Přejít na obsah

ESP, Lane Assist, Kontrola tlaku v pneumatikách - svítí kontrolky, nestartuje motor


Casspo

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých Octavia-kov a prosím Vás o pomoc...

 

Ako je už v názve uvedené mám problém so svojou Octavkou a konkrétne sa jedná o 1.6 tdi cr, ročník 2013...

Problém sa prejavuje pri štarte a síce pri otočení klúča do polohy 1 sa rozsvietia kontrolky ESP, Lane asist, kontrola tlaku v pneumatikách... nie vždy sa to stane... ale keď k tomu dôjde nedovolí mi naštartovať... niekedy štartujem na 20 krát... niekedy na prvý... hlášky z wag davam do prílohy... počas jazdy problémy žiadne ide len o to či sa to pred startom prejaví alebo nie... prípadne ak sa tu nachádza nejaký mechanik zo skody ktorý by sa mi na to pozrel som ochotný zaplatiť... som objednaný do autorizovaného servisu ale tipujem že tam sa mi budú v aute rýpať dva dni a potom zahlasia nejaku výmenu RJ... :-(

 

Vopred ďakujem...

IMG_20180207_104703.jpg

IMG_20180207_104820.jpg

IMG_20180208_100729.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejné projevy závady. V servise na záruku měnili relé 4H0 951 253 A.

Pojistková skříň u baterie. Tuším, že jsou tam tři stejná relé. Tedy vadné jedno z nich. 

Zdraví Mafl

Editováno: , autor: Mafl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, Mám podobný problém s O3 1,6TDI - při pokusu nastartovat tlačítkem se občas rozsvítí porucha ESP a pak ztráta tlaku v pneumatikách, auto nenastartuje. Při druhém pokusu vše proběhne normálně a je cca 14 dní klid. U pojistek v motoru mám 4ks relé 4H0 951 253 C. Je možné někde najít, které souvisí s ESP? Dnes jsem ho objednal v Autokelly a zkusím ho vyměnit. Auto má najto 147 000 km, r.v.2013. 

 

30.8.2018 - Postupně jsem vyměnil 1 nové relé na všech 4 pozicích, během cca 1 týdne se závada zopakovala - Porucha ESC (nikoli ESP) a ztráta tlaku v pneumatikách. Takže relé mi zbylo jako náhradní. 

Editováno: , autor: Viktror
Doplnění:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

ahoj tu istu issue mam na superb 2017 140kw 4x4.. znicoho nic mi zacalo ukazovat zavada stabilizacneho systemu esc zavada tlaku v pneu chyba tlmica atd... nestartovala vobec a dsg som nevedel prehodit do D/S.. az nakoniec som dlho podrzal start a naskocil motor.. potom to neurobilo cely den a dnes opat po 200 km znova.. bateria podla  nabojacky je pod polkou resp zevraj uz je na hrane.. mate nejake rady?? dakujem Vam pekne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
On 12/11/2019 at 2:22 PM, palmito said:

ahoj tu istu issue mam na superb 2017 140kw 4x4.. znicoho nic mi zacalo ukazovat zavada stabilizacneho systemu esc zavada tlaku v pneu chyba tlmica atd... nestartovala vobec a dsg som nevedel prehodit do D/S.. az nakoniec som dlho podrzal start a naskocil motor.. potom to neurobilo cely den a dnes opat po 200 km znova.. bateria podla  nabojacky je pod polkou resp zevraj uz je na hrane.. mate nejake rady?? dakujem Vam pekne

Zdar,  a ako to dopadlo? Tiez mi vyhodilo vsetky senzory,  od acc, esp, atd.  ? Dik za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...