Přejít na obsah

Zelený povlak (mech) u vnějšího těsnění oken


Honza O.

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

 

Na fóru jsem nenašel žádné vlákno na toto téma tak snad netvořím duplicitní téma.

Všiml jsem si, že se mi po počasí které v posledních dnech převládá (voda,sníh,vlhko) objevil na spodním vnějším těsnění okének zelený povlak jakoby drobný mech. Stává se vám to taky po takovémto počasí ? Případně nemáte někdo nějaký nápad nebo zkušenost jak tento ,,mech,, odstranit co nejefektivněji popřípadě aplikovat nějaký přípravek který tomuto tvoření zabrání ale  zároveň nepoškodí již zmiňované těsnění? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha tak to jsem rád že to nemám jenom já a že nejsem jediný 

 

 

Myslíte že by bylo řešení stáhnout okynko a když je dole lépe se tam dostane a utřít to hadříkem?

Vím že to není řešení na delší dobu ale alespoň to nebude tolik vidět ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám také. Parkuji buď pod pergolou, nebo na veřejném parkovišti. Jednou jsem již čistil při staženém okně zubním kartáčkem a čističem interiéru Auto Finesse Total a nakonec setřít hadříkem. Šlo to krásně dolů a vydrželo to asi půl roku. Je to asi ale hodně individuální.

Editováno: , autor: Hlouchyno
Autooprava na telefonu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No plíseň to nevím opravdu to spíš vypadá jakoby mech. Já tedy pro jistotu o víkendu dodám fotografie ať máte přesné mínění o co přesně jde.

Ale ještě k tomu SAVU nepoškodí to pryžové části (těsnění), aby mi pak např. neteklo do auta.

 

A co říkáte na případnou konzervaci (lehký film) silikonovým olejem (potřít hadříkem) jako ochrana proti vodě.?

 

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O plíseň se podle mě nejedná. Spíše to opravdu vypadá jako mech. A k tomu kartáčku. Ještě jsem si vzpomněl, že v jednom místě, kde toho bylo už docela hodně, pomohl až malý kartáček na boty viz foto níže. Hlavně nezapomenout oblepit vnější těsnění kolem skla páskou, aby nedošlo k poškrábání.

8008-81_l.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Hlouchyno napsal:

O plíseň se podle mě nejedná. Spíše to opravdu vypadá jako mech. A k tomu kartáčku. Ještě jsem si vzpomněl, že v jednom místě, kde toho bylo už docela hodně, pomohl až malý kartáček na boty viz foto níže. Hlavně nezapomenout oblepit vnější těsnění kolem skla páskou, aby nedošlo k poškrábání.

8008-81_l.jpg

Aha tak to díky moc 

 

O víkendu se na to vrhnu ;)

 

 

Díky chlapi :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však v pohodě. Jen by to mohlo vadit adminovi.;)

Jinak určitě postačí papírová páska. Sám jsem ji použil. Vlastně jde jen o to, aby jsi to těsnění kolem skla kartáčkem nepoškrábal, neboť právě nepatří k nejodolnějším a byla by škoda mít to poškrábáné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to po zimě taky. Tohle ve škodovce docela nevychytali, například u dvojkové Octavie je gumové těsnění až k oknu, navíc je tam spád, který zamezuje usazování podobného bordelu. Ten žlábek u trojkové Octavie si o tohle vyloženě říká...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@miklisek Já vím, že to možná zní vtipně ten sever, ale jinak si nedokážu vysvětlit, proč levá strana, kam svítí sluníčko,je po třech letech stále krásně černá a pravá byla zelená už po 1/2 roce. Souvisí to asi právě s větší vlhkostí. Samozřejmě ale auto podle světových stran neparkuji.:D Je to ale tak nepodstatná věc, že jsem ji řešil právě jenom potom prvním půl roce. Teď tam mech je už druhým rokem, ale je pravda, že v létě, kdy je sucho, mech na chvíli mizí.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...