Přejít na obsah

Kolísání teploty vody a oleje


Mirek

Doporučené příspěvky

Když to tady tak pročítám...

známý když mu na autech začly téct pumpy, nebo se mu to přehřívalo (provozoval vícero 1.6tdi) tak si v servisu(neautorizovaným)  tam nechával dávat pumpu bez clony. Nevím jestli tam pasuje ze starší generace nebo ji přímo prodávají. Říkal, že závadu to žádnou potom nepíše. 

Co zkusit u toho funkčního auta odpojit ten konektor jak se to bude chovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj.

 

Tak po dalším pokusu je auto O.K. Teplota konečně nepadá a motor se dohřívá jak má. Zkoušel jsem s webastem i bez a vše bez problémů.  Nedokážu přesně říct co pomohlo, ale naposled se vydělala vodní pumpa, čerpadlo intercooleru, zkoušel se chod obou čerpadel i směr. Sundala se hlava intercoleru, pak se tlakovala, kvůli zjištění případné praskliny. Sundán EGR , udělal se proplach chladiče EGRU. Nově nastavené hodnoty EGRU. Nikde se nic  konkrétního, co by mělo tento problém zapříčinit nezjistilo, ale začalo to fakčit. trochu se přikláním k přicpanému chladiči EGRU, protože při měření teplit na hadicích se shodným autem, mně ty teploty vycházely roznílně a i opačně. Takže se nožná mohla voda přetláčet někde opačně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bavil jsem se i s člověkem, který programuje řídící jednotky aut, dělá veškerou diagnostiku atd a říkal, že pokud by EGR chodil zle, tak to auto vyhodnotí jako chybu. Tuto variantu úplně vyloučil. To stejné i servis vyloučil. Já samozřejmě netvrdím, že to je pravda protože to nevím, ale  jen konstatuji slova druhých. 

Editováno: , autor: lkar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte vsetci, skusim sa Vas aj tu opytat, poprosil by som vas o informaciu ako dlho sa zohreiva vasa octavia 2.0 tdi ale ide mi najme o facelift verzie so 7 st prevodovkou dsg (model 2018-2019) (hlavne motorizacie s adblue) v najhorsom aj s manualnou prevodovkou, pre porovnanie mozte napisat aj starsie octavie s dsg prevodovkou kolko sa zohrievaju, mojej (2018) trva cca 5 km odlepenie rucicky od 50 st vody a cca 15 km na 90 st vodu pri teplote 0 st a 105 km/h mimo obce, dakujem za kazdy prispevok.  S pozdr Luky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...