Jump to content
pava

Výměna rozvodů

Recommended Posts

Zajímavé video o výměně rozvodů u motoru 1.4 TSi v podání polského mechanika, který pracuje v anglickém autoservisu VW. Jak uvádí na začátku videa, auto má najeto 100 tkm a rozvody mění na přání zákazníka. Podle mě zbytečně, protože rozvod i celý motor jako nový. Potěšila i jednoduchost celé operace, samo s potřebným nářadím. Závěrem si všimněte, že mechanik doporučuje tyto motory, jak říká, zatím neměnil ani turbo, či vstřiky.

https://www.youtube.com/watch?v=IQkRKRzxinU&t=0s

• Upvote 2

Dobře že doporučuje. Lepší motor už asi nekoupíme? Otázka v kolika ten rozvoďák budeme měnit? 240000 kontrola? Tak rovnou nechat vyměnit ať je od toho pokoj....

Ahoj,koupil jsem si OIII 1,4 TSI 103KW 2013 mám najeto 134 000 km a motor CHPA.Je nějaký předepsaný interval na výměnu rozvodů?Je potřeba dělat rozvody v těchto km.

Děkuji

je to tak,ale kluk ze vývoje škoda-auto doporučil při 240.000 výměnu.Prý je tam nějaký spešl řemen,rádius prohnutí při skladování je povolen max.na úroveň spodního kola na klice,jinak prý tam můžou prasknout vlákna a odolný řemen se může vyhodit

• Upvote 1

cosby: dokonce na to bylo vydáno TPI, kde varují před přílišným ohnutím řemene - akorát by mě zajímalo, jestli to v servise někdo řeší a podle toho s tím nakládá... 
Jinak tedy ten interval 240tkm a to ještě jenom doporučení na kontrolu je obdivuhodnej. Kort když člověk vzpomene na problémy předchozích TSI motorů s řetězem...

Řemen je zpevněný skelným vláknem, proto ta vysoká životnost, ale pouze omezený ohyb, jinak vlákno popraská a může se vyhodit.

Edited by pava