Přejít na obsah

Zprovoznění auta po 5ti letech stání


Paulie TDi

Doporučené příspěvky

Ahoj , mám takový specifický dotaz. 

 

Dostal jsem nabídku z od strýce , více méně od jeho kamaráda na BMW 320d Touring rok výroby 2010 , výkonem myslím 130kw , 6q manuál. Auto stojí cca 4-5let to nevím , přesně...má najeto uplný prd , prý se s tím skoro nejezdilo, důvod teda neznám,zatím jsem se po tom nepídil. Podle mě asi pozůstalost.

Auto bylo prý garážované až na poslední 4 měsíce , před půl rokem museli uvolnit stání a tak auto zřejmě odvezli odtahovkou ke strýci známému na nějaké parkoviště , co vím. 

 

Mám se na to jet teprve podívat...

 

Jde mi o to , chápu , že komponenty jako baterie, brzdy , oleje , řemeny případně asi hadice atd budou KO takže by byla případná výměna , jde mi o to jestli nebude něco špatně v motoru vyrezlého atd... 

 

Přece jen už je to moderní common-rail motor tak aby to tomu stání opravdu neuškodilo... pro mě to pak bude auto na 10let než na něm najedu 200tisíc.

 

Jde mi o to , auto je stavem opravdu jako nové, tak proto se o tom zajímám...pokud by to mělo najeto 140 a více tak to pro mě strácí smysl se o to vůbec zajímat...

 

Neřešil jsem někdo takovou věc? Já že jsem toho o tomto problému poměrně málo našel, víceméně nic.

 

Všem díky za případné postřehy a komentáře ( jen pro pořádek Sup doma zůstane tak jako tak :D )

 

PB281537.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferda25 : Pokud vím , tak jsem se na tohle neptal...

Mě jde o to ,  co to stání s autem udělá. Zvlášť s moderním dieselem.

Ano auto je přes známého , je zabavené soukromé osobě, co mám informace já. Na skle cena opravdu není.

Ale mě tohle nezajímá , i kdyby stálo 5 let na Ukrajině je mi to fuk.

 

Pokud Ti to opravdu tak vadí... tak téma mažu... 

PB281608.jpg

Editováno: , autor: Paulie TDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto může při nové baterii nastartovat prakticky hned a nebo se s tím budeš trápit půl roku, můžou byt zatuhlé vstřiky, nemusí těsnit, atd...jde o to co také provedl ve stojícím motoru dole olej  ... za mě tohle není nejlepší kšeft ...

A jen tak mimo - toto trojkové BMW měl kamarád a rychle se ho zbavoval, malé, strašně nepohodlé auto ... jeho otec má BMW 5 ale tohle není ani chudej příbuznej ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže k tématu:
po těch letech degraduje nafta.Máš li možnost,vysát nádrž a nalit novou naftu.

Brzdy budou na generálku.Destičky přirostly ke kotoučům a těžko se to srovnává.

Jinak snad OK.Já koupil jedno auto co stalo rok a ještě vedle vodní nádrže a měnil jsem brzdy komplet,silembloky přední nápravy,uložení horní na tlumičích a ještě nějaké drobnosti a dost se na tom podepsalo to,kde to stálo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej aku , testni start , pokud vrčí vizual kontrola těsností a langsam jeď na místo určení . zde už (oleje ,kapaliny ,dukladná vizual kontrola ,těsnost ,rozvody a spousta dalších atd) 

nicméně pokud je téma popsano a foceno aktual , je tu X%tní pravděpodobnost , že se investice vložená do BMW znovu přestěhuje odtahovkou na to stejný místo kde to je focený 
jakmile tam "orgány" auto jednou složej , tak pak už to s tim kouskem berou jako rutinu a " hrajou - člověče nezlob se - " 

DOBŘE A NEJLÉPE VÍCKRÁT TO ZVAŽ , i když ti bude příbuzenstvem tvrzeno jak je to  UŽ průhledně čistý 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježiši Ferdo ptal jsem se co udělá s autem 5ti lété stání to je celé...

 

Ty děláš jak kdybych za to mohl já...vylejvej si vztek prosím někde jinde, děkuji...

 

Ostatní díky za věcné komentáře...

 

Co jsem si teda zhrnul se na to zřejmě vykašlu...uvidíme po prohlídce

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tahle. S podobnyma autama mame take zkusenost. Vyhodna koupe to je na zacatku. A ted co te ceka. Auto ma najety nejaky km dejme tomu 50tkm. Od te doby 5let stoji na odstavnem parkovisti. Investice komplet brzdy,kapaliny. U Mercedesu se casto menilo vedeni brzdove kapaliny k zadni naprave. Vsechen olej ven. Vana dolu.  Turbo ven. Vycistit. Nove pneumatiky. Lepsi auto s 300tkm za 3roky,nez auto,co ma malo najeto a 5let stoji. Samozrejme po rozchozeni auta nikdo nezaruci jak dlouho budou fungovat suchy vstriky a cerpadlo. U MB se nam stalo,ze byla i mrtva jednotka,ale sla opravit jestli nejaka reaktivace nebo takneco to netusim. To by asi vedel Ferda25. Pokud je cena kolem 100tkc tak proc ne. Klidne 100tkc do toho nacpat a bude to dobry. Snad.....  rok neni problem u stani auta na miste. Vice jak 2roky uz je sazka do loterie. Proto i ta nizka cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...