Přejít na obsah

Fabia III - Automatické dálkové světla (Front Light Assistant - FLA)


Martab

Doporučené příspěvky

Já kupoval toto: https://www.ebay.com/itm/VW-Passat-B8-Tiguan-Touran-Bus-T6-Rearview-Mirror-Mirror-Automatic-Dimming/113848775815?hash=item1a81ea7487:g:L5gAAOSw4INZpKE4  Stejný prodejce a myslím že i stejné zrcátko, jen zde je již zahrnuta doprava, u toho tvého je +12e za dopravu. Takže by to mělo být v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Tímto chci poděkovat uživateli WIRER za motivaci k výměně originálního zatmavovacího zrcátka za verzi s FLA kamerou.

Jeho článek a dokumentace mi velice usnadnila práci. Navíc výpomoc s výrobou potřebného svazku vodičů a konektory.

 

Jedná se o vozidlo Rapid 2018 kde je zapojení stejné jako ve Fabii III.

Nastavení ve VCDS nebylo úplně jednoduché, některé volby související s FLA neměly popisky, ale našel jsem správné hodnoty na screenech v návodu.

Odvážnému majiteli s Rapidem mohu poradit moje kódování.

 

Ještě jednou DĚKUJI.

JosefR77

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem zrcátko s kamerou na EBAY. Stačí vyhledat kód 401137027268 . Je to prodejce "carloxx24", odesíláno z německa.

Zboží jsem objednával před týdnem ve středu, v pátek jsem ho měl na stole.

Celá předělávka mne vyšla na 1800,- a ještě mám k dobru původní zrcátko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, můžete někdo znalý potvrdit, že odkaz (viz níže), je zrcátko s kamerou, které lze použít i v Octavii III FL ?

(v octě je nyní samozatmívací vnitřní, venkovní levé i pravé). Je to odkaz Wirera, a je pořád funkční (díky Wirere)

https://www.ebay.com/itm/VW-Passat-B8-Tiguan-Touran-BUS-T6-Innenspiegel-Spiegel-automatisch-abblendbar/401137027268

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chcem poprosiť tých, ktorí majú vo Fabii/Rapid dorobené FLA (môžu dať info aj tí, čo to majú od výroby)... ak v rádiu cez Nastavenia - Svetlá vypnete položku Light Assist, potom vypnete motor a opäť naštartujete.... nevybehne Vám chybová hláška: Porucha: Light Assist? Toto som si všimol pred STK a dnes som to opäť vyskúšal a to isté. Potom stačí cez rádio opäť zapnúť Light Assist a chybová hláška zmizne. Je to normálny jav? :)

1592061051_2020-10-2317_04_24.thumb.jpg.0d7529dc85474e887527511ba1adcc09.jpg232215620_2020-10-2317_04_41.thumb.jpg.a0bc5cd44a2c62e5c27e1206c9c96523.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipujem, že prípadný chýbajúci kód bude už v samotnom návode... keď to máme už minimálne dvaja.  Ak to majú všetci, snáď to miestni kódovači preskúmajú. 😇Asi málokto vypína Light Assist, aby mohol chybu objaviť. Ja som až po vyše roku od dorábky chcel LA vypnúť pred STK a vyskočilo to na mňa. Ale možno sa ani nejedná o chybu a je to nejaká fičúra, aby som nezabudol pred jazdou zapnúť LA...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...