Přejít na obsah

Zapalovací svíčky.


ski1961

Doporučené příspěvky

Škodovka dává do 1.2 Tsi zapalovací svíčky 04E 905 601 B pod tím se skrývají svíčky NGK PZKER7B8EHS, ale všechny katalogy na netu zobrazují jen svíčku NGK PZKER7A8EGS..myslíte, že je mezi tím nějaký podstatný rozdíl ?

 

svíčky.jpg

svíčky Fabia 3.jpg

Editováno: , autor: ski1961
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Eric_ ano, až jednou nastane čas, tak si je určitě vyměním sám, ale to zatím nehrozí, takže mně to v současné chvíli jen zajímá, jestli je v tom nějaký rozdíl, to je vše..

 

Jinak za těch cca 40 let a asi 10 aut, co jsem měl, jsem si měnil svíčky opravdu mnohokrát vždycky sám, takže to není pro mě nic nového :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jenom informace v úvodním postu jsou varováním. Typové číslo škody na rozdíl od NGK už google něco najde ale už nejenom NGK ale i třeba BOSCH. A to různé parametry svíček.

Jak jsem psal, už se do toho nepletu. Byla doba kdy byl v permanenci PU160, 2 trubkové klíče a měrky. To byla ale 120L.

Dnes se mění svíčky při 60000. Ne jak dřív po 5000. Takže pro mně cca 9let pro autora postu 13let (počítáno z aktuálního najetí km). V tomto případě je cena svíčky nepodstatná.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, jenže v DP najdeš jen postup a moment na dotažení, tady 22Nm, ale nic víc o tom, co se stane, když to nedodržíš a co za tím vlastně je.

To bude prča až se zjistí, že ty aftermarket svíce PZKER7A8EGS maj každá závit vůči venkovní elektrodě jinak natočený ve srovnání s OEM verzí PZKER7B8EHS, který maj být vyrobený tak, aby v přesně řezaných zavitech v hlavě po dotažení byly v plánované pozici, tedy byla dodržena orientace venkovní elektrody vůči ventilům ...

 

Polohování zapalovacích svíček v hlavě válců

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen pro doplnění podle ETKA, pro motory CJZC a CJZD se až do 22.6.2015 dávaly svíčky 04E905601 (tedy PZKER7A8EGS), ale ty už 1.3.2015 odpadly :_icon_smich2:a byly nahrazeny od 22.6.2015 svíčkami 04E905601B (tedy PZKER7B8EHS) ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se překoukl, opravdu nevím, co přesně měnili. Ale i Bosch je rozlišuje.

04E905601 = 0 241 145 513 = Y 5 KPP 332 GA

04E905601B = 0 241 145 515 = Y 5 KPP 332 S

http://www.bosch-automotive-catalog.com/cs/internet/ecat/product-search

 

Tak podle týhle tabulky pro NGK to může být zajímavé, EGS vs EHS. Kdyby jste někdo mohl porovnat mezi sebou oba dva typy tak se podělte o info ;)

Part-no-System-Spark-Plugs-2.jpg

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Právě jsem měnil svíčky při 120t km, pokud si je chce někdo měnit sám, tak se podělím o zkušenosti:

Vše jsem dělal podle dílenské příručky nebo alespoň demontáž.

Sundání sání včetně filtru proběhlo bez problémů.

První problém nastal u sundání cívek ze svíček, ale s tím jsem počítal, člověk se prostě nesmí bát zatáhnout.

Druhý problém nastal při odšroubování svíček z motoru, prodloužený nástavec z gola sady se nevešel do otvoru, musel jsem ho osoustružit, evidentně je vše děláno tak, aby se normální člověk nedostal k výměně svíček. Ještě že nejsem normální člověk.

Dotáhnutí uvedeno 22Nm, já dotahoval na 23Nm. (Jsem prostě rebel)

Cívky jsem zespodu ničím nepotíral, beztak tam ani předtím nic nebylo.

Práce na cca 1 hodinu včetně výměny vzduchového filtru.

Příště by to mohlo být i rychlejší.

 

Kupoval jsem tyto svíčky:

NGK 93231

Svicka.thumb.JPG.4dfc133119dafad79787a742ce6c6400.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžně se prodávají speciální  nástavce gola na výměnu zapalovacích svíček, dle velikosti svíčky. Mají v sobě pryžovou vložku do které se svíčka při šroubování/vyšroubování  zatlačí  a nemusíš řešit, že ti vypadne. Tyto nástavce mají vnější průměr jen nepatrně větší než je průměr svíčky a určitě se vlezou do otvoru v hlavě motoru, proto jsou na to tak dělané. Obyčejné prodloužené nástavce z gola sady se na to, jak jste sami poznali nehodí, už taky proto, že nemají v sobě tu pryžovou  vložku. Ten speciální nástavec na svíčky koupíte skoro v každém obchodě s autopříslušenstvím, popř. lepším železářství, nebo si ho objednáte na internetu viz např. https://www.autokelly.cz/Product/NR-4616M1A1/11935121/39051195;40136791;40133878;40136799;40136828;40133716;40133720;40133726, kde je přímo na fotkách vidět ta pryžová vložka. Zbytečně si dáváte práci s nějakým soustružením obyčejných gola hlavic. Za cca 150,- Kč si kupte tu speciální a máte klid na dosmrti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...