Přejít na obsah

Únik chladící kapaliny


BlueRS

Doporučené příspěvky

ono je to trošku inak , ten podtlakový prípravok je luxusná vec ktorou to naplníš za pár minút a už hladina neklesne ... stará metoda dolievania a sledovania funguje rovnako , akurát je to na dlhšie , dolievať , dorieďovať , skúsiť či to topí , skúšobná jazda a pod ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som menil ten chladič tak dolial som nádržku do maxima. Naštartoval som motor nechal chvílku bežať, vypol som dolial som znova do maxima a išiel som si spraviť okružnú jazdu s tým, že počkal som kým sa olej nezahreje aspoň na 70°C a potom som si spravil trocha svižnejšiu jazdu. Po tejto jazde som otvoril viečko tlak tam bol. Dolial som znova po max. 

 

Po asi 5tkm sa mi hladina znížila z max na min, tak som dolial. Teraz som kontroloval kvapalinu po cca 6tkm a už neklesla, tlak v nádržke minimálny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás, mám stejný problém. Chtěl jsem se vás zeptat jak vás to vyšlo cenově. Tlaky jsme zkoušeli, pumpa neteče, olej nepřibývá. Nádržka je prázdá až při provozní teplotě(když ujedu 10km+), při volnoběhu je vše vpořádku. 

Předem děkuji za odpovědi KARLOS28

 

Editováno: , autor: KARLOS28
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás, 

Hlásim sa s podobným problémom. 2.0Tdi 110kw, Z ničoho nič začalo vyhadzovať vodu cez expanznú nádobu von. V Škodovke navrhli výmenu vodnej pumpy plus rozvody. 

Po výmene auto fungovalo, až do situácie kedy som išiel asi 10km zastavil na semafore a všimol si, že motor ma zvýšene otáčky a regeneruje DPF. Regenerácia prebehla a po následnom vytočení motora do otáčok vypísalo hlásenie "skontrolujte hladinu chladiacej kvapaliny". 

Dolial som a čakal som na ďalšiu regeneráciu či sa bude reakcia opakovať. Pri ďalšej regenerácii som auto odstavil a nádobka bola naplnená úplne doplna. Regenerácia skončila, opäť som pokračoval v jazde a po pár km chladiaca von.

 

Mali ste niekto podobný problém? Neviem kde začať, podozrenie je na prasknuté tesnenie alebo hlavu.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Auto už je u mechanika tretí týždeň. Pozrel IC, EGR, všetko vyzeralo byť OK. 

Problém sa začal prejavovať už aj pri normálnej jazde. Začalo dvíhať hladinu vody pri vytočení motoru do otáčok. Rozobralo sa to, hlava je odtlakovaná / zarovnaná, ta je OK hádam výmena tesnenia pomôže, lebo žiadne viditeľné praskliny neboli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer páni, prosím Vás chcem sa opýtať, bohužiaľ mám aj ja tento problém s miznutím chladiacej kvapaliny. Zatiaľ to nie je až tak strašné(mizne mi asi pol centimetra od risky-max za 1000km), ale chcem to určite riešiť pretože mi to nepríde normálne. Neviem presne kde môže byť problém ale pre istotu som na internete hľadal a našiel som už aj ten chladič plniaceho vzduchu výrobca je Valeo tak ako má aj škoda. Chcem sa ale opýtať či súčasťou balenia je aj tesnenie pretože to tesnenie neviem nikde nájsť.

Chcem sa ešte opýtať marfan-a (možno to je hlúpa otázka, ale ospravedlňujem sa som polo laik v tomto tak to neviem presne)to IC myslíš chladič plniaceho vzduchu alebo chladič spätného vedenia spalín.

Ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S chladičom tesnenie nieje resp. aspoň o tom neviem. 

 

Odtiaľto som kupoval to tesnenie https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/04l129717b-tesnenie-elring-32184.html malo by byť rovnaké aj pre verzie s dvoma EGR či AGR (toto naisto neviem, keďže ja mám len jedno EGR na DPFku).

 

@Hades126 laik som aj ja, len som sa trocha o to zaujímal, keďže servis to nedokázal opraviť. Ale tým "IC" myslím ten chladič plniaceho vzduchu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V ‎10‎.‎03‎.‎2019 na 7:55, CAPINO napsal:

Kluci ,tak mám najeto cca 10.000 km a nedolil jsem ani kapku vody. Myslím,že závada odstraněna ?

Ahoj,

 

vedel  by si prosim ta potvrdit, ci aj po viac kilometroch  nedolievas  ?

 

Ak by som ta este mohol poprosit - co vsetko  si musel objednat pre vymenu sania - okrem samotneho sania a tesnenia ? 

Este ak mozem odkial si to objednal ?

 

Velka vdaka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau chlapečkové, chtěl jsem se zeptat, mám dvoulitr 110kW, najeto cca 150tis a pumpa stále původní, voda celkem nemizí. Dolil jsem sem tam doušek destilky. Ale něco jsem někde četl, že nevhodnou chladící kapalinou se lepí pumpa... Tak jak často měnit kapalinu? Stačí dle servisního intervalu [emoji6]??

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...