Přejít na obsah

Driveto operák


emsicz

Doporučené příspěvky

Zdravím, rozeslal jsem poptávky na operativní leasing a přišla zajímavá nabídka od Driveto - Superb 2.0 TDI Style+ v automatu s plným krytím a servisem na tři roky za 10k měsíčně vč. DPH. Podmínkou je ale podepsání přiložené smlouvy. Po telefonu se údajně jedná o podznačníky a o nic víc nejde, jenže takhle se to tam nepíše a já rozhodně nehodlám otravovat lidi s reklamou pro driveto ani jezdit v polepeném autě. Máte s tím někdo zkušenost? Předběžně jsem s tím nesouhlasil, ale zase by byla škoda si nechat takovou nabídku ujít pokud by tu někdo měl pozitivní zkušenost. 

Driveto.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

 

já to konkrétně s Drivetem řešil také, nechtěl jsem mít polepené auto od shora až dolů. Ujistili mě, že žádný velký polep to nebude a že to mají jen u aut z jejich Driveto Klubu. Upravili mi tu smlouvu, kterou uvádíte v příloze tak, že mi tam přesně označili velikost té nálepky, takže strach nemám. Když jsem před lety bral auto od Tukasu, tak mi tam švihli jejich nálepku a ani se neptali, zda to tam chci mít. Za kolik máte toho Superba? Já si vzal nakonec Kodiaqa v nejvyšší výbavě a zatím spokojenost, jen čekám, až mi ho Škodovka vyrobí :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/13/2018 at 3:15 PM, Petr Skopal said:

Zdravím,

 

já to konkrétně s Drivetem řešil také, nechtěl jsem mít polepené auto od shora až dolů. Ujistili mě, že žádný velký polep to nebude a že to mají jen u aut z jejich Driveto Klubu. Upravili mi tu smlouvu, kterou uvádíte v příloze tak, že mi tam přesně označili velikost té nálepky, takže strach nemám. Když jsem před lety bral auto od Tukasu, tak mi tam švihli jejich nálepku a ani se neptali, zda to tam chci mít. Za kolik máte toho Superba? Já si vzal nakonec Kodiaqa v nejvyšší výbavě a zatím spokojenost, jen čekám, až mi ho Škodovka vyrobí :))

 

Oni vysvětlili že mají smlouvu s dodavatelem a využívají nějakou slevu která se týká aut pro marketing nebo co. Prostě našli nějakou trošku ojebávku, no. Já jsem pak ale objevil, že existuje gap a co se dělo s Kooperativou a ještě jsem na nic nekývnul, dost mě to vystrašilo:

  • Gap = mám auto s havárkou 1%. Vyjedu ze salonu a v další zatáčce vlastní chybou auto zruším. Pojišťovna zaplatí 99 procent škody, já 1 procento a celé auto má škofin zaplacené, například 600k. Jenže pak přijde Driveto za mnou a řekne hele mladej, kdybys to ty tři roky platil jak jsme se domluvili a nenaboural, tak z nájmu a zůstatkové hodnoty bychom z tebe dostali celkem 700k. Takže 100k faktura splatná za 14 dní a nazdar. Nikdo mi o tom neřekl, musel jsem si to zjistit sám od lidí, kterým se to stalo (update 15.3. - nestalo se jim to konkrétně u Driveto, pozn. autora). Dá se proti tomu pojistit ale nemá to každej a musím si o to říct.
  • Kooperativa = Jednou Škofin vyřizoval asi 500 Rapidů a rozdal je na operáky. No a někdo v Kooperativě si pak všimnul, že z tý várky má už asi půlka aut nějakou událost a že ten deal je pro pojišťovnu hodně špatnej. Tak přes noc zrušili a vypověděli všechny pojistky. Škofin na rychlo přepsal všechny auta k český a lidem pak přišel dopis, že jejich platby za auto jsou od teď o 1500 měsíčně vyšší. 18k ročně jenom změnou pojišťovny.

V tu chvíli jsem si uvědomil, že za prvé moc toho o operáku nevím a za druhé to pro mě byla hlavně předvídatelnost nákladů a teď zjišťuju, že není. Takže zatím jsem nic nepodepsal. Auto mám, tak si můžu dovolit se rozhodovat. Taky přispělo, že jsem si pak osobně zašel do autosalonu Škodovky vyzkoušet O3 FL RS a Superba a moc nadšenej jsem z těch aut nebyl, tak jsem řekl že podepíšu až budu chtít a ne z donucení.

Editováno: , autor: emsicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás,

 
všimli jsme si Vašeho příspěvku v tomto fóru, kde se rozebírá smlouva o spolupráci a další případy související s leasingem. Moc rád bych Vám zavolal a vysvětlil výše probírané informace. Mohl bych Vás poprosit o telefonní číslo? Případně pod jakým jménem jste poptával vůz, my si na základě této informace najdeme Vaše telefonní číslo a zavoláme Vám. 
 
Předem děkuji a budu se těšit na odpověď.
 
S přátelským pozdravem,
 
Albert Králik
Driveto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

36 minutes ago, Albert Králik said:

Zdravím Vás,

 
všimli jsme si Vašeho příspěvku v tomto fóru, kde se rozebírá smlouva o spolupráci a další případy související s leasingem. Moc rád bych Vám zavolal a vysvětlil výše probírané informace. Mohl bych Vás poprosit o telefonní číslo? Případně pod jakým jménem jste poptával vůz, my si na základě této informace najdeme Vaše telefonní číslo a zavoláme Vám. 
 
Předem děkuji a budu se těšit na odpověď.
 
S přátelským pozdravem,
 
Albert Králik
Driveto

 

Haha, ne.

 

Vaše spolupráce byla ukázková a váš zástupce popsal celou událost z druhé strany. Konkrétně u Gapu mě ubezpečil, že je možné se proti tomu pojistit (předtím to ale nenabídnul) a u případu s Kooperativou to zjevně otřáslo celým trhem, protože podle hlasu hned po první větě věděl. To není chyba poskytovatele operáku ani Škofinu. Když Kooperativa vypoví, tak prostě vypoví. Teď nevím, jestli to bylo u vás nebo u jiného subjektu, který má vlastní smlouvu se Škofinem a tvrdí, že taková situace u nich nastat nemohla (poptával jsem u několika společností). 

 

Pro mě to znamenalo jediné - vím, že nic nevím a operativní leasing pro mě ztratil punc služby, kde jsou náklady na vlastnictví provoz auta striktně dané a nehrozí tam překvapení. Nevím, jaké další "gapy" na mě čekají a proto jsem nechtěl podepsat a poptávku stáhnul s tím, že nejdřív si musím o operativním leasingu více zjistit od těch, kteří ho koupili a ne od těch, kteří ho prodávají.

 

To je celé. Pakliže jsem něco napsal špatně, nebo se něco nestalo a máte obavu, že na vás konkrétní tvrzení vrhá špatný stín, nebojte se to rozporovat veřejně. Myslím že i z mého příspěvku je zřejmá snaha nekydat na nikoho hnůj, ale poukázat na to, že operativní leasing je pro jednotlivce téma poněkud složité.

Editováno: , autor: emsicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Mam auto z Driveto clubu a dorazilo kromě driveto podznačníků ještě s malým nalepeným logem na zádi auta, asi 10 cm dlouhý tvrdý pevně přilepený proužek.

 

Na "reálných fotografiích vozu" na stránkách driveta žádné takové logo nebylo a není.

 

Se skřípajícími zuby vyřešeno kouskem stříbrné izolační pásky.

 

Mnohem víc mi vadilo, že inzerují nové vozy, ale nakonec se před podpisem smlouvy dozvíte, že vybraný vůz má najeto 19000km.

 

Rovněž nabídka vozů označených jako "skladem" není ani zdaleka reálná.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Osobní zkušenost je prozatím skvělá.  Pán byl na místě předání na minutu přesně, auto bylo perfektní, všechno bylo podle dohody. Zatím ať se vyskytl jakýkoliv problém, hned mi jej pomohli vyřešit a ve všem co jsem potřeboval mi vyšli vstříc. Nemůžu jinak než Driveto pochválit a doporučit.

 

I přesto doporučuji pečlivě pročíst obchodní podmínky, které nejsou moc uživatelsky přívětivé:

 

Vozidlo před složením zálohy nemůžete vidět. Fotografie na webu jsou popsány pouze jako ilustrativní. Tak že pokud chcete auto vidět musíte nejdřív podepsat smlouvu a složit zálohu (cca 15-30 tisíc korun). Zároveň ale z obchodních podmínek jasně vyplívá, že auto při předání nemůžete nijak odmítnout (viz. obchodní podmínky bod 4.1) kde smlouva nabývá platnost v okamžiku zaplacení zálohy.

 

Za vozidlo totiž začínáte platit v okamžiku, kdy Vám společnost Driveto uloží auto převzít a to i v případě, že auto převzít odmítnete (viz bod 4.4). Pokud totiž auto nepřevezmete tak dle obchodních podmínek je to váš problém a protože jste zálohu už zaplatili, pronájem už běží. Nepřevezmete-li automobil do 30 dní hrozí Vám pokuta ve výši 10 000Kč (bod podmínek 16.1) Smlouvu můžete zrušit, ale pak se se zálohou rozlučte a navíc musíte auto platit následujících 30 dnů viz. Bod 14.2. Tak že pokud přijedete a auto neodpovídá tomu co Vám naslibovali po telefonu na což žádný papír nemáte past už sklapla a Vy jste v ní až po uši. Buď si převezmete auto co stojí před Vámi nebo odepíšete hromadu peněz.

 

Navíc Vám Driveto může automobil kdykoli odebrat jenom proto, že se jim prostě chce a nemusí Vám to nijak vysvětlovat (viz bod 14.2 oddíl C).

 

Ale tím to nekončí. Podle bodu 10.3 Vám totiž Driveto může auto vyměnit za jiné ve stejné třídě a výbavě. To v reálu znamená, že můžete dostat auto zcela jiné značky např. místo Škody dostanete Hyundai a pokud se Vám to nelíbí pak Vám může Driveto jednostranně ukončit smlouvu. A mohl bych pokračovat dál a dál. Kontrolujte, co podepisujete a dejte si velmi dobrý pozor

 
 
Editováno: , autor: Fillipek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...