Přejít na obsah

Instalace JVC rádia do fabie III s připravou pro rádio


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, pořídil jsem si rádio včetně redukce z DIN na ISO po vzoru http://www.rapid-autohifi.com/autoradio-skoda-fabia-iii-jvc-kd-r881bt-bluetooth-s-instalacni-sadou-10788.html#. Nicméně rádio se při jakékoli polohy klíče nerozsvítí, pouze bzučí mechanika, když zmáčknu open. Kabeláž jsem proměřil, pojistky překontroloval. Nevím, jestli není problém v tom, že v ISO redukci od rádia má zapojeno 5 pinů a to oranžová - ILLUMINATION, modrá -  REMOTE, červená - ACCESORY, žlutá - BATTERY, černá - GROUND a já v tom DIN konektoru pouze žlutou a černou, takže beru, že to je BATTERY a GROUND. Nicméně, zkoušel i prohodit žlutou a červenou a bez výsledku, nějaké rady? Potřeboval se hlavně z toho vymotat, ať vím, jestli rádio poslat zpátky nebo dělám něco špatně, děkuji moc... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě ti nějaký odborník poradí lepší a jednodušší návod, ale já jakožto elektro muž bych vyzkoušel prvně rádio externě, tedy vzal 12V zdroj a zapojil ho, do ISO konektoru nastrkal fastony a spojil s bednama. Tím si vytvoříš funkční model, jak by to mělo fungovat. Potom bych si proměřil ISO konektory v autě, kde se přesně nachází GND, spínačka, trvalých 12V, bedny, atd. Potom stačí přepojit. Takhle jsem to kdysi dělal v Octavii, protože jsem zjistil, že není ISO konektor jako ISO konektor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Externě mě to nenapadlo vyzkoušet, možná dorazilo rádio vadné, to dnes vyzkouším... Jinak v autě mám pouze v DIN konektoru 2 vodiče a to žlutočervený a hnědý, takže beru že to je proud a kostra, jinak po připojení redukcí jsem na konci vždy naměřil 12V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemělo by to fungovat, takže že když přivedu trvalé napětí na žlutý vodič, tak by mělo rádio jet i bez spínání?  Samozřejmě, když zmáčknu POWER ON... Nicméně auto je služební nemůžu v něm dělat nějaké zásahy, takže budu si muset na ticho v autě asi zvyknout :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kucislp napsal:

A nemělo by to fungovat, takže že když přivedu trvalé napětí na žlutý vodič, tak by mělo rádio jet i bez spínání?  Samozřejmě, když zmáčknu POWER ON... Nicméně auto je služební nemůžu v něm dělat nějaké zásahy, takže budu si muset na ticho v autě asi zvyknout :-(

Neboj, obzvlášť v zimě ticho nebude, ty plasty v mrazech vydávají slušnej orchestr :D

No a v létě sundáš okýnka a budeš poslouchat cinkání brzd a výfuku :D

 

Pokud to prodávají přímo pro tebou vlastněný auto s přípravou na rádio a přesto to nefunguje, tak problém řeš přímo s prodejcem aby ti poradil jakým způsobem to máš zapojit aby vše fungovalo přesně tak jak slibují. 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vyřešeno, modrý spínací kabel jsem spojil se žlutým vodičem přímo v ISO svorkovnici... vše fičí, jak má, akorát musím auto vypínat a zapínat manuálně, ale to mi vůbec nevadí.... Díky moc všem za rady 

 

PLS LOCK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...