Přejít na obsah

Tlacidlo Rest pri automatickej klime


miro_sk

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Nudil jsem se při čekání na manželku před krámem, tak jsem ještě testoval a potvrzuji původní chování popisované @miro_sk

  1. Nehraje u mě roli, zda nechám AUTO nebo přepnu vzduch na okno nebo na nohy předtím než tlačítko REST zapnu (ono to jde měnit i když je aktivní, tak by mě udivilo, kdyby hrálo roli v jakým stavu klima je než REST aktivuje). @Patrik1971@Mira96
  2. Citelné ochlazení vydechovaného vzduchu u mě dojde do minuty. 
  3. Když zapnu zapalování (bez motoru), tak se vydechovaný vzduch během dvou sekund opět ohřeje zpět, jako při nastartovaném motoru. Neslyším přitom žádné cvaknutí nebo nějaký mechanický zvuk. 
    1. Jedna z variant je, že se automaticky sepne elektrický příhřev vzduchu, ale moc se mi to nezdá (bez běžícího motoru? že by mělo tak rychlý efekt? proč by se pouštělo u zahřátého motoru?)
    2. V opačném případě to tedy opravdu nemůže znamenat nic jiného, že v REST nejede čerpadlo na cirkulaci vody, které myslím není důvod aby neběželo. většině to funguje blbě, ale je to taková okrajovka, že to nevědí ani uživatelé a neřeší to ani samotná Škoda/VW. 

Netušíte někdo zda ten běh čerpadla při REST jde přenastavit přes VCDS / kde? Do servisu kvůli tomu nepojedu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a proč tedy ta pumpa neběží i při tom samotném REST vyhřívání? Z logiky věci by přeci měla běžet. Není důvod pro opak, když je to jen elektrická záležitost.

 

A vzhledem k tomu, že dle reportů některým uživatelům stejné generace aut opravdu REST vyhřívá i po deseti minutách, zjevně jim ta pumpa v tom režimu jede. To by tedy implikovalo, že je to jen otázka kódování. Nějaký guru tady přes toto? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak jsem sem už jednou psal, tak se to dá trochu využít v létě po jízdě na odvětrání interiéru. Chvíli po vypnutí motoru mi to ještě do kabiny žene chladný vzduch. Ale je to fakt jenom chvíle. V zimě prakticky nepoužitelný.
Takže za mě to je tak nevýrazná funkce, že ji vlastně už vůbec nevyužívám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...