Přejít na obsah

Výměna halogenu za XENONY


r_e_n_e

Doporučené příspěvky

Chcem sa opytat ci to uz niekto riesil u Superba II.

Aspon co som zistoval, tak potrebujem:

Xenony s riadiacimy jednotkami a motorcekmi a ostrekom

Cidlo urovne naklapania xenonov 1T0907503B

Nadobku ostrikovacov s ostrikovacom svetiel a cidlom hladiny kvapaliny, vratane oboch motorcekov

este nieco? napriklad hadice?

 

Vdaka za odpoved...

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 4 měsíce později...

Ano. Nekolikrat jsem predelaval z halogenu na xenon. OI,passat 3BG,superb 1. II. Golf IV. Lze pouzit i jen zadni naklonove cidlo. Schema zapojeni,veskery instalacni material a rozdelat 3/4 auta. Pokud se nevyznas ve schematech,tak doporucuju nechat udelat. Ferda25,Tornado z Humpolce, Rolbar z Prahy. Vyplati se prestavba na bixenon?! NE. Je lepe videt s bixenonem?! ANO,pokud koupis nova světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak presne teba hladam hh ako vidim clenovia maju dost malo skusenosti,vec sa ma tak ze jemnej buracke treba nove svetlo a za dobry peniaz su na ruke bixenony... otazka znie ci sa do toho pustit,myslel som ze bude menej problemov stym aki rozobrat 3/4auta :(

Odoslané z EVA-L19 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdarec všichni.

Chtěl bych si na svém superbu II 2013 před FL dodělat xenony. Chci to udělat pořádně a poctivě ať nemám problém v zahraničí a s STK. Takže naklápění ostřik vše.

Nejdřív pár otázek:
1. SUPERB II před FL má jaké druhy xenonu? 
     - má xenony nebo jenom bi-xenony?
     - má natáčecí a statické nebo jenom natáčecí?
2. co vše budu potřebovat?
    - světla
    - jednotky pod světla, trafa
    - regulaci naklánění 2x (vpředu vzadu)
    - kabeláž
    - ovládání světel bez regulace výšky
    - hadice na ostřikovače ??nová nádobká na ostřikovače??
    - ???novou BCM???
    - VAG na dokodování světel
    - SVINSKOU DÁVKU TRPĚLIVOSTI

prosím o jakoukoliv radu, pomoc, schéma prostě o cokoliv co by mi mohlo pomoct..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho co ti umím odpovědět, tak superb II má jen BI-xenony a myslím, že všechny natáčecí.

U toho co budeš potřebovat určitě budeš potřebovat tu nádobku a hadice na ostřikovače. Velkou výhodou superba je že jsou ostřiky ve světle a nemusíš kvůli tomu měnit nárazník, nicméně i tak si myslím, že to je naprosto nerentabilní investice, protože můj odhad je, že to vyjde nejméně na 30.000 už jen kvůli ceně nových světel, možná 40 ... a to je nesmysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U SII jsem to neresil. Ale nekolik Octavii II a Fabii jsme predelavali. Takze prava svetla jety snad vubec nejsou uz mesic na prodej. Pokud ano,tak 7-8000kc par jetych. Jednotka xenonu, BCM. Ostrikovace svetel, nivelace alespon na zadni napravu. Kabelaz u OII sla pouzit tusim i bez uprav. Snad jen dalsi kostra se tam tahala(mozna si to pletu s predelavanim predFL xenon na FL xenon) kazdopadne resit kabelaz k zadni naprave, dopredu, do jednotky. Nakodovat. A suma sumarum cenofka kolem 30tkc neni nerealna. Navic ti zbydou dva halogeny defacto neprodejny. Jinak SII ma vzdy bixenon s natacenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výsledek, tj. Xenony za to stojí, ale jelikož 90% Superbu je má z výroby, tak na ceně se to nějak nepromítne... takže investujes 30.000, ale ani hodnotu auta to nezvýší, za mě zbytečná investice

 

Spíš mi je záhadou, že si někdo koupí takové auto bez xenonu....

 

Editováno: , autor: CentriFUGA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspis dovoz. V Holandsku je to docela bezne. I fabie 1.gen RS bez xenonu, octavia II RS bez xenonu. Tady sr to potom dodelavalo,protoze kupujici vetsinou tvrdi,ze RS ma vzdy xenon :D taky jsem videl pekne vybavenyho superba II DSG,kuze,amundsen, climatronic, sound system a na halogenech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tech 9let a 500tkm me xenon stal 40tkc. A to jen z duvodu,ze na 250tkm sviceni jen xenonem uz to nebylo uplne ono v noci. Jinak vybojky jsem daval jen 2x sada za 1700kc od Kasilka z VWC. V Nem2cku jsou vicemene xenony. Belgie/Holandsko je halogenova. Ale tam maj osvetleny i dalnice :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 roky později...

Dobrý večer přeji. Mohl bych požádat o radu jak složitá by byla výměna halogenu za bixenony s denim led svícením. Koupil jsem S2 facelift 1,4tsi (2015, 90tis nájezd,  po výměně rozvodu)  v elegance paketu. Je to Němec. Auto má klasické halogeny. Zajímalo by mne jak složité by byla výměna světel za bixenony s LED denním svícením. Jestli je to možné dodělat. Dle vinka je to paket elegance (kupovan v německu). Neřešil to tu někdo z vás?. Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dve komplet svetlá s riadiacou jednotkou cca 350/450 eur za kus. 

Ostreky svetiel s väčšou nádržkou, lebo na halogény je nádržka na ostrek skla menšia. Halogény nemajú povinné ostrekovanie svetiel. 

2x senzory polohy (zadná, predná náprava) kvôli polohe svetla. 

+ kabeláž na senzory

Samozrejme dokódovanie...

 

Ak som niečo zabudol, tak ma doplňte. 

Jednoduchšie je na prasáka kúpiť prestavbovú sadu. 

Ale pozor na STK... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...