Přejít na obsah

Octavie vyráběné v Rusku se prodávají v ČR??


majklisko

Doporučené příspěvky

Zdravím,četl jsem na netu ze výroba nových Octavií v Česku nestíhá čím dal více pokrýt poptávky zákazníků,proto se rozhodlo že s výrobou pro evropský trh vypomůže výrobní závod v ruské Kaluze. 

Chtel bych se zeptat,mám objednanou novou Octavii v akční výbavě Fresh Trumf (dodání konec dubna) jak zjistím,jestli ji vyrobí u nás nebo v Rusku? Je na místě se obávat případné (ne)kvality,použití jiných spotřebních dílů (jiné značky baterie,pneu,destiček atd) než u aut vyrobených u nás?

Dealer mne o ničem takovém neinformoval.

Diky za odpovědi:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože v Čechách je obecně známo, že se Octavie montují v Česku, resp. v MB. Kdo se o dění ve ŠA nezajímá, a takových je drtivá většina, nemá ani tuchu, že by měl dostat auto z Ruska. Prodejce by to měl normálně férově říct. Nechápu, že to ŠA neuvede do ceníku na Trumfa. Je to prostě sviňárna a hajzlovina. Zase jen něco co by zákazníka zajímalo zatajují. 

 

Je to asi jako když Vodňanské kuře prodává kuřata z Polska, nebo Argentiny. Nevím jestli jsou méně kvalitní, třeba ne. Ale rozhodně by to měl zákazník vědět. 

Editováno: , autor: Clerfayt
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak,a o to mi jde...... měl by mi to aspoň říct,kor když o tom určitě sám ví.....:wacko:

Neříkám že auto bude méně kvalitní,ale......už to není ta škodovka z Boleslavi

Moc mi to "nevoní" mít nové auto odněkud z Ruska..

Kdybych tohle věděl,možná bych ji ani neobjednal. A oni to schválně neříkají,aby se jim toto nestávalo. Je to tak trochu podfuk na zákazníka.

Zítra tam schválně zajedu a poptám se ho,pokud mi to potvrdí tak asi nebudu dvakrát příjemny:mellow:

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svařují povětšinou stroje, kvalita by měla být stejná tady i tam. To že prodejce neví je tristní, ale Octavia III se vyrábí u nás, až na jednu vyjímku, edici Trumf která je dovážena ze závodu v Rusku, proto je u této edice taky mírně odlišný výběr barev a omezená možnost individualizace. Aspoň tak jsme to někde četl, kdyžtak poledej na googlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, majklisko napsal:

Ono vubec nejde o nejakou sestavu dílů tady a tam. Jde o tu kvalitu/nekvalitu při svařování,lakování,ošetření podvozku,

 atd... zkrátka nemám takovou důvěru k fabrice v rusku jako k fabrice v CZ

Navíc mne sere že ten dealer to mohl aspoň zmínit...

Stále s Tebou souhlasím, že to měl prodejce říci. 

Nicméně se toho neboj. Osobně bych si Trumf klidně objednal. Z té továrny bych strach neměl. Stojí tam dost dlouho na to, aby měli vychytané mouchy na lince. Když si zjistíš, jací lidi montují auta u nás, možná budeš ještě rád za Rusko. Tady je to směska nepřeberného množství národností dodaných agenturou. V Rusku budou mít asi dostatek kmenových zaměstnanců. Každopádně motr a ani převodovku kompletovanou v Rusku mít nebudeš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, majklisko napsal:

Ono vubec nejde o nejakou sestavu dílů tady a tam. Jde o tu kvalitu/nekvalitu při svařování,lakování,ošetření podvozku,

 atd... zkrátka nemám takovou důvěru k fabrice v rusku jako k fabrice v CZ

Navíc mne sere že ten dealer to mohl aspoň zmínit...

Ano,seriozny dealer by to mohol okrajovo zminit,ale naco,ked mu to ziadna norma nedava ako povinnost pri predaji

To je ako keby vadila nemcovi SQ7,alebo novy Cayenne z Bratislavy....nevadi,kupuju ich ako teple rozky a krajinu povodu nejeke SK neriesia:)

Alebo vadi niekomu tu z fora,ze ma Ceske Citigo z Bratislavy???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Patrik1971 napsal:

To je ako keby vadila nemcovi SQ7,alebo novy Cayenne z Bratislavy....nevadi,kupuju ich ako teple rozky a krajinu povodu nejeke SK neriesia:)

Tím chceš říct, že co nevadí Nadčlověkovi z Říše, automaticky nesmí vadit nám? Mě jsou u prdele SQ6, Lamba, Cayene... stejně si je nikdy kupovat nebudu. A když někdo nechce Citigo z Blavy, tak je to jeho věc, kupovat si ho nemusí. 

Např. mě moc těší naše Toledo. Navrhované Kabaněm, montované v MB. Motor, vyvíjený a montovaný v MB, převodovka vyráběná ve Vrchlabí. Otočil jsem sedadla - vyrobená v Česku. Kabeláž má na štítku české označení. Jenom nám na to Škodovka dala znak Seatu. Pro mě je to ale České auto a těší mě to. 

  • Pozitivní 3
  • Negativní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, majklisko napsal:

Kdybych tohle věděl,možná bych ji ani neobjednal. A oni to schválně neříkají,aby se jim toto nestávalo. Je to tak trochu podfuk na zákazníka.

 

VW z Mexika by ti nevadíilo, Suzuki z Maďarska a tak isto ako Talianom Fiat napríklad z Argentíny ? Svet sa dnes otáča inak ako pred 40 rokmi .,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád se tady řeší, co dealer řekl a neřekl, padají tu dost silná slova a soudy. 

 

Pokud pominu fakt, že zákazníkovi může být úplně fuk, kde se auto montuje (existují určité standardy kvality a auto vyrobené v Rusku kvalitativně nepoznáte od auta vyrobeného v ČR), tak oficiálně do dealerské sítě nešla žádná informace o tom, že Trumfky jsou z Ruska. Takže zaměstnanec, který se aktivně nezajímá, tuto informaci skutečně nemusí vědět.

 

Je to sice tristní, ale i tací jsou mezi námi. Lidi, kteří přijdou do práce, udělají si svoje a s koncem pracovní doby házejí pracovní věci za hlavu. A co jim člověk nenaservíruje pod nos, to si aktivně zjišťovat nebudou.

 

A k samotné Octavii Trumf - z mého pohledu je to zákaznicky velice hezky postavené auto za super peníze a kdybych řešil nákup nového auta, neváhám ani vteřinu. A když už bych se nechal ovlivnit zemí vzniku (což taky trochu chápu, Rusko nesnáším), koupím si pětiletou záruku a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Clerfayt napsal:

Dealer je hajzl. O tom žádná. 

 

Trumf bude z Ruska. Poznáš to podle VIN

Nicméně bych se toho asi neobával. 

 

Tohle je příspěvek století. Není se čeho obávat, ale prodejce je hajzl. :D

 

Vážení, jestli si někdo z vás myslí, že v Rusku lezou po stromech a prodává se tam aušus, tak vystrčte nos za hranice. Nebo se jeďte podívat do Qasin, kdo tam pracuje, v jakém tempu a s jakými obrovskými porodními bolestmi se výroba rozšiřovala a rozšiřuje.

 

Na zemi původu absolutně nezáleží, důležitá je úroveň daného závodu. Jestli si myslíte, že značky jako Keen, Helly Hansen nebo milion dalších dělají jinde než v Asii, vzbuďte se. A pokud se budeme bavit o věci ještě víc, tak pohádku o zemi původu vám zboří už jenom to, že v řadě odvětví je možné stejný výrobek nebo stejný díl dělat v různých kvalitativních variantách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Kane13 napsal:

A k samotné Octavii Trumf - z mého pohledu je to zákaznicky velice hezky postavené auto za super peníze a kdybych řešil nákup nového auta, neváhám ani vteřinu.

 

S největší pravděpodobností tam jsou bohužel základní sedadla a ta mě bohužel ohledně nákupu diskvalifikují. Takže když už tady někteří řeší nějaké zatajování, tak třeba rozdíl v sedadlech (který je pro mě naprosto klíčový) člověk v ceníku nikde nenajde. Při opravdu velmi pečlivém pohledu v katalogu člověk pozná rozdíl v sedačce. Ale v ceníku se o "basic" a "standard" verzi nic nedozví. O Škodu se zajímám poměrně intenzivně a toto jsem zjistil až před deseti měsíci. Místo Ruska by pro některé bylo lepší řešit skutečně podstatné věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...