Přejít na obsah

Bolero - struktura složek s hudbou


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny šťastné majitele F3.

 Vůz mám pár dnů a marně si lámu hlavu s následujícím. Na SD kartě mám strukturu složek ve formátu "název interpreta\ název alba\ název.mp3. Na "výchozí" obrazovce přehrávání médií (myšlena obrazovka s náhledy obrázků alb) jsou při listování náhledy seřazeny abecedně podle názvů alb. Potřebuji docílit toho, aby se řadily podle názvu interpreta. Tedy nejprve postupně abecedně veškerá alba od Holki, pak Kelly Family, alba od Lunetic, atd..., atd.... (Veškeré uvedené názvy interpretů jsou uvedeny jako příklad a nevypovídají zcela nic o povaze tazatele.) Poradíte...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná bude lepší, když dáš printscreen z PC jak máš udělané foldery a pak hodíš foto jak ti to ukazuje na Boleru, já z toho co popisuješ nejsem moudrý vůbec. Já mám udělané na SD kartě jednotlivé foldery, nebo adresáře (jak chceš) s názvy skupin, popř. interpretů a v nich mám už songy v mp3 s názvem písně. Na PC si ještě doplním interpreta, aby pokud mám adresář s mixem písní abych věděl kdo to zpívá. A na Boleru si pak vyberu jen adresář a nechám hrát.

 

Mě spíše trápí to, že mám nastaveno/zaškrtnuto náhodné přehrávání včetně podsložek a když dám při přehrávání volbu náhodného výběru, přehrává to jen náhodně v dané složce, nejede to napříč všemi adresáři. Nevím jak toho docílit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, když se dostanu do nejvyšší úrovně, kde vidím všechny podsložky/adresáře, nevidím tlačítko play, abych cokoli spustil (tedy alespoň pokud si vzpomínám, zkoušel jsem to za jízdy, takže jsem tomu nemohl věnovat tolik pozornosti. Ale myslel jsem si to, že by to teoreticky mělo fungovat jak popisujete, že hodím pár skladeb do kořenového adresáře a pak že by to mohlo náhodně přehrávat i skladby v podsložkách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...v příloze jsou obrázky pro snazší pochopení. Jak jsem psal - struktura karty interpret\album\song.mp3.

Displej to řadí podle počátečních písmen alb nehledě na název interpreta. Tedy očekával bych vedle sebe obě alba od AC/DC a zatím tam mám z leva Amerika (Škwor) a z prava Archeology (Arakain).

20180213_202213.jpg

printscreen.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Malta napsal:

ano, když se dostanu do nejvyšší úrovně, kde vidím všechny podsložky/adresáře, nevidím tlačítko play, abych cokoli spustil (tedy alespoň pokud si vzpomínám, zkoušel jsem to za jízdy, takže jsem tomu nemohl věnovat tolik pozornosti. Ale myslel jsem si to, že by to teoreticky mělo fungovat jak popisujete, že hodím pár skladeb do kořenového adresáře a pak že by to mohlo náhodně přehrávat i skladby v podsložkách

tak beru zpět, dnes jsem ráno než jsem vyjel z garáže testoval a můj pocit že jsem v nejvyšší úrovni adresáře nebyl správný, protože ikdyž jsem viděl všechny podsložky, nebyla to ještěnejvyšší úroveň, když jsem totiž ještě jednou kliknul, podadresáře tam byly pořád, ale naskočila mi tam ještě tlačítka play, náhodného přehrávání a opakování. Takže když jsem odmáčkl play, naskočila sice první skladba v prvním adresáři ale skipem naskočila další skladba úplně z jiného adreáře, takže funguje :palec2:. Miro omlouvám se, měl jsi zase pravdu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslíš obrázky z návodu tak to samozřejmě seřadí podle interpreta, tak jak je v návodu - ovšem pouze na obrazovce v návodu zobrazené.

Pokud se zobrazení vrátí zpět do mnou vyfoceného - tedy listování obrázky alb z leva do prava - pak opět řadí podle názvů alb.

Přikládám "otagování". Obrázek alba (cover.jpg) mám ve složce alba.

tagy.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně řečeno měnit název alba na nesmyslný název tak, aby to odpovídalo abecednímu pořadí pro řazení, to mi přijde poněkud na pytel.

To už by mi přišlo elegantnější pojmenovat v tagu album třeba takto "AC/DC - Rock Or Bust", "AC/DC - Are You Ready?" čímž bych požadovaného řazení zajisté také dosáhl. Zejména u delších názvů interpretů by nejspíš kvůli velkému počtu znaků nebyl samotný název alba na displeji ani zobrazen :o(

Spíš by mě zajímalo, jak to máte všichni ostatní. Také se vám to tak řadí a nevadí vám to? Nebo mám přeci jen něco špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny tagy vždycky odebírám. V kořenovém adresáři na USB mám složky s názvy Interpretů a v podsložkách Interpretů jejich alba. Jestli jsem to správně pochopil, tak to má zakladatel tématu stejně. U mého rádia (Bolero) pak mám po stisknutí tlačítka (viz screen z návodu tlačítko B, v češtině to je něco jako "Zobrazit náhled souborů" ) možnost přepínat, zda chci aby mi rádio zobrazovalo náhledy složek (kde to mám seřazené podle abecedy, tedy podle názvu interpreta/alba/mp3) nebo si můžu přepnout na druhý náhled (zase tlačítko B, v češtině se to jmenuje "Zobrazit náhled databáze" ) a vidím tam Album,Interpret, Žánr atd. což je možnost zobrazení souborů podle tagů.

 

Protože mám zvolené zobrazení podle složek, tak mám Interprety seřazené podle abecedy a vždy si pustím album, které chci. Následně se všechny písničky přehrávají dále jak jdou v albu po sobě až do konce, kde se začne přehrávat jiné album, popř. další interpet.

 

Pokud by bylo třeba můžu udělat foto.

náhled databáze bolero.JPG

Editováno: , autor: Kořas
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tam teď chvilku mrznul s tím, že jsem zkoušel verzi s odstraněnými tagy. Pokud nejsou skladby otagovány nefunguje listování mezi alby na "úvodní" obrazovce vůbec. Je tam pouze obrázek aktuálně přehrávaného alba. (Pojem "úvodní" obrazovka v příloze.) Čímž se stává problém řazení alb na této úrovni bezpředmětným - ostatní alba se tam nezobrazují.

20180213_202213.thumb.jpg.b4feae3fe7ec14d51cf45aa2c8fb1f4e.jpg

 

Samotné přehrávání funguje podle řazení, které je zvoleno na obrazovce v návodu.

navod.thumb.jpg.016f22f308875aa708e1cbc3abdcd4c7.jpg

Tedy pokud zvolím řazení dle složek, přehrává se korektně dle adresářové struktury. Stejně to funguje i u otagované verze. (Tam se to patrně chová stejně i pokud vyberu zobrazení multimediální databáze a řazení podle interpreta) Jediný problém zůstává v tom, že na té zatracené "úvodní" obrazovce jsou obrázky alb (pro listování) vždy řazeny abecedně podle názvu alba (název interpreta to nezohledňuje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už chápu co myslíš, když při přehrávání písničky kliknu na obrázek alba, taky se mi zobrazí přehled alb s obrázky (viz tvůj první obrázek v příspěvku nade mnou), ale protože se to za sebou nijak neřadí, tak jsem to nikdy nepoužil :-) Takže si pouštím songy jen podle adresářové struktury a ten přehled alb s obrázky nepoužívám. Vypadá to tedy spíš na "funkci" než na něco co by se dalo upravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...