Přejít na obsah

spotřeba 1,6 tdi


Jan W

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
V 4. 8. 2020 na 8:03, Ras23 napsal:

Neviem ci neviem pocitat ja alebo to auto. Natankoval som plnu a podla PC mi chyba asi 9l nafty alebo 200 km

IMG_20200804_053628.jpg

Taky mi to blbe pocita, natankoval jsem plnou, vjel na dalnici v Rakousku, kde je jen rovina dal tempomat a po 75 km mi to ukazuje toto.

20200805_172511.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 5. 2020 na 7:54, Milan Šimorda napsal:

Ahoj.Spotřeba je dlouhodobá , od prvního natankování ,tankuji vždy plnou respektive co dá pistole.Těch 0,5 L. bych neřešil ale stejně by mě zajímalo kde je chyba pumpa nebo počítač?

Záleží co porovnáváš, pokud jedno dotankování, tak neřešit, problém může být kdekoli (nejspíš na straně kdy vypne pumpa), pokud je to dlouhodobě, třeba za posledních 5tis km, potom PC. To se dá kdyžtak přes diag. korigovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Panove mate nekdo zkusenosti? Dojedu nadrz"do prazdna". Dojezd ukazuje 0, kontrolka nadrze blika a jdu tankovat a natankuji 44litru. Pocitac ukazuje spotrebu spravne, to jsem pocital. Nadrz ma byt na 50 l. 6 l mi tam chybi. V servisu mi sdelili,ze je to v poradku, ze tam 6l zustava jako nevycerpatelna rezerva, ze kdyz dojde nafta, tak aby se to nemuselo ovzdusnovat. Přijde mi to jako nesmysl. Kdyz mam nadrz na 50l, mel bych projet padesat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Martin Rušaj napsal:

No tak to nevím. Jak zasvíti hladové oko, tak mi píše dojezd 100 km. A raději tankuji. U hlavně nafty by se nemelo dojíždět na výpary. A tankovat do úplně stavu, kdy benal nebo nafta vytéka pomolu s hrdla.

Taky jsem to tak delal, ale tankoval jsem strasne malo nafty vuci velikosti nadrze. Proto jsem to chtel vyzkouset. Tak dojezd do 0 , narvu plnou, ale jen max.44litru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když máš dojezd 0km tak zbývá v nádrži cca 5-6L, je to ochrana palivového čerpadla aby se nepřehřálo, jak u benzínu tak u nafty jsou již léta vysokotlaké čerpadla, kdo jezdí dost s prázdnou nádrži nebo pod rezervu může ho spálit.

 

nezkoumejte, tankujte vždy do plna a budete mít léta klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...