Přejít na obsah

Cvrlikání (kovový zvuk) při akceleraci


jazd

Doporučené příspěvky

Ahoj, kupuju Octavii 3 RS, najeto 65tis km. Má elektronickou servisku tak snad doopravdy, je to CZ. Každopádně při akceleraci v rozmezí určitých otáček cca 2500-3500(?) prostě cvrliká. Je to kovový zvuk, ze všeho nejvíc mi to připomíná ventily. Při lehké akceleraci ne, při větší ano.

Na zahraničních forech to řešili nějakým klipem snad u turba, ale to byla Octavia II 2009 etc. asi první motor EA888.

 

Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele narovinu, ruce od toho pryc a velmi rychle. Podle toho co popisujes mi to pripada jako turbo, nicmene jsem to neslysel a nejsem odbornik. Co ale jako majitel tohoto motoru vim, ze 1.) to vporakdu neni a 2.) pokud to auto neni v zaruce, tak opravy techto motoru jsou zatim pekne rakety (vetsinou se meni dily kus za kus). Kovovy zvuk motoru v otackach je vzdy signalizace pruseru. Zdrhej dal... Pokud je to 2013/2014, tak prvni serie mely vadna turba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nééééé.

Hezčí RSko nenajdeš! Nezávislý topení, panorama, kůže atd atd....a...... docela dobrá cena :-( 

 

Auto je teda v záruce ještě rok a 35tis km.

 

Na turbo ukazuje i co jsem psal výše - podobný zvuk popisujou na anj forech a nakonec to byla spona u turba - vydávalo to turbo.

 

EDIT: a ano je to 12/2013

Editováno: , autor: jazd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě update:

1. cvrlikání začne přesně od 2500ot - okolo 4000ot zaknikne v hluku motoru - sound generatoru. Slyším ho i necvičené ucho.

2. dělá to jen dokud se olej neohřeje asi na 50-60 st.

3. po tříminutové odstávce to dělá znatelně slaběji a jen jedno vyzkoušení, pak nic.

 

Po ohřátí je vše OK.

 

 

Editováno: , autor: jazd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vse co popisujes ukazuje na turbo. Hlavne to ohrati a umisteni. Je to slyset i na videdu pekne no. Hele pak je to vklidu, nezlob se ale pokud je v zaruce, tak uz davno melo byt v autorizaku [emoji6] zavada je ocividne snadno vyvolatelna a slysitelna, tak at se cini chlapci...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jo díky za upřesnění, zkusím hned servis, zda by to bylo na záruku.

 

Nj já se k němu dostal teď a taky mě překvapuje, že to nenechali opravit.. ale na druhou stranu jak často točíš studenej motor přes 2500ot. a navíc si toho nemuseli všimnout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 1. 2018 na 21:37, jazd napsal:

Tak ještě update:

1. cvrlikání začne přesně od 2500ot - okolo 4000ot zaknikne v hluku motoru - sound generatoru. Slyším ho i necvičené ucho.

2. dělá to jen dokud se olej neohřeje asi na 50-60 st.

3. po tříminutové odstávce to dělá znatelně slaběji a jen jedno vyzkoušení, pak nic.

 

Po ohřátí je vše OK.

 

 

mě to dělá taky ;) běžná věc :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to otázka, zda je to běžná věc nebo jestli je to vlastnost motoru. Že to běžně 2.0TSI dělají jsem si ověřil a proto jsem nechal auto radši plavat. Nechci tě zbytečně děsit mýma úvahama, no podle mě je to zvuk něčeho, co se za studena nemaže a s ohřátým olejem jo. A to se mně v mým motoru nelíbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Pro oživeni mam mode Octavia RS combi 162kw 2,0TSIl rok 2015 /2016  vyroba 5.12.2015. A řekl bych že první Vaše chyba je Ze ten Motor dostatecne neohrejete ono tomu nakládat 2500 až 4000 za studena je vražda pro motor ne ja vůbec nevytačím jedu max 2200 za studena az mam 80 stupnu tak pak pomalu tomu zacinam nakládat  Hlavne zahrat motor chlapci když tomu davate za studena tak se pak nedivte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 11. 2020 na 13:53, Yodiak napsal:

Pro oživeni mam mode Octavia RS combi 162kw 2,0TSIl rok 2015 /2016  vyroba 5.12.2015. A řekl bych že první Vaše chyba je Ze ten Motor dostatecne neohrejete ono tomu nakládat 2500 až 4000 za studena je vražda pro motor ne ja vůbec nevytačím jedu max 2200 za studena az mam 80 stupnu tak pak pomalu tomu zacinam nakládat  Hlavne zahrat motor chlapci když tomu davate za studena tak se pak nedivte

 

Aá pán je jasnovidec, nakládám studenýmu motoru a proto blbne turbo autu, který jsem chtel koupit. Ne, bylo to opravdu to turbo. A ten od koho jsem to auto nekoupil ho měnil.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...