Přejít na obsah

Zelený povlak (mech) u vnějšího těsnění oken


Honza O.

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

po zime to vzdycky setru mikrovlaknovou uterkou namocenou v nejakym univerzalnim cistici, jde to rychle pryc. Jen u zrcatek je problem se tam prstem dostat. Zaroven vycistim i bordel napadanej v tom zlabku. Moc dobre to vyreseny neni :( a to zeleny vypada jak kdyby clovek jezdil v nejakym vraku, kterej stal 10 let na zahrade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Mech nemá rád zásadité prostředí a sloučeniny železa. Snad nějaký silně zředěný koncentrát louhu (pozor na lak a plast), nebo nějaká sloučenina železitanu (poptat ve spec. drogerii) a potřít to vícekrát a mech časem odumře a suchý odumřelý mech pak vykartáčuješ. Pokud je to tedy opravdu mech, tak pouhým vykartáčováním bez chemie jde odstranit dosti ztěžka a opakovaně se objevuje, takže doporučuji tu chemickou cestu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Koupil jsem Octavii 3 a všiml jsem si, že má taky zelené stírací vnější těsnění. Našel jsem na netu náhradní gumy a asi bych to vyměnil, pokud to je jen to vnější bez toho chromu. Nemáte někdo návod? Jak je to tam přidělané a demontáž?

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5e08374785ap-stiraci-tesneni-okna-vnejsi-prave-skoda-30499.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Kamarád měl stejný problém s mechem na těsnění (není to nic neobvyklého) a sundali jsme to pomocí detailingového štetce namočeného v APC + APC nastříkaný na mech. Byl to tuším Universal od Chemical Guys. Poté vytřeno.. :) Zatím se mu to nevrátilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...