZM    a to je typ MQ200.  a smí   se do  něj  dávat  jen  olej G 055 512A2 množství 2l   nikdy        G06 072 6A2      Odborník  na  převodovky  Sixta    + odborníci  technici  ve škodě  to  povídali  jedná  se  hlavně  jaký  jsou  tam  synchronii - výroba  a to  se pozná  podle  kodu   je to  v kuftu  pod   deklem     kus  papíru  nalepenéno ,  jinak  se  zničí   . Není  roomster  jako  roomstr   ,  podle  roku  výroby  ,  podle  typu  převodovky  , podle  motorizace jaká je  převodovka   , atd.  Jak píši  já mám  typ  HZM   a do ni  jen olej G 055 512A2 množství 2l    . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...