Přejít na obsah

Launch Control - skusenosti, nazory?


ibatak

Doporučené příspěvky

Cim vsetkym si prechadza auto pri Launch control? Viem si predstavit ze na ten moment ked auto akceleruje zo 4000ot/min je to prenos velkej sily cez prevodovku az na kolesa v kratkom momente, ale ide mi o to ci je nejake racionalne obmedzenie na pocet startov napr. Viem ze pri o mnoho vykonnejsich autach som sa docital, ze po par pokusoch nastali technicke problemy rozneho typu. Aj predajca ked mi odovzdaval auto tak tak nejak naznacil ze je to sice tam, ale nejak casto by to nepouzival. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No bylo mi řečeno to samé. Po pravdě to moc nepoužívám - naposled když jsme porovnávali zrychlení s Alfou Romeo Veloce 280hp. Po asi 5 - 6 pokusech mi to hlásilo přehřáty DSG. Nicméně třeba takový Porsche udělá těch LC třeba 50x za sebou bez problému a to to ještě startuje z 5-6 tisíc otáček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Nedávno jsem se o této funkci dozvěděl a určitě ji u nového auta neplánuji dlouho zkusit, dokud nebude mít motor a auto celkově něco za sebou.

 

Jaké máte zkušenosti s ním vy? Už jste vyzkoušeli nebo si netroufáte? Nebo dokud je auto v záruce :D

Díky za postřehy, rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Já mám s LC takový problém, nedaří se mi aktivovat. Auto mám už přes rok, ale k testu LC jsem se odhodlal až teď (synovci chtěli zažít). Postupoval jsem +- podle návodu. 

  • DCC na Sport (přepne převodovku do S)
  • Start-Stop Off
  • ESP Off (ESP Sport je to samé)
  • Levá noha na brzdu
  • Pravá na plyn až na kick-down
  • Motor zahřátý (olej 95°C)

Výsledek je, že otáčky kolísají mezi 3200 a 3800, jako by tam byl omezovač. Na displeji se neobjeví hláška, že LC je aktivní. Jako odpich to má pěkný i tak, ale nepřijde mi, že je to ono. Zkoušel jsem i jiné varianty nastavení, ale všechny limitují otáčky na stabilní 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Dobrý den.

Když jsem teď zkoušel Launch control, tak ať jsem to dělal jak podle manuálu nebo internetu, tak jsem prostě nedocílil zobrazení Launch control program aktivní na Maxidot. Vím, že to dříve fungovalo bez problémů a tuto hlášku to zobrazovalo. 
Při samotném odpichu (po puštění brzdy) to krásně kopne a letí, ale nevím, proč to najednou nezobrazuje. Aktualizace map + infotaimentu mám aktuální z ledna a jediné co mám jinak je nastavení klapek, aby byly pořád otevřené (i v D módu).

Může to někdo zkusit s poslední aktualizací? Jako o nic nejde, ale chtěl bych vědět, kde může být chyba.

 

Jedná se o 10/2016 206 kW.
Děkuji.

Editováno: , autor: ztr00
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je vidět, že opravdu vyskočí otáčky? 

Ptám se na to proto, zda je problém v zobrazení hlášky nebo samotném sepnutí Launch Control.
Nemyslím si, že to spuštění je provedené špatně, ale jen pro jistotu:
Nastavení ESC na vypnuto nebo ESC Sport, jízdní režim S, motor a převodovka na provozní teplotě, držení brzdy a plynu zároveň - objeví se hláška "Launch Control aktivní" a poté pustit brzdu. Zároveň se musí zvednout otáčky motoru nad 3.5 tisíce (tuším že 4 tisíce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, otáčky normálně skočí k 4k. Postup dělám stejně jak píšeš. Motor zahřátý do plna. Ještě přemýšlím, že vlastně někdy si auto po sešlápnutí plynu při sešlápnuté brzdě "sedlo" a někdy ne.  Ale ani jednou to ten LC neoznámilo na Maxidotu.

Jak říkám, nejlepší by bylo, jestli má někdop poslední update a mohl by to zkusit. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tu brzdu musis opravdu tvrde ... normlalni silne seslapnuti nepomuze ... 

lehce jsem s tim taky bojoval na podzim ... 

 

rozdil jestli je nebo neni pak poznas pri dalsim razeni, kdy v rezimu LC razeni hodne kope ... 

 

(nemam stejnou verzi motoru jako ty ... )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak .. kola zabiraji vzdycky a prvni kopnuti bude i bez LC, pokud stojis na plynu.

poznas to pak tak, ze to kope i potom. radi to proste jinak, nez normlane (i ve sportu) pod plynem ...

 

(ale nejsem zadny expert na LC .. udelam to tak max 5x rocne :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadá, ale nevím to teď na 100% jistě, zda není nutné prošlápnout i Kick-Down tlačítko, tzn. že nebude stačit jen plný plyn. 

Auto totiž zejména 1,2,3 řadí o dost tvrději a až při vyšších otáčkách, když se rozjezd udělá přes Kick-down, než přes plný plyn :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...