Přejít na obsah

VCDS - dlouhé kódování


Daniel36

Doporučené příspěvky

Zdravím, na O2 rv 2012 jsem přes dlouhé kódování měl v úmyslu zapnout automatické rozsvěcení světel při poklesu intenzity světla s novým 4-polohovým vypínačem, kde jsem udělal botu a nyní se mi nedaří vrátit na původní hodnoty.

 

Původní hodnoty 40000AB8E00508C040080080110001E4430000AE522085605C8440000040 se mi po zadání změní na 00508C040080080110001E4431000AE522085605C844000004000 což jsou v podstatě první 2 znaky z původních hodnot přesnuty na konec řetězce. No a teď díky mému rejpalství nefunguje podsvícení budíků, stěrač, atd. Kdy už jsem neměl moc co ztratit, zkoušel jsem různé možnosti  a podařilo se mi dostat do různých stavů, kde něco bylo funkční a něco ne.

Kód jednotky je 1K0 937 087 Q.

 

Dokázal by mi někdo prosím poradit?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem přišel na příčinu, která byla v použitém VCDS. Z nějakého důvodu verze 17.8.1 měla v 09 - Cent. Elect. na položce dlouhé kódování pod jednotlivými byty úplně jiné hodnoty (bity). No a při použití původního kódování to vždy uložilo nesmysl. Nakonec jsem použil VCDS 17.1.3 a už se hodnoty ukládaly v pořádku. 

 

Jen jedna chyba přetrvává, pravděpodobně díky rozhozenému řetězci kódu z verze 17.8.1 se mu na bytu 18 uložili jiné hodnoty a nyní po navrácení původních hodnot nefunguje denní svícení přes žárovky denního svícení v mlhových světlech. Mohl bych zapnout denní svícení přes žárovky mlhových světel, ale takto bych to nechat nechtěl když v mlhovkách jsou 2 žárovky. Na bytu 18 jsem zkoušel nastavit doporučenou hodnotu 5A což ve výsledku způsobilo svícení levého zadního světla zpátečky. Dokázal by mi někdo poradit?

 

Na ostatních bytech mám denní svícení aktivováno, na maxidotu mám možnost přepínat ale bohužel nefunguje - buď nesvítí nic, nebo to světlo zpátečky. Naopak aktivace potkávacích světel při poklesu intenzity světla už je funkční, ale bez denního svícení je mi tak trochu k ničemu.. :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

Tak mám vyřešeno, Pokud by se někomu podařilo zasáhnout do byte 18 níže poznatky, které mohou pomoci protože na internetu a hlavně na českých stránkách jsem téměř nic nápomocného nedohledal. Snad nějakému nešťastlivci pomůže.. :-) 

 

Prvotním impulsem pro zásah do dlouhého kódování bylo automatické přepinání denních/potkávacích světel při poklesu intenzity okolního světla s vypínačem AUTO, což skončilo s chybou a právě rozhozenými hodnotami na bytu 18. Od té doby nesvítilo v žádné z poloh vypínače denní svícení. (2. žárovka v mlhových světlech)

 

Úprava/oprava prováděna na Octavia II rv. 2012, výbava elegance, jednotka BCM PQ35 H 110 0651 , VAG NUMBER 1K0 937 087 Q. Použitá verze VCDS 17.1.3. 

 

1. Pokud přes VCDS na hodnotách byte 18 naleznete 00, jedná se o skrytí reálných hodnot. Přepsání hodnot na 00 je tedy vhodné z mého pohledu pouze, pokud se Vám pomocí nových hodnot podaří nakódovat co potřebujete a tuto hodnotu následně chcete skrýt.

2. V příloze uvádím soubor byte18-OctaviaSuperb.pdf ve kterém jsou vypsané různé kombinace hlavně pro Octavii a Superb o něco podrobněji a přehledněji než v následujícícm dokumentu.

3. V příloze uvádím soubor byte18.xlsx ve kterém naleznete všemožné různé kombinace pro různé modely nejen Škoda ale i VW, Audi, ... kde pro jednotlivé modely naleznete x kombinací s různými výbavami. (halogeny, xenony, led, ...)

 

Pro mě nakonec TA správná hodnota na bytu 18 byla 38. Podotýkám, že mám halogenové světla a v mlhovce 2 žárovky - mlhové a denní. 

byte18-OctaviaSuperb.pdf

byte18.xlsx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...
V 17. 2. 2018 na 13:26, Daniel36 napsal:

Zdravím,

 

Tak mám vyřešeno, Pokud by se někomu podařilo zasáhnout do byte 18 níže poznatky, které mohou pomoci protože na internetu a hlavně na českých stránkách jsem téměř nic nápomocného nedohledal. Snad nějakému nešťastlivci pomůže.. :-) 

 

Prvotním impulsem pro zásah do dlouhého kódování bylo automatické přepinání denních/potkávacích světel při poklesu intenzity okolního světla s vypínačem AUTO, což skončilo s chybou a právě rozhozenými hodnotami na bytu 18. Od té doby nesvítilo v žádné z poloh vypínače denní svícení. (2. žárovka v mlhových světlech)

 

Úprava/oprava prováděna na Octavia II rv. 2012, výbava elegance, jednotka BCM PQ35 H 110 0651 , VAG NUMBER 1K0 937 087 Q. Použitá verze VCDS 17.1.3. 

 

1. Pokud přes VCDS na hodnotách byte 18 naleznete 00, jedná se o skrytí reálných hodnot. Přepsání hodnot na 00 je tedy vhodné z mého pohledu pouze, pokud se Vám pomocí nových hodnot podaří nakódovat co potřebujete a tuto hodnotu následně chcete skrýt.

2. V příloze uvádím soubor byte18-OctaviaSuperb.pdf ve kterém jsou vypsané různé kombinace hlavně pro Octavii a Superb o něco podrobněji a přehledněji než v následujícícm dokumentu.

3. V příloze uvádím soubor byte18.xlsx ve kterém naleznete všemožné různé kombinace pro různé modely nejen Škoda ale i VW, Audi, ... kde pro jednotlivé modely naleznete x kombinací s různými výbavami. (halogeny, xenony, led, ...)

 

Pro mě nakonec TA správná hodnota na bytu 18 byla 38. Podotýkám, že mám halogenové světla a v mlhovce 2 žárovky - mlhové a denní. 

byte18-OctaviaSuperb.pdf

byte18.xlsx

Podotýkám že na bytu 18 si máš nastavit 39!

LHD=levostranné řízení 

RHD=pravostranné řízení 😉

 

Jinak díky za návod 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Muzete mi poradit strasne slabo mi sviti predni obrysovky nez jsem si nechtene klikl na neco v bytu 18 pak jsem zpet nastavil hodnotu co jsem nasel nejakou co vse spravi 5B je to spravne muze to byt pricina? Mam halogenove svetla zarovky h7 nemam mlhovky dole namontovane a spinac bez funkce auto ani denni sviceni nemam jen se zapinalo samo sviceni cele pri nastartovani octavia 2 facelift 2012 mam tam dat hodnotu 39? Diky za rady 

20210112_191736.jpg

Editováno: , autor: drhadavid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 17. 2. 2018 na 13:26, Daniel36 napsal:

Zdravím,

 

Tak mám vyřešeno, Pokud by se někomu podařilo zasáhnout do byte 18 níže poznatky, které mohou pomoci protože na internetu a hlavně na českých stránkách jsem téměř nic nápomocného nedohledal. Snad nějakému nešťastlivci pomůže.. :-) 

 

Prvotním impulsem pro zásah do dlouhého kódování bylo automatické přepinání denních/potkávacích světel při poklesu intenzity okolního světla s vypínačem AUTO, což skončilo s chybou a právě rozhozenými hodnotami na bytu 18. Od té doby nesvítilo v žádné z poloh vypínače denní svícení. (2. žárovka v mlhových světlech)

 

Úprava/oprava prováděna na Octavia II rv. 2012, výbava elegance, jednotka BCM PQ35 H 110 0651 , VAG NUMBER 1K0 937 087 Q. Použitá verze VCDS 17.1.3. 

 

1. Pokud přes VCDS na hodnotách byte 18 naleznete 00, jedná se o skrytí reálných hodnot. Přepsání hodnot na 00 je tedy vhodné z mého pohledu pouze, pokud se Vám pomocí nových hodnot podaří nakódovat co potřebujete a tuto hodnotu následně chcete skrýt.

2. V příloze uvádím soubor byte18-OctaviaSuperb.pdf ve kterém jsou vypsané různé kombinace hlavně pro Octavii a Superb o něco podrobněji a přehledněji než v následujícícm dokumentu.

3. V příloze uvádím soubor byte18.xlsx ve kterém naleznete všemožné různé kombinace pro různé modely nejen Škoda ale i VW, Audi, ... kde pro jednotlivé modely naleznete x kombinací s různými výbavami. (halogeny, xenony, led, ...)

 

Pro mě nakonec TA správná hodnota na bytu 18 byla 38. Podotýkám, že mám halogenové světla a v mlhovce 2 žárovky - mlhové a denní. 

byte18-OctaviaSuperb.pdf

byte18.xlsx

Ahoj, nemůžeš tady nebo někde jinde nahodit odkaz na stáhnutí těch souborů? Podařilo se mi rozhodit byte 18 a nefunguje denní svícení u Superb 2. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...