Přejít na obsah

Reklamace steracu


Jojo91

Doporučené příspěvky

Po mnoha pokusech se všelijakýma lištama, se kterýma byly různý potíže, jsem se před lety vrátil k originálům a od té doby mám klid. Lišty měním 2x ročně (před zimou a po zimě) a nějaké skřípání či poskakování na Oktávkách neznám. Lidé si myslí, že stírací lišty jsou "nafurt" a pak řeší potíže. Už i po tom pouhém půlroce je znát rozdíl, když použité lišty měním za nové, které stírají líp. A to celoročně parkuju v garáži. Pokud je auto venku, trpí pryž ještě více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bosch aerotwin jsem teď měnil po 4 letech. Začaly dělat čáry a vrzat. Auto celoročně venku. BTW je top taky o lidech. Paskliže se stěračema odhrnuju sníh ze zmrzlého čelního skla apod, tak se člověk nemůže rozčilovat , že to prd vydrží (praxe od řidičů leasingovek :-))

Editováno: , autor: lucky.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nic nezkouším - od té doby, co nemám Felicii (2008), kupuji výhradně originální stěrače. Ještě se mi nestalo, že by byl nějaký problém. Stěrače ovšem měním až začnou blbě stírat. Dnes jsem zrovna na OIII kupoval (kdo to vyrábí netuším, jsou Made in Romania) a měnil je. Ty demontované tam byly tři roky, auto garážované, za tu dobu najeto 60 000 km. Ke stěračům Bosch - ty pravidelně dostávám v práci na FII, ty vydrží maximálně rok, víc ani ťuk. Sice nevržou, ale po té době už obvykle dávno nestírají dobře.

 

IMG_20221206_153729.thumb.jpg.e968b93cb23a169068720155e0dd8acf.jpgIMG_20221206_153755.thumb.jpg.8799742503f54ae7dca28f1c0f428bc1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Bubaq napsal:

Lišty měním 2x ročně (před zimou a po zimě) a nějaké skřípání či poskakování na Oktávkách neznám

Tyjo, nechceš taky poslat jednu sadu? :D Btw Aerotwiny měním málokdy dřív jak za 3 roky a to spíš preventivně. Bílé čáry od soli nebo špíny by byly nepřijatelné. Zadní každou druhou výměnu, ten stěrač jede 10% toho, co přední.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně ty originální stěrače nikdy nestírají blbě (měním je teď cca 1 x ročně a auto garážuji a sníh a led s nimi  určitě  neodhrnuji), jen prostě dělají dosti často při tom pohybu nehorázné pazvuky a to již za pár měsíců po jejich výměně . Když už to je docela nervy drásající, tak tu gumovou lištu utřu hadrou namočenou v Okeně, nebo jiném čističi na okna a je pár dní klid, ale pak zase znovu. 

Jak někdo v jiném tématu psal, že to může být špatným sklonem ramene stírátka, tak pochybuji, že jsem mněl špatný sklon od novoty u všech svých aut, ale Škodovky mně všechny ty pazvuky u stěračů dělaly a dělají, zadní stěrač je na ty pazvuky ještě horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky kupuji nějaké stěrače v Makru za asi 150 KČ. První tři měsíce to stírá stejně jak originál a po třech měsících mě kolikrát blbě stírali i originali. Mam pohozené u rezervy víc balení a jak mám první náznak že mě stěrače hůř stírají tak jdou ven. Padnou cca. 3 kusy ročně. Dřív jsem měnil 1 někdy 2 do roka stěrače originál které vyšli skoro na litr. Takže za mě jsem levnými stěrači ušetřil ročně cca 500 kč a nedělám si těžkou hlavou s výměnou klidně třetí měsíc po instalaci.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já před x lety koupil stěrače v lidlu. Mělo to pasovat ale ten jejich bajonet byl o kousek větší, tak jsem si ve stěračích vyměnil jen gumičku a pohoda. Pak jsem v nějaké akci koupil druhou sadu originálních škoda a od té doby vždy když potřebuji, tak si sadu připravím a jen přehodím, aktuálně tam mám cca rok nějaké gumičky s grafitem z autokelly za pár korun a luxus. Dal jsem je i dozadu, ale tam kupodivu už začínají povrzávat a blbě stírat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...