Přejít na obsah

Tece chladic...


Shaarky

Doporučené příspěvky

Ahojte,

jednou rano jsem objevil pod autem male fleky asi tak 2x2 cm. Zacal jsem patrat a ejhle - chladic - viz. obr. Respektive abych zjistil, jestli to je opravdu chladic, musel bych jej vytahnout ven.

Kdyz se podivate na prilozene obr., na co to tipujete ? Muze chladic vubec proreznout ?

Spodni cast chladice ma vuli - lita asi +-0.5cm. Je to normalni (pochybuji...) nebo je potreba vymenit silentbloky?

Pokud budu chtit chladic vytahnout(a vymenit),je potreba rozdelat celou masku? :(

Nicmene - dal jsem tam trochu pripravku WYNN`s - http://www.1wynns.cz/index.php?iMenu=1&iSu...e=detail&iId=67 - a je po 'kapani'. Mate nejakou zkusenost s timto pripravkem? Nejak se mi nechce verit,ze to opravdu zacpe pouze ty spravne diry kol104 ...ale zase na druhou stranu by to snad neprodavali..nebo jo ? :D

autochladicvypustnyventilcy6.th.jpg autopriruba1ys4.th.jpg

Predem dekuji za cenne rady.

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně jsem řešil srážku s jezevcem. Přední plastová mřížka ve spodku nárazníku mi po srážce vletěla to žeber chladiče, přetnula asi 4 lamely na chladiči a začalo to tam prolínat. Pod autem jsem nezaznamenal nikdy louži, protože se to stačilo vypařovat a kapalina po sobě zanechala pouze takové růžové fleky, podobné jako na tvé fotce. Letovat jsem to nezkoušel. Do chladící soustavy jsem nasypal cca 2kávové lžičky hliníkového prachu (ne tekutý přípravek ale prašek) a dírka ze zacelila. Teklo mi to ale opravdu minimálně. (Doléval jsem cca 2dc za měsíc.) Původně jsem si myslel, že dochází k "somovypařování", ale před kontrolou na cestu do Chorvatska jsem přišel na ten chladič od té doby pokoj. Ten prášek koluje v celé soustavě a opravdu zacelí všechny drobné netěsnosti a trhlinky. Rozhodně to nefunguje, když tam bude díra jak hlavička od sirky. -_-

Editováno: , autor: Píst
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem mel problem, ze to trochu saklo. resil jsem, ze to zalepim silikonem(výrobce to standartne dela, kdyz uz to u nej tece) ale po demontazi jsem si to rozmyslel a koupil novej. stal v auto kelly 2200.vymena trvala cca 6hodin (delal jsem to sam) ale dalo se to (nejvic jsem se bal o klimu, ale chladic se da spoden vytahnout a kondenzator klimy se jen odehne).

Takze doporucuju vymenit a je pokoj

jo a jeste nemuzu pochopit proc auto teto tridy nema chladic AL. OII uz ho ma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to přijde, že ti to teče skrz hadici, tedy v napojení hadice na chladič. Zřejmě ti to začlo týct, jak se ochladilo. Dochází ke smršťování materiálu, a pak se udělá skulinka kterou to teče. Vsadím se, že za tepla ti to neteče.

No už to neteče vůbec, to je nejhorší... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem mel problem, ze to trochu saklo. resil jsem, ze to zalepim silikonem(výrobce to standartne dela, kdyz uz to u nej tece) ale po demontazi jsem si to rozmyslel a koupil novej. stal v auto kelly 2200.vymena trvala cca 6hodin (delal jsem to sam) ale dalo se to (nejvic jsem se bal o klimu, ale chladic se da spoden vytahnout a kondenzator klimy se jen odehne).

Takze doporucuju vymenit a je pokoj

jo a jeste nemuzu pochopit proc auto teto tridy nema chladic AL. OII uz ho ma

No a to ty chladiče nejsou ani Cu ? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem mel problem, ze to trochu saklo. resil jsem, ze to zalepim silikonem(výrobce to standartne dela, kdyz uz to u nej tece) ale po demontazi jsem si to rozmyslel a koupil novej. stal v auto kelly 2200.vymena trvala cca 6hodin (delal jsem to sam) ale dalo se to (nejvic jsem se bal o klimu, ale chladic se da spoden vytahnout a kondenzator klimy se jen odehne).

Takze doporucuju vymenit a je pokoj

jo a jeste nemuzu pochopit proc auto teto tridy nema chladic AL. OII uz ho ma

No a to ty chladiče nejsou ani Cu ? :(

to by byl drahej jako prase...

Mně to takhle teklo kdysi dávno na Formanovi. Když se ochladilo, zaparkoval jsem večer a ráno pod autem loužička. Prostě jak motor vychladl, někde se to smrsklo a začlo týct. Teklo to jen v chladném ročním období.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

jednou rano jsem objevil pod autem male fleky asi tak 2x2 cm. Zacal jsem patrat a ejhle - chladic - viz. obr. Respektive abych zjistil, jestli to je opravdu chladic, musel bych jej vytahnout ven.

Kdyz se podivate na prilozene obr., na co to tipujete ? Muze chladic vubec proreznout ?

Spodni cast chladice ma vuli - lita asi +-0.5cm. Je to normalni (pochybuji...) nebo je potreba vymenit silentbloky?

Pokud budu chtit chladic vytahnout(a vymenit),je potreba rozdelat celou masku? :(

Nicmene - dal jsem tam trochu pripravku WYNN`s - http://www.1wynns.cz/index.php?iMenu=1&iSu...e=detail&iId=67 - a je po 'kapani'. Mate nejakou zkusenost s timto pripravkem? Nejak se mi nechce verit,ze to opravdu zacpe pouze ty spravne diry kol104 ...ale zase na druhou stranu by to snad neprodavali..nebo jo ? :D

autochladicvypustnyventilcy6.th.jpg autopriruba1ys4.th.jpg

Predem dekuji za cenne rady.

S tímto přípravkem sice zkušenosti nemám, ale se sáknoucím chladičem ano. Sákne mi to v dolních rozích zepředu. Koupil jsem kdysi italský sypký přípravek " FLUX STOP", který jsem použil do Fiata, kde to zabralo a nemělo to žádné vedlejší učinky. Ale do Octy mám strach to nasypat, aby se neucpalo, co nemá. Přípravek, který jsi použil je tekutý, tak by to nemuselo udělat žádnou neplechu.

Vůli na chladiči mám též, zatím to neřeším. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímto přípravkem sice zkušenosti nemám, ale se sáknoucím chladičem ano. Sákne mi to v dolních rozích zepředu. Koupil jsem kdysi italský sypký přípravek " FLUX STOP", který jsem použil do Fiata, kde to zabralo a nemělo to žádné vedlejší učinky. Ale do Octy mám strach to nasypat, aby se neucpalo, co nemá. Přípravek, který jsi použil je tekutý, tak by to nemuselo udělat žádnou neplechu.

Vůli na chladiči mám též, zatím to neřeším. :D

Prave si rikam, jestli nahodou ta vule nepomohla tomu, ze chladic zacal tect...ale to bych asi poznal, az kdyz bych ho komplet rozdelal. <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímto přípravkem sice zkušenosti nemám, ale se sáknoucím chladičem ano. Sákne mi to v dolních rozích zepředu. Koupil jsem kdysi italský sypký přípravek " FLUX STOP", který jsem použil do Fiata, kde to zabralo a nemělo to žádné vedlejší učinky. Ale do Octy mám strach to nasypat, aby se neucpalo, co nemá. Přípravek, který jsi použil je tekutý, tak by to nemuselo udělat žádnou neplechu.

Vůli na chladiči mám též, zatím to neřeším. :D

Prave si rikam, jestli nahodou ta vule nepomohla tomu, ze chladic zacal tect...ale to bych asi poznal, az kdyz bych ho komplet rozdelal. <_<

To se mi nezdá, ta vůle.V mém případě to teče díky korozi. Ten chladič se moc nepovedl. Mám ještě 20 let starého Fiata a chladič neteče ani nekoroduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave si rikam, jestli nahodou ta vule nepomohla tomu, ze chladic zacal tect...ale to bych asi poznal, az kdyz bych ho komplet rozdelal.  <_<

To se mi nezdá, ta vůle.V mém případě to teče díky korozi. Ten chladič se moc nepovedl. Mám ještě 20 let starého Fiata a chladič neteče ani nekoroduje.

To mohu počítat s tím, že to brzy zřejmě začne znovu a ještě více. Stále mi to hlava nebere - že chladič může prorezavět tak brzy. Na staré Ladě to drží 20 let taky - a to tam je jen destilka popř. Fridex. ....tohle se opravdu moc nepovedlo. kol113 Takže abych uviděl co a jak, nezbývá mi než to rozdělat. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
az ho vyndas, tak tam dej rovnou jinej. letovani bude pekne drahy a ani lepeni  na starsim kousku nema cenu. das ho tam zpatky a za mesic ho tahas znova ven.(ale treba to klapne).

Tak jsem se na to dival jeste jednou - ze predni strany v pravem dolnim rohu je po aplikaci pripravku pekne videt, kde se vytvorila nova vrstva - ten chladic v tech mistech pekne rezne. Neuveritelne, musi co nejdrive ven. Jsem zvedav, kolik si vemou za praci :disgust: , chladic jsem se dival stoji okolo 2200,- Predpokladam, ze by zde ani nikdo nemel nejaky zanovni doma pro Octu 1,6 74kW KLIMA, motor AKL :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chces usetrit, tak si ho vymen sam. da se to zvladnout. delal jsem to uplne sam.

nejlepsi podle DP. Je to par sroubu. Nejhorsi pro me bylo ho vytahnout ven (spodem).ale da se to zvladnout.

Ty si to zvladl bez zvednuti celeho auta popr. bez mont. jamy ? Jestli jo, tak to bych do toho sel. A klima Ti v tom nikterak nevadila ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stran té vůle uložení chladiče:

měl jsem taky vymlácené ty spodní nálitky na chladiči, které zapadají do otvorů v silenblocích, (nebo silentblocích) tak teda nevím :unsure:

Když jsem zastavil a točil se větrák, tak to vyadalo jako když poblíž někdo dělá se sbíječkou, jak se to auto třáslo.

Tak jsem to rozdělal a sehnal jsem kus bužírky, většího průměru, kterou jsem navlékl na ty spodní čepy na chladiči, a namontoval zpět. Tak mě napadá, že by šla použít nějaká bužírka smršťovací - to by bylo asi ještě lepší. :band

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Delal jsem to venku pred barakem. jen jsem najel na 2 fosny, abych pod to mohl zelehnout. a chladic pro klimu jsem jen odsrouboval od chladice vody a nechal ho tam (hlavne nerozpojovat okruh klimy, mohlo by te to popalit.)

neboj se a jdi do toho.

Tak jsem se pustil do výměny a dopadlo to dobře - akorát to dalo zabrat trochu více, než jsem čekal. Musel jsem odmontovat : spodní střední kryt motoru, levý kryt, baterku, sání vzduchu (kvůli přístupu), ventilátory, držák ventilátorů, světlomety... čekal jsem, že to půjde lépe. Vyměnil jsem i spodní silentbloky a chladič se teď ani nehne. Pro zajímavost, takto vypadal chladič po 9-ti letech po vytažení ... kol9

chladiclevajv6.th.jpg chladicpravasw2.th.jpg

...to růžové to je 774D + přípravek zmiňovaný výše. :)

Bylo tam sice toto označení...

chladicoznacenipq0.th.jpg

... ale 1J0121253AD tam pasoval taky. Nevíte, co je v nich za rozdíl ? V ETCE jsou uvedeny oba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak tyhle obrázky znám, akorát na druhý straně chladiče, taky mi proreznul po 9 letech, akorát na 55kW je ten krátkej, takže jde vyndat bez vyndání světel :) Akorát v ACI maj chybu v katalogu, tam Vám na 55kW bez klimi daj ten velkej a pak se hrozně divěj, že tam nejde a když jim ukážete ten původní, tak se vám snažej nacpat, že to bylo bouraný a že není originál

PS: ten malej byl o 300,- dražší jak ten velkej :(

a k tomu prvnímu příspěvku bych řekl, že by stačilo vyměnit ten O-kroužek, co je mezi přírubou na¨hadici a chladičem

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už dávno jsem řešil problém s únikem chl. kapaliny, která nikde nebyla pořádně vidět. A použil jsem starý trik - rozmíchal plnotučnou hořčici s vodou a nalil do chladiče. Byl to Golf II a nikterak mu to neublížilo, hořčice se v místě úniku hezky usadila a "ucpala" netěsnost. Později stejnou věc udělal kolega na Citroenu ZX a opět klid. tento trik je hodně starý a používali ho už naši taťkové. tím nikoho nechci nabádat použít v současných motorech, ale když se tam i dnes do chladiče sypou přípravky na chemické bázi, proč to nezkusit ? Naši předkové nebyli zas tak hloupí..... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...