Jump to content

Výměna žárovek za LED - mlhovky, zadní blinkr, parkovací světlo, 5. dveře

Recommended Posts

Čaute lidi dávám zkušenost s led žarovkama. Jestli scháníte zárovky na zadní blinkry a na zpátečku doporučuji na svět žárovek na webu.

na blinkry:https://www.svetzarovek.eu/led-zarovka-bau15s-oranzova-12smd-samsung-3w-osram-10-30v/

zpátečka:https://www.svetzarovek.eu/led-zarovka-ba15s-bila-12smd-samsung-3w-osram-10-30v/

a do mlhovek jsem dal osramy:https://www.svetzarovek.eu/led-12v-h8-h11-h16-osram-set-2ks-led/

blinky svítí skvěle i zpátečka hodně světla při couvaní.

Blbo sa asi opytam. Ale čo je dôvodom výmeny žiaroviek za led v blinkroch a spiatočke? Vyšši svetelný tok? Hmlovky som vymenil tiež za osram cool blue (halogén), svetla v predných dverách z interiéru a aj v kufri ale dôvodom bola farba svetla aby bola biela... v blinkroch a spiatočke mi asi pointa uniká. 
dik. 

Spiatočka s LED ovela lepsie svieti. Obycajne smerovky ludia zostranut a zacne opadavat farba so ziarovky co znamena ze z oranzoveho svetla sa postupne stane zlte, ktore je dost biedne vidno napriklad v lete na priamom slnku sa moze zdat ze sa to len odraza slnko od svetla a pritom chce auto odbocit. ked je blinker oranzovy tak si to s odrazom clovek nemoze pomylit

• Like 1
On 10/12/2020 at 10:56 AM, Jozef999 said:

Blbo sa asi opytam. Ale čo je dôvodom výmeny žiaroviek za led v blinkroch a spiatočke? Vyšši svetelný tok? Hmlovky som vymenil tiež za osram cool blue (halogén), svetla v predných dverách z interiéru a aj v kufri ale dôvodom bola farba svetla aby bola biela... v blinkroch a spiatočke mi asi pointa uniká. 
dik. 

abys treba pri couvani neco videl 🙂 

103627077_10220782391461130_5106916925418136661_o.jpg

Podelim sa o drobnu skusenost, keby niekto chcel ist rovnakou cestou...a mozno niekto poradi aky produkt do hmloviek..

Chcel som doladit farbu svetla hmloviek ku bi-xenonom Osram xenarc original.

Osram Xenarac original - 4300-4500K

Osram cool blue intense - 4200K

Vysledok je, ze farba svetla hmloviek je stale o dost viac do zlta ako ten xenon. Neviem cim to je, asi plynom (xenon vs. halogen), lebo ten rozdiel cca 100-300K by som asi ani nepostrehol..

Nedoladoval niekto uspesne hmlovky k tomtuto Xenonu? Tie LED su vacsinou vsetko 6000K a to uz sa bojim ze zas bude na opacnu stranu spektra kricat..

V buducnosti chcem dat Nightbreaker Laser, farba svetla rovnaka ako original...

Dik.

5C9C702C-9D6C-48E1-96FC-492E557FD80B.jpeg

EB362569-E6A0-404D-BD22-77FE0A7516B2.jpeg

Edited by Jozef999

Zdravím, můžu prosím poprosit někoho kdo má namontované LED Osram, konkrétně zadní blinkry, couvačky a přední mlhovky zda mu to hlásí nějakou chybu, Superb 2016 LaK. PS nemyslím Osram jak zmiňoval Leonekkk ale typ od Aleš_BX, viz foto. Moc díky

OVMB0Ep.jpeg

YPBnE6.jpeg

ImgW.ashx.jpeg

• 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By miklisek
      Zakládám toto vlákno i když je na fóru toho o LEDkách v předních a koncových světlech popsáno už dost. Přeci jen je ale RAPID v tomto ohledu pole neorané a nebude na škodu, když najdeme nějaká vhodná řešení i pro něj. Těch co budou tunit světla se časem najde jistě dost. Podělte se prosím se svými zkušenostmi s LEDkami ruzných výrobců ať do couvaček, do blinkrů nebo brzdových světel. 
    • By Krosta
      Zdravím,

nezkoušel jste někdo na před faceliftovou Octavii dávat zadní lampy z faceliftové Octavie ve variantě LED?
      Mám Octavii modelový rok 2016 a měl jsem na ní původně LED zadní lampy, které jsem vyměnil za faceliftové LED (ty s výraznějším C) a včera jsem si všiml, že po odemknutí/zamknutí vozu mi tlumeně svítí brzdová světla a zadní mlhovka. Zhruba po 10 minutách od zamknutí vozu vše zhasne. Po odemknutí vozu se opět rozsvítí tlumeně (přepínač světel na nulové poloze, CH&LH aktivní, ale v nulové poloze samozřejmě nejde)

Netušíte někdo, kde by mohl být problém?
      Předpokládal jsem, že když měním "LED za LED", tak nebude problém, ale evidentně je.

Předem děkuji za jakékoliv rady.
    • By _Denis_
      LED osvětlení registrační značky pro Octavii III (a pravděpodobně i další modely Škoda)
      Koupeno jako nové, originál Perfektní technický i vizuální stav nového zboží Cena 150,- Kč za obě

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      Zadní světla Octavia III Facelift liftback
       Koupena jako nová Perfektní stav nových světel bez škrábanců Včetně nosiče žárovek (PC 1.100,- Kč) Včetně LED žárovek pro blinkry i couvací světla (PC 1.000,- Kč za komplet) Včetně 2 redukcí pro připojení na předfacelift modely (plně funkční bez nutnosti dalšího kódování - kódování je nezbytné pouze při přechodu ze základních žárovkových světel) (PC 1.000,- Kč) Vlivem hodně hloupě vymyšleného bočního uchycení mají obě světla shodně lepený jeden (ze 2) dříve zlomený úchyt - nyní zatím spoje drží a držely na autě rok, co jsem světla měl, na funkčnost nemají velký vliv, světla drží především na nepoškozených úchytech na šrouby. Pro dokonalý stav je případně možné oba lepené úchyty vyšroubovat (plastový závit) a vyměnit je za nepoškozené například ze starých světel Cena 3.990,- Kč za obě světla + 500,- Kč za nosiče s LED žárovkami + 500,- Kč za redukce. Cena za komplet = 4.990,- Kč

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      H15 LED žárovky pro DRL/dálková světla
      Koupeny jako nové, poměrně špatně sehnatelné zboží Perfektní funkční stav PC v přepočtu: 2.000,- Kč Perfektní svítivost pro DRL i dálková světla (lepší než běžná žárovka), čistě bílé světlo Canbus free (bez chyb) Cena 990,- Kč za obě

• Create New...