Přejít na obsah

Olej do převodovky a rozvodovky Yeti


pale007

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

tak jsem vyměnil olej v obou rozvodovkách , nebyl zas tak špatný , ale barvu měl trochu tmavší. Nalévání oleje do přední rozvodovky byla zabyračka. V převodovce jsem taky vyměnil tam to bylo v pohodě . Ještě udělám Haldex , ten je starý 2 roky ,ale raději ho vyměním ať je klid na pár let.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už to mám hotové a podíval jsem se až teď , můžu jen nákres je to jednoduché přední rozvodovka ze strany pravého kola jsou tam dvě zátky na imbus, ten napouštěcí ( B ) je blbě vydět, vypouštěcí ( A ). Převodovka je od prvého kola zepředu tam je to hned vydět je tam větší imbus 

rozvodovka.png

prevodovka.png

Editováno: , autor: Libor Nerušil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Libore pod těma imbusama na převodovce si měnil nějaké těsnění, nebo si je vrznul zpět tak jak byly? A olej do přední rozvodovky si dával stejný jako do zadní? Včera jsem dělal motorový olej a filtry, tak jsem koukal co mě bude čekat při výměně oleje v přední rozvodovce a v převodovce. Převodovka asi v pohodě, ale u té přední rozvodovky jsem nemohl najít ten plnící imbus. Tak teď alespoň vím, z které strany ho hledat. A  propo ty malé imbusy na přední rozvodovce jsou stejné jako na zadní rozvodovce, haldexu (myšleno krom vypouštěcího šroubu pro haldex)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 5. 2019 na 17:12, Ota Rákosník napsal:

Libore pod těma imbusama na převodovce si měnil nějaké těsnění, nebo si je vrznul zpět tak jak byly? A olej do přední rozvodovky si dával stejný jako do zadní? Včera jsem dělal motorový olej a filtry, tak jsem koukal co mě bude čekat při výměně oleje v přední rozvodovce a v převodovce. Převodovka asi v pohodě, ale u té přední rozvodovky jsem nemohl najít ten plnící imbus. Tak teď alespoň vím, z které strany ho hledat. A  propo ty malé imbusy na přední rozvodovce jsou stejné jako na zadní rozvodovce, haldexu (myšleno krom vypouštěcího šroubu pro haldex)?

Oleje jsou stejné jak přední tak zadní rozvodovka , šroubky jsem tam vrátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Zdravim, chcem sa opytat ci sa da kompletne napnit predna rozvodka na yeti tdi 81kw 4x4 iba cez plniaci otvor (tazko pristupny) prednej rozvodky pomocou striekacky z hadickou alebo tomu treba 'dopomahat' kratkym nastartovanim motora a opakovanym plnenim cez plniaci otvor az do dosiahnutia pozadovaneho objemu oleja v prednej rozvodke. Na youtube som videl video na superba kde to neslo naplnit a plnilo sa to cez nejaky odvzdusnovaci otvor kedze im to po par mililitroch zacalo vytekat von z napustacieho otvoru. Taktiez som cital pribehy kde to plnili cez vypustaci otvor. Dakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plnil jsem to normálně stříkačkou s hadičkou asi 1,5m dlouhou bez problémů (přístup je hroznej, ale dá se to: manželka držela v otvoru hadičku a já doplňoval stříkačku a pomalu tlačil olej až jsme to naplnily a vytékal ven). Startování motoru ti nepomůže, musel by si auto projet aby se rozvodovka protočila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...