Přejít na obsah

Stěrače a ostřikovače skel - přední, zadní


cagy

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Nenašel jsem vhodnější vlákno, takže se omlouvám, jestli to sem nepatří.. Dotaz - jaké používáte stěrače (přední i zadní)? Rád bych nějaké bezhlučné a výkonné. Ty moje od začátku při lehce sušším povrchu vržou. Vím, že je to vlastnost, ne chyba.. Ale jestli máte nějakou zkušenost s nevrzajícími a stále funčkními, bylo by to fajn. Když nám spí mladej v sedačce, tak raději zadním stěračem nestírám.. Hrozný zvuk. Díky za tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som pri skákajúcich a vŕzgajúcich predných išiel do Bosch. zadný som bral aký bol, objednávané na skoda-diely. zatiaľ som s nimi problém nemal. všetko môže závisieť aj od toho, aké staré budú. ale to neviem či sa dá pri kúpe zistiť

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi sterace jsou ty originalni. 

Dodava je beztak nekdo z prednich vyrobcu (Bosch, Valeo nebo nekdo obdobny), takze at koupis original nebo primo tyto znacky, porad je to to samy. A hledat nejakou jinou znacku je zbytecnost, jeste jsem neslysel o nikom, kdo by nasel neco lepsiho z pohledu pomeru vykon/cena. 

Kdyz se clovek o sterace trosku stara a nehoni je po polo-/suchem skle, vydrzi i nekolik sezon. Aspon u me tomu tak je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obcas je bohuzel po polosuchem skle honi asistent. Nebo je rovnou urve jak jsou v zime primrzle, kdyz se clovek zapomene a necha packu v auto rezimu :(

Ano, kdyz cekam mrazy, tak je davam do servisni polohy a od skla, ale nekdy proste zapomenu.

Menil jsem uz predni i zadni, oboje za original...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, epo napsal:

Nebo je rovnou urve jak jsou v zime primrzle, kdyz se clovek zapomene a necha packu v auto rezimu :(

 

Ale jo, stane se. Za to ovsem pak spatne stirajici sterace nemohou... ;)

 

Naucil jsem se je cas od casu manualne preklapet (myslim tim klidovou polohu gumicek, jak to delaji vetsi modely od dob OII) a zivostnosti to naramne pomaha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predné stierače mám teraz druhú zimnú sezónu.. a už pomaly na ne dochádza. Ešte nevŕzgajú, ale zotretie skla už nie je také 100%né ako kedysi a teda pred ďalšou zimou ich asi vymením.

 

Zadný stierač mi vydržal jednu zimnú sezónu, nato začal vŕzgať.. (asi po polroku od kúpi auta). Teraz cez Vianoce som si zaobstaral nový Bosch. V porovnaní s originálom je o cca 1cm dlhší na oboch stranách, čiže zotiera o niečo väčšiu plochu. Po necelých dvoch mesiacoch je zatiaľ stále nehlučný.

 

@Maverick ako ich manuálne preklápaš? Bližšie info?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz vypnes sterace a ty dojedou do klidove polohy, gumicka zustane preklopena jednim smerem. Po case proste sterac chytim, prizvednu, trochu (!) zatlacim jeste niz, polozim na sklo a pri jeho drobnem pohybu zpet se preklopi gumicka do opacneho smeru. Primitivni, ale funkcni. 

Tohle zacala delat automaticky uz OII, ma na to nejaky algoritmus v jednotce. Odtud tedy inspirace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na starom leone som to preklapanie robil tiez (z neakeho mojho rozmaru) racionalne som si myslel, ze to moze byt prospesne...  Co sa tyka znacky, tak v elite som kupoval stierace cargo ale klasicke za neakych 10€ oba predne...  vydrzal mi kazdy par cca 3 roky... medzitym niekto strasne chvalil bezramienkove z tesca... po mesiaci som ich dal prec, bola to cista katastrofa... Urcite by som vyskusal znovu cargo bezramienkove, ked ich vobec niekde zozeniem...

Editováno: , autor: ronskispeed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...