Přejít na obsah

Převodovka 1.4 TSI řadí přes zuby


speedymratin

Doporučené příspěvky

Ahoj, jednoho dne jsem zaznamenal, že moje převodovka neřadí tak jak by měla. Občas tam nešla zařadit rychlost, ale při každém zařazení zpátečky šla přes zuby. Auto jsem objednal do servisu. Byla vyměněna lamela spojky a že prý špatně dosedala celá spojka. S radostí jsem jel domů a co se nestalo! Stále to řadí přes zuby (video 2) a ještě při vyšlápnutí spojky se ozve náraz (video 1), který tam před opravou nebyl! Druhý den jsem jel hned do servisu, že problém přetrvává a ještě se přidal další nežádoucí zvuk z převodovky. Auto šlo po týdnu znova do servisu. Myslím si, že v servisu nic neudělali a jen tam to auto stálo. Večer jsem si pro to došel a bylo mi zděleno: Ráz ze spojky je dosedací ložisko, které si dosedá. BLBOST!!! Řazení přes zuby je také v pořádku. Prý mám sešlápnou spojku a 2s počkat a pak zařadit spátečku. To jsou oficiální rady ze Škody auto. Servis naznačil, že neumím řadit! Když jsem mu zdělil, že se řízením živím a v práci střídám 4 vozy Ranault, Kia, Dacia, Nissan a se žádným nemám problém jen se Škodou, tak tomu neměl co.

Co byste dělali na mém místě??? Dík za rady.

1_20170816.mp4

2_20170816.mp4

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle zvuků z videa určitě není něco v pořádku. Na tvém místě bych jel znovu do servisu, ukázal bych jim videa, ukázal bych jim to na živo, donutil bych technika aby si to vyzkoušel citlivě a věnoval se tomu. Prostě se nedat, hádat se a vydupat si to. Hlavní je nenechat se odbýt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, RadimX11 napsal:

Podle zvuků z videa určitě není něco v pořádku. Na tvém místě bych jel znovu do servisu, ukázal bych jim videa, ukázal bych jim to na živo, donutil bych technika aby si to vyzkoušel citlivě a věnoval se tomu. Prostě se nedat, hádat se a vydupat si to. Hlavní je nenechat se odbýt.

Videa už mají. Nejdříve si mysleli, že když řadím spátečku, tak motor je v otáčkách a vše dělám rychle. Na videu je vidět, že motor je v klidu a řadím dvouma prsty a nic rychlého. Proto to video bylo vlastně pořízeno. :-) A i přesto mi řekli, že je vše tak jak má být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cvakianie spojky robi aj mne, 1.4 tsi S3 - podla servisu ze vraj normal. Robia to teraz aj nove vozy. Niekde je ten zvukovy prejav hlasnejsi, niekde menej. Cvaka od novoti.

 

Cez zuby mi to ale neradi. To je normal.

 

Taktiez vymenena lamela - ale dovod bol ze sa lepila a pri rozbiehani trhala. Rozbiehanie bolo ako z autoskoly.

Editováno: , autor: martinznitry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
V 20. 2. 2018 na 10:54, RadimX11 napsal:

Jak jsi dopadl?

Tak jsem byl v dalším servisu a servisák byl v šoku. Nejdřív koukal, jestli si nedělám srandu. Pak pochopil, že to myslím vážně a řekl. že to není v pořádku. Doporučil mi, že pokud to budu chtít už vyřešit rychle, tak mám jed do Mladý Boleslavy a ukázat jim to. Teď budu psát do Škodovky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zcela jasné, že toto není v pořádku... Být tebou, určitě bych to teď také řešil přímo přes Škodovku a ještě bych jim napsal, který servis tě informoval, že se nejedná o závadu a ještě z tebe dělají pitomce, že neumíš řadit... :blink: Potom dej vědět, jak to pokračuje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodovka si po mě vyžádala zakázkové listy ze servisu. Myslím si, že pro servis to bude mít dohru. Minulý měsíc zase bylo auto v servisu. Auto si to vyžádalo samo :-). Klasická kontrolo a nechal jsem si rovnou vyměnit olej, abych tam nejel za měsíc po druhé. Olej jsem si už dovezl svůj. V mém případě, tam mám už třetí druh oleje. Je mi vlastně jedno co je to za značku oleje, ale preferuji olej od jednoho výrobce. To servis nebyl schopen zajistit a ani nemůže. Co si budeme povídat. Mají také nějaké noty od Škodovky. V mém případě jsem měl 0W30 a při druhé výměně 5w30 a teď už budu dávat 5w30 od jedné značky. Při předání dávají takový protokol co se kontrolovalo a jaké ten díl má hodnoty. Auto přebírala manželka a druhý den koukám co tam na autě kontrolovali. Z jedné hodnoty jsem zjistil, že celý papír je vycucaný z palce a že daný technik si hodnoty vymýšlel. To mě vyburcovalo a šel se podívat pod kapotu. Vzduchový filtr jsem si musel připevnit do správné polohy. Svíčky, tak to já nepoznám zda je vůbec měnili. Nemám zkušenosti s TSI motory. Nad tím dalším jsem neměl sílu kontrolovat. Nevidím důvod proč jezdit do autorizovaného servisu, když jsou schopni za takové peníze doslova posrat servis. Do toho servisu už nikdy auto nedám a ani tam nepáchnu. Chtěl jsem tam zajed, ale co by s tím provedli. V tu chvíli co by se za mnou zavřeli dveře, tak by zapomněli. :-D Vlastním jen jedno auto a ne 100 aut. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Po dlouhé době mi po návštěvě AS přišel dotazník k vyplnění přímo od Škoda Auto.

Obecné otázky ohledně spokojenosti se servisem. Můžeš se vyjádřit pěkne od plic a zaškrtnout, že tvůj vyplněný dotazník chceš zaslat i do servisu.

Pokud si ti opravdu servis zaslouží, není na co cěkat a jednat, viz. Stanmar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Spozoroval jsem v posledni dobre, ze kdyz se blizim pomalu ke krizovatce a mam zarazenou napr. ctyrku a hodim neutral a mam seslapnutou spojku a hned zaradim jednicku tak jde pres zuby, kdyz jeste nestojim ale pomalu dojizidm, upozornuji, ze mam porad seslapnutou spojku ... asi vam to nedela co hosi? ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi ... Zas nejedu rychlosti 20-30km/h kdyz tam davam tu jednicku ... Fakt uz dojizdim ke krizovatce krokem, hodim tam jednicku a jde pres zuby ... 

 

Nejsem paranoidni...jen jsem zvedavy jestli je to normalni :-D 

 

A to razeni se mi taky nelibi jak to ta jednohmota vubec nepobira ty zvuky kovove pri razeni ... Kdyz chci "kultivovanost" tak musim radit fakt pomalu ... Ale ne vzdy se to pri potrebnem rychlem rozjezdu da napr. s jednicky na dvojku a s dvojky na trojku je to katastrofa ty zvuky, kdyz zaradim kvalt rychleji ... Kdybych vedel tak jdu urcite do DSG... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...