Přejít na obsah

Fabia III - Automatické dálkové světla (Front Light Assistant - FLA)


Martab

Doporučené příspěvky

Mám FLA kompletně namontovaný v Octě III a chtěl jsem jet k Ferdovi to nakódovat,

takže bych se podělil zda tu hlášku bude házet u dodělávky po jeho kódování.

Teď, kdy nejspíš padne zákaz vycházení, nevím kdy se k tomu dostanu.

 

Editováno: , autor: Sudetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brrrrmTaky dodělávané přímo @wirer1 pokus zapnuté zapalování, vypnu light asisist,, vypnu motor plus dveře. Zapnu zapalování, světla svítí chyba nikde, zapnu dálku a pic  chyba a dálky svítí . pak přepínám z auto na trvalé a zpět, dálky se chovají jak bez light porucha nesvítí. Zapnu light a dálky jako bez light.  Vypnu  zapnu zapalování a light funkční.

2 pokus a po zapnutí zapalování chyba okamžitě.  Náladové. Ale napadá mě jedna věc, origo instalace má i jiné páčky a jinak nakodované chování.

Popravdě jsem to vypnul po roce poprvé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Bohužel to trvalo, než jsme se k tomu dostal... jediný rozdíl co jsem našel je coding, já mám halogeny (potkávací i dálkové), tedy v mém případě

010100E500000000000000

toto je potom z FIII FL s FLA a LED z výroby:
040400E500000000000000
tedy pokud jsme to správně porovnal s návodem od @wirera tak rozdíl je jen v Byte 3 v Modul 20 - High Beam Assist -> Coding 07 – Long Coding Calculator

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Každá radost asi musí  jednou skončit

V týdnu ráno na maxiku píp Porucha poloha vypínače Auto . Na radiu vše zaplé. Dělal jsem pokusy s kombinacemi ale bez výsledku. Prostě vypínač v Auto a píp porucha

Tak sem vzal VCDS a hele chyba

1 Fault Found:
15469832 - Internal Control Module Memory Check Sum Error 
          B2000 04 [009] - Internal System Fault

A kodování mám tohle a touž asi od začátku, zajímavé

0101000000000000000000

 

Zatím jsem zjistil, že je možný pokus o opravu ale jen Flasch jednotky Odisem, ale jestli se odporoučel čip tak jen nové zrcátko. 

 

A Ebay Carlosxx před týdnem prodal poslední  z 105ks za 39e

 

 

Editováno: , autor: milanxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tohle kolečko pod odbornících jsem už absolvoval a skončil jsem na Flash jednotky. Ještě dnes zkusím překodovat a dát soft reset. Nevím jak by se v servise tvářili na požadavek spravit něco co v autě nemá být, že? Ale klasika za peníze v Praze dům. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konal pokusy. Dokodoval jsem E5, zkusil jsem soft reset. Smazal jsem globálně všechny chyby. A chyba na maxiku stále. Tak jsem vlezl do jednotky a chyba tam je, přímo v jednotce jsem mazal chybu a pak jsem si všiml, že je to stále ta první ze čtvrtka. Nejde smazat,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...