Jump to content
Shaarky

Výměna žárovek za LED - mlhovky, zadní blinkr, parkovací světlo, 5. dveře

Recommended Posts

na nohy to nejspíš nesvítí jen chvilku, tedy pokud to nemáš vypnuté za jízdy a svítí ti to jen při otevření dveří

třeba zde: https://www.aliexpress.com/item/32737716032.html bezproblémový konektor, teplo nejde dozadu, svítí perfektně

image.thumb.png.a65f45d98d8837299f7bcb465dac8816.png image.thumb.png.a29cf38660b366b204d0e16a623a8a9c.png

ke koupi v ČR za 32,00 Kč - to snad majitelé Superbu III zvládnou: https://www.led-tech.cz/led-autozarovky/625-led-zarovka-t10-w5w-4x-3smd-jednostranna-bila.html

jednotranná siliková za cca 40,00 Kč  je tato

zX0BpEI.thumb.jpeg.fe60ba333c126b975076a22f2523be04.jpeg

Edited by Aleš_BX
  • Upvote 1

No vida, konecne konstruktivni prispevek :-) Chtelo by to vyzkouset, jestli to nesviti v lampickach dovnitr misto ven. Sviceni na nohy mam za jizdy vyple. Pokud se soucasne ledky neosvedci, vyzkousim tyhle.

Edited by 5icz

Par fotek z vymeny zarovek v prednich lampickach s eCallem. Staci trochu zapacit na jedne strane kryciho skla priborovym nozem v miste zapadek a jde to ven. Idealne, kdyz na auto sviti slunce, protoze jsou pak plasty ohebne.

20190615_162706.jpg

20190615_151319.jpg

20190615_151355.jpg

Edited by 5icz
  • Thanks 1

Ahoj,

jak se vyndavají zadní světla na liftbacku? Zkoušel jsem to podle návodu, ale jelikož se světla směrem dozadu zužují nemou jít z prolisů karoserie ven. Musí se nějak vytočít do boku?

Je tam našroubovaný takový šroub s koulí místo hlavy a ten zapadne do díry s pružinkou, viz foto. Po povolení matek v kufru jen za světlo zatáhnout dozadu, vyskočí to z té díry. Při montáži zpět zase jen nacvaknout na ten šroub.

20200222_221937.jpg

V 15. 5. 2019 na 17:37, Shaarky napsal:

...to poslední video ve Tvém příspěvku, to jsou tyto LED Osram (OSRAM LED P21W 6000K )https://www.autolamp.cz/osvetleni/osram/12v/signalni-zarovky/LED-12V-P21W-BA15s-OSRAM-blistr-2ks7556CW-02B.html ? Mám je tam na zkoušku místo Číny a budu dávat zpět "Čínu"  - ale jestli to máš ty samé OSRAMy, tak si říkám, proč mne to svítí tak mizerně oproti Tvému videu přes kameru.

pozn. ty videa mi nejsou během citace vymazat :-(

Potvrzuji, že tyto Osram ledky v parkovacích světlech vůbec nefungují :-( Na parádu jsou dobré, ale jinak úplně na nic. To i originální žárovka svítí více. 

A527501C-6D6B-430B-961E-C70A360FAC92.jpeg

6E2219FB-2A7B-4D27-AD7E-658C94BD5A81.jpeg

Asi špatná šarže. Mám je a jsem s nima naprosto spokojený. Oproti základním žárovkám je to znatelný rozdíl. 

Čína sice opravdu svítí o trochu víc, ale taky víc zadělává vnitřek světla jak se "vypaluje" to jejich lepidlo.

• Upvote 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By miklisek
      Zakládám toto vlákno i když je na fóru toho o LEDkách v předních a koncových světlech popsáno už dost. Přeci jen je ale RAPID v tomto ohledu pole neorané a nebude na škodu, když najdeme nějaká vhodná řešení i pro něj. Těch co budou tunit světla se časem najde jistě dost. Podělte se prosím se svými zkušenostmi s LEDkami ruzných výrobců ať do couvaček, do blinkrů nebo brzdových světel. 
    • By Krosta
      Zdravím,

nezkoušel jste někdo na před faceliftovou Octavii dávat zadní lampy z faceliftové Octavie ve variantě LED?
      Mám Octavii modelový rok 2016 a měl jsem na ní původně LED zadní lampy, které jsem vyměnil za faceliftové LED (ty s výraznějším C) a včera jsem si všiml, že po odemknutí/zamknutí vozu mi tlumeně svítí brzdová světla a zadní mlhovka. Zhruba po 10 minutách od zamknutí vozu vše zhasne. Po odemknutí vozu se opět rozsvítí tlumeně (přepínač světel na nulové poloze, CH&LH aktivní, ale v nulové poloze samozřejmě nejde)

Netušíte někdo, kde by mohl být problém?
      Předpokládal jsem, že když měním "LED za LED", tak nebude problém, ale evidentně je.

Předem děkuji za jakékoliv rady.
    • By _Denis_
      LED osvětlení registrační značky pro Octavii III (a pravděpodobně i další modely Škoda)
      Koupeno jako nové, originál Perfektní technický i vizuální stav nového zboží Cena 150,- Kč za obě

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      Zadní světla Octavia III Facelift liftback
       Koupena jako nová Perfektní stav nových světel bez škrábanců Včetně nosiče žárovek (PC 1.100,- Kč) Včetně LED žárovek pro blinkry i couvací světla (PC 1.000,- Kč za komplet) Včetně 2 redukcí pro připojení na předfacelift modely (plně funkční bez nutnosti dalšího kódování - kódování je nezbytné pouze při přechodu ze základních žárovkových světel) (PC 1.000,- Kč) Vlivem hodně hloupě vymyšleného bočního uchycení mají obě světla shodně lepený jeden (ze 2) dříve zlomený úchyt - nyní zatím spoje drží a držely na autě rok, co jsem světla měl, na funkčnost nemají velký vliv, světla drží především na nepoškozených úchytech na šrouby. Pro dokonalý stav je případně možné oba lepené úchyty vyšroubovat (plastový závit) a vyměnit je za nepoškozené například ze starých světel Cena 3.990,- Kč za obě světla + 500,- Kč za nosiče s LED žárovkami + 500,- Kč za redukce. Cena za komplet = 4.990,- Kč

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      H15 LED žárovky pro DRL/dálková světla
      Koupeny jako nové, poměrně špatně sehnatelné zboží Perfektní funkční stav PC v přepočtu: 2.000,- Kč Perfektní svítivost pro DRL i dálková světla (lepší než běžná žárovka), čistě bílé světlo Canbus free (bez chyb) Cena 990,- Kč za obě

• Create New...