Přejít na obsah

Žárovky povinná výbava


BrainLess72

Doporučené příspěvky

Zdravím, chtěl bych si ověřit jednu věc. Hned první den co jsem začal jezdit mě praskla žárovka pravého zadního blinkru. Tak jsem zjistil co a jak a chtěl jsem ji vyměnit. Přístup jak pěnezům ale hlavně jsem zjistil že v autě jsou v krabičce jen pojistky nikoliv však náhradní žárovky. Jak je to u Vás máte tam také pouze pojistky ? Navíc, když jsme tu žárovku měnili, je to nějaká oranžová, v životě jsem to neviděl a servisák co to měnil říkal že to někdo zmršil při montáži protože žárovka praskla, ne vlákno ale prostě celý sklo a odpadlo dovnitř. 

Platí stále vyhláška že musím mit od každé žárovky jednu náhradní ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BrainLess72 mas spatnou krabicku. Na Kodiaqa existuje vice typu.

Pokud mas "full led" vybavu => 0 zarovek tak krabicka obsahuje 0 zarovek => 565052000D (vozy s LED světlomety, SBBR TOP)

Ty potrebujes pravdepodobne jednu z variant:

  • 565052000 - pro vozy s halogenovými světlomety, SBBR basis.
  • 565052000A - vozy s halogenovými světlomety a s mlhovými světly, BBR basis.
  • 565052000C - vozy s LED světlomety, SBBR basis

Jak spravne napsal @oct zarovky (+ zbytek povinne vybavy) neni soucasti noveho vozu. Obas dostanes jako "darek", ale neni pravidlem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@havrosh mam vybavu - Full LED světlomety s AFS a LED mlhové světlomety s Corner funkcí a vzadu to dle konfiguraku pise Zadní skupinové svítilny s diodami (LED). Ale proste ten blinkr je takova "specificka oranzova sklenena zarovka". Lenost me premuze ( tak premohla a zabehl jsem do garaze ). 

 

Tak krabicka kterou jsem k tomu dostal nese oznaceni "Sada zarovek LED" v niz jsou pouze samy pojistky a jedna zarovka oznacena podle popisku Lamp W5W 12V@5W. Part numbert na ty krabicce neni zadny. 

 

Jinak ta "zarovka" je nejspis tohle dle google -> Zarovka do blinkru Kodiaq ( nevim jestli je to primo do kodiaqa )

Editováno: , autor: BrainLess72
Pridani odkazu na obrazek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, oct napsal:

Z výroby se náhradní žárovky a pojistky nedávají, to dává max. prodejce jako dárek. Jsi si jistý, že jsi ve správném vláknu, viz Tvůj podpis. Víc Ti neřeknu, já mám LED.

 

Jo sorry, jsem ve spravne vlaknu jenom jsem nezmenil podpis. Sup vymenen za kodiaq. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím,

 

prolezl jsem asi celé fórum a nejbližší téma mému dotazu mi přijde toto. Proto se dávám dotaz sem.

 

Je možné zde diskutovanou žárovku vyměnit za LED? Myslím, že mám stejná zadní světla a prostě ta obyč blinkrová žárovka se mi v těch zadních LEDkách nelíbí. Pokud je to možné, prosím o info co všechno k tomu potřeba a na kolik by to případně vyšlo?

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...