12 příspěvků k tomuto tématu

Zdarec všichni.

Chtěl bych si na svém superbu II 2013 před FL dodělat xenony. Chci to udělat pořádně a poctivě ať nemám problém v zahraničí a s STK. Takže naklápění ostřik vše.

Nejdřív pár otázek:
1. SUPERB II před FL má jaké druhy xenonu? 
     - má xenony nebo jenom bi-xenony?
     - má natáčecí a statické nebo jenom natáčecí?
2. co vše budu potřebovat?
    - světla
    - jednotky pod světla, trafa
    - regulaci naklánění 2x (vpředu vzadu)
    - kabeláž
    - ovládání světel bez regulace výšky
    - hadice na ostřikovače ??nová nádobká na ostřikovače??
    - ???novou BCM???
    - VAG na dokodování světel
    - SVINSKOU DÁVKU TRPĚLIVOSTI

prosím o jakoukoliv radu, pomoc, schéma prostě o cokoliv co by mi mohlo pomoct..

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Z toho co ti umím odpovědět, tak superb II má jen BI-xenony a myslím, že všechny natáčecí.

U toho co budeš potřebovat určitě budeš potřebovat tu nádobku a hadice na ostřikovače. Velkou výhodou superba je že jsou ostřiky ve světle a nemusíš kvůli tomu měnit nárazník, nicméně i tak si myslím, že to je naprosto nerentabilní investice, protože můj odhad je, že to vyjde nejméně na 30.000 už jen kvůli ceně nových světel, možná 40 ... a to je nesmysl...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U SII jsem to neresil. Ale nekolik Octavii II a Fabii jsme predelavali. Takze prava svetla jety snad vubec nejsou uz mesic na prodej. Pokud ano,tak 7-8000kc par jetych. Jednotka xenonu, BCM. Ostrikovace svetel, nivelace alespon na zadni napravu. Kabelaz u OII sla pouzit tusim i bez uprav. Snad jen dalsi kostra se tam tahala(mozna si to pletu s predelavanim predFL xenon na FL xenon) kazdopadne resit kabelaz k zadni naprave, dopredu, do jednotky. Nakodovat. A suma sumarum cenofka kolem 30tkc neni nerealna. Navic ti zbydou dva halogeny defacto neprodejny. Jinak SII ma vzdy bixenon s natacenim.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kluci 30t to nééé..

světla 10t komplet

kabeláž jdu dnes na šroťák pokud ne tak jsem našel na bazoši za 2t holou za 6t komplet i s jednotkou a táhlama na natáčení..

nádobka hadici 2t

práci budu dělat sám

čekám max 15t

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

BCM jednotku jeste. Jednotku na xenon co je uprostred palubky, suma sumarum budes tam za 25-30tkc jen to fikne. Tohle uz mame za sebou.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

výsledek, tj. Xenony za to stojí, ale jelikož 90% Superbu je má z výroby, tak na ceně se to nějak nepromítne... takže investujes 30.000, ale ani hodnotu auta to nezvýší, za mě zbytečná investice

Spíš mi je záhadou, že si někdo koupí takové auto bez xenonu....

Upraveno uživatelem CentriFUGA
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejspis dovoz. V Holandsku je to docela bezne. I fabie 1.gen RS bez xenonu, octavia II RS bez xenonu. Tady sr to potom dodelavalo,protoze kupujici vetsinou tvrdi,ze RS ma vzdy xenon :D taky jsem videl pekne vybavenyho superba II DSG,kuze,amundsen, climatronic, sound system a na halogenech.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dovoz ano, ale Německo.. taky mě to zarazilo.. ale já to tam narvu  -_-

s těmi halogeny to je na ... houno vidět..:blink:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V Nemecku väčšina nechce xenony. Im stačia halogeny. A zároveň je halogen lacnejší a ma dlhšiu životnosť. Takže sa nečudujem, že z Nemecka si doviezol na halogenoch.

Upraveno uživatelem r_e_n_e
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Proč by nechtěli v Německu xenony ? Slyším prvně, ba naopak, tam je daleko víc aut na xenonech i v nižších výbavách atd...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Za tech 9let a 500tkm me xenon stal 40tkc. A to jen z duvodu,ze na 250tkm sviceni jen xenonem uz to nebylo uplne ono v noci. Jinak vybojky jsem daval jen 2x sada za 1700kc od Kasilka z VWC. V Nem2cku jsou vicemene xenony. Belgie/Holandsko je halogenova. Ale tam maj osvetleny i dalnice :D

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od hrabcy
      Škoda Octavia Combi 2.0TDI, 2005, STK 11/2019, 6rychl., najeto 232 000km, alu 16" (pneu zadní 4mm, přední 6 mm) + zimní pneu (nové pneu!), tažné
      zařízení.
      Nadstandartní výbava: navigace, xenony, dvouzónová  klima, vyhřívané sedačky, multifunkční kožený volant, Maxidot,
      tempomat,elektrochromatické zrcátko, loketka, ., atd.

Dobrý stav, udržováno, všechny manuály, CD s mapami, 2 klíče. 
      Cena 139 000Kč, dohoda, splátky (auto prodává kamarád -soukromá osoba, leasingové splátky případně možné přes jakýkoliv autobazar).
      Kontakt tel: 777 167 268 . 

• Od denisdenis
      Škoda Octavia II 2.0 TDi 103kw, DSG převodovka (automat), r. 2006, černá barva.
      Najeto jen 159.000 km - originál - původní servisní knížka a 2 klíče
      typový list, protokoly z posl. Německá STK. Budete 1. majitel v CZ. Rozvody vyměněny při 113tkm v 1/2015.
      Top výbava: klima digitální dvouzonová, xenony, vyhřívané sedačky, multifunkční volant, tempomat, 4x el. okna a zrcátka, CD radio Stream, parkovací senzory, tažné zařízení, "maxi dot" palubní počítač velký (v češťině), sensor světel, sensor dešťě, ASR, ESP, 16´Alu kola, loketní opěrka, zatmavené zadní okna, dvojitá podlaha v kufru atd. Velmi pěkný stav, nutno vidět! Pouze servis Škoda - platná záruka mobility do 2018.

Na foru nejsem denně preferujte prosím tel. 733 151 535 nebo email denisdenis@email.cz
    • Od PTiCA
      Ahoj,
      nemáte někdo fotku motoru kde jsou vidět xenony ze zadu?

Jde mi o umístění startéru xenonu na straně spolujezdce. Mám xenonové světla a pravý startér mám přidělaný drcpáskou.

Díky za pomoc.
    • Od denisdenis
       rok 10/2007, 2.0 TDi 125kw + profi úprava CARTEC na 140kw. Najeto 208.000 km, servisní knížka a 2 orig. klíče, typový list, poslední Německá STK. Budete 1. majitel v CZ - dovoz Německo. V ceně je nová STK na 2 roky. Rozvody vyměněny při 153tkm. Top výbava: klima digitální dvouzonová, xenony, kožené sportovní sedačky, vyhřívané sedačky, tempomat, el. střešní okno 2 polohové, el. okna a zrcátka, CD radio Stream vč. mp3, parkovací senzory, maxi dot palubní počítač velký (v češťině), sensor světel, sensor dešťě, ASR, ESP, hlidání tlaku v pneu, 18´Alu kola, nastavitelný sportovní podvozek od firmy H&R, loketní opěrka, sunset - zatmavené zadní okna, dvojitá podlaha v kufru atd. Velmi pěkný stav, nutno vidět a svézt se!   Na fóru nejsem denně, preferujte tel. 733151535 nebo email denisdenis@email.cz
    • Od Howado
      Zdarec, nemá někdo zkušenost:
      Look what I found on AliExpress http://s.aliexpress.com/Jb67neym