Přejít na obsah

Slabý brzdný účinok


Romiiken

Doporučené příspěvky

Zdravím páni,

 

Chcel by som sa opýtať na radu resp. skúsenosti s mojim problémom.

 

Posledné dni sa mi stáva, že keď napr. schádzam z diaľnice a a mám v úmysle brzdiť zatlačím pedál ten je mäkkí (mäkší ako obvykle) zatlačí sa, ale brzdný účinok nulový. Takto to trvá asi 2 sekundy a potom cítim ako zrazu nastúpi brzdný účinok. 

Keď sa mi to stalo prvý krát pripisoval som to zimnému počasiu a faktu, že som asi 20 km počas jazdy na diaľnici nepoužil brzdy (až pri tom EXITE). Lenže potom sa mi stalo to isté a počas tej jazdy som brzdy priebežne používal. No a dnes sa mi to stalo zase ale už v takom merítku, že som zatlačil pedál ten bol ako blato žiadny brzdný účinok. A prekvapivo sa nedostavil ani do 2 sekúnd, musel som pritlačiť ešte viac a pozvoľne auto začalo konečne brzdiť. Našťastie som sa šupol na EXIT v pomerne nízkej rýchlosti tak som mal "čas" na toto divné správanie a zbrzdil som. 

 

Neviem však čo si mám myslieť, či je to teoreticky závada, alebo mi len šibe a spôsobujú to mokré cesty - mokré brzdy ? Lenže nemám prvé auto a vodičák tiež nemám 1 ani 2 roky a toto správanie som ešte nezažil. Dokonca som to nezažil ani na tomto aute až teraz to začalo robiť. Taktiež sa m izdá, že je pedál celkovo mäkší a auto brzdí slabšie ako predtým aj potom ako akurát nerobí ten extŕem kedy brzdy vôbec nereagujú. 

 

Preto by som vás poprosil o radu a skúsenosti :D. Lebo je to naozaj nepríjemné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte nie. Podľa nájazdu mi to vychádza na Marec 2018 pri výmene oleja. Ako mne je jasné, že tu nič nevyriešime, momentálne som v štádiu pozorovania problému. Písal som to sem skôr preto, že či náhodou niekto nebude mať podobnú skúsenosť a pomohlo by mi to skôr odhaliť príčinu. 

 

V každom prípade ak sa to dramaticky nezhorší tak ich na to upozorním pri prehliadke v Marci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20180125_180823.thumb.jpg.382234bc2fa092e8a0129c2cf5a5df10.jpg

 

Chalani omrkol som kocku ABS a neviem. Neni som sice vyuceny automechanik. Ale takto sa obvykle chyta spina, ked je netesny spoj. Nehovoriac o tom, ze som to skusal prstom a je to mastne.

 

Dotahovat som neskusal kvoli zaruke. (Mam kluce na brzdove trubky) Radcej im to ukazem ako je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mne sa to stava tiez. Vzdy ak brzdy nejaky cas nepouzivam. Hlavne si to vsimam v dvoch pripadoch, rano pri vyjazde auto na prve brzdenie snad ani nereaguje, ale ked preslapnem pedal, tak som na okne a pocitam zuby. Druha je ked idem v noci a dlhsie nepouzivam brzdy, slapnem a nic, preslapnem a zacne brzdit akoby normalne. Nechce sa mi verit, ze sa na tom rotujucom kotuci drzi tolko vody aby to pri prvom kontakte s dostickou doslova nezmizlo.

 

Teraz sa mi stalo dokonca to, ze som v kopci dal rucku a po chvilke islo auto dole z kopca, mal som nastartovane, cakal som na prichod spolujazdca a surovo sa to pustilo dole, samozrejme brzda a zatiahol som ju teda este o jeden zub co to dalo. potom som si vsimal akoby sa kotuc na stotinu sekundy povolil a zase zatiahol, vydavalo to taky znamy pisklavy brzdovy zvuk. Presiel som asi 7km od nastartovania, takze auto nebolo velmi zohriate, ale zeby to robilo az toto.

 

btw. v akej polohe pedalu ti to zacne brzdit? Moj prejde aj take dobre 2cm nez to vobec zacne brzdit. Mal som skusenost z focusa, ze tomu tam stacil pohyb tak 2mm a brzdilo to snad hned na plny ucinnok. Zaujimave je, ze sa to po par preslapnutiach akoby napumpuje, zacne to brzdit hned hore, ze ten pedal prejde pol cm ale po chvilke nebrzdenia sa to da zase do "normalu" - 2cm.

 

Vzadu mam kotuce.

Editováno: , autor: jm32622
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...