Přejít na obsah

Garančka - před a nebo po dovolené?


Rellik

Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek. V létě mě čeká první garančka a taky dovolená v zahraničí (cca 1000km + to samé zpět + nějaké pojížďky tam). Mám dilema ohledně té garančky. Teď vím, že je všechno OK z výroby. Pokud půjdu na garančku, tak mi budou měnit olej a dělat kdoví co. Člověk je tvor omylný a může se při té garančce něco opomenout dotáhnout nebo nedodělat a z toho mám celkem strach abych pak po cestě někde nezůstal takříkajíc viset. Co si o tom myslíte? Šli byste na garančku a hned na to jeli na dalekou dovolenou, nebo garančku dělali až po dovolené?

Najeto mám aktuálně necelých 12500km (do léta počítám o cca 2000 víc). 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm to mi opravdu změnilo pohled na věc. Jinak nevím co je na tom vtipného... Podle této odpovědi jsem se mohl zeptat na názor mého nejmladšího syna (má 2 roky)... 

Tak nic teda. A já myslel, že se dočkám nějaké rozumné debaty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se toho také nebál, navíc budeš mít zkontrolován vůz před dlouhou jízdou.

Abys měl jistotu, dotažení kol a stav hladiny mot. oleje si po servisu můžeš ještě zkontrolovat sám.

Navíc máš auto v záruce a nejspíš máš i záruku mobility.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mňa jednoznačne najskôr servis.

-prvý olej od vyroby treba čo najskôr vymeniť (čistenie surového motora)

-možno si v servise všimnú niečo čo sa pri výrobe nespravilo poriadne, tá možnosť tu je... Auto si rok "sadalo".

-servis potvrdí záruku mobility, nech sa stane na ceste čokoľvek, bude to buď záruka alebo ich problém že niečo zanedbali (ak to bude niečo čo mohlo byť zjavné už vtedy)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servisu jako takového se nebojím. Kolega v práci tam má kamaráda na nejvyšším místě (ředitele), takže ho budu brát sebou abych si při tom mohl být. Už jsme se domluvili. Pojedu tedy na tu garančku minimálně 14 dnů předem. 

Jinak někdo psal, že mám v záruce i mobilitu. To by mi moc nepomohlo někde v Maďarsku nebo Rumunsku na dálnici se dvěma detma (2,6) v autě. Než by se to pořešilo, tak by to bylo snad na mašlu... Proto chci auto v pořádku... :)

Ještě tedy dotaz ohledně ceny v servisu. Kolik si tak nachystat +- peněz? 

 

EDIT: poslední dotaz beru zpět. Předtím sem si nevšiml, že je tu přímo k tomuto téma... :)

Editováno: , autor: Rellik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak určitě bude výměna oleje (v každém případě), pak kontrola brzd, pneu, možná výměna brzdovky. Kontrola PC - výpis případných chyb. Jelikož teď mám najeto cca 13000km, tak brzdy budou OK, brzdovka se taky mění až pozděj, takže bych to viděl max na tu výměnu oleje... Jinak v servisu jsem jako automechanik pracoval před cca 20 léty, takže tak trochu vím jak to chodí... Nicméně tehdy moc té elektroniky ještě nebylo... Takže v podstatě ty mechanické věci pro mě nejsou problém... ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takhle,

je to první garanční prohlídka + výměna oleje.

Pokud řekneš že nechceš dolejvat náplně - ostřikovače apod. nechceš měnit kabinový filtr a stěrače a budeš mít svůj olej...

Tak samotná garančka bude stát do 600Kč

Výměna oleje s vlastním 700 - 800Kč.

Brzdovka se dělá při 60tis nebo 3 letech.

 

Počítej maximálně 1500Kč...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ostřikovače si snad doplním sám (a ne poprvé: ) ), stěrače vyměním taky, max ten kabinový filtr + očista klimy. Ta dostala vloni pěkně zabrat po cestě do a z Rumunska... :) Olej si objednám, určitě vyjde levněj...  Pokud to budou takové drobné, tím líp... Raděj ale počítám vždy víc. Proto těch 10k... V penězích ještě (už) naštěstí problém nemám... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...