Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
BlueRS

Únik chladící kapaliny

Doporučené příspěvky

Na to som sa tiež pýtal, a že pravdepodobne ako to dával dolu tak sa mu tam dostala kvapalina.

Mal to natlakované cez víkend spolu so zelenou tekutinou aby videl únik a žiadny pokles tlaku a ani kvapalina nebola nikde. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ono s tou liatinou je to rozdiel tlakovať za tepla a studena. Čo si prevaril motor že fuklo tesnenie pod hlavou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 12 hodinami, marfan napsal:

Na to som sa tiež pýtal, a že pravdepodobne ako to dával dolu tak sa mu tam dostala kvapalina.

Mal to natlakované cez víkend spolu so zelenou tekutinou aby videl únik a žiadny pokles tlaku a ani kvapalina nebola nikde. 

Přesně tak.. jak píše @marian.marcin.. za studena to klesat nebude.. To se pozná až za tepla.

a pro @marian.marcin těsnění selhalo už xkrát i bez přehřátí motoru.. prostě fouklo samo o sobě :X

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Uvidíme po poskladaní, ale za predpokladu, že to sánie by malo pri tom úniku toľkej kvapaliny vyzerať ako ho mal Andre tak si myslím že ten chladič je OK.

Inak liatina to nieje, chladič samotný je vyrábaný technológiou za tepla lisovaných plechov či ako, ten zvod na hlavu je tam priváraný. 

Ja určite nie, predchádzajúci majiteľ možno to nikdy nevieš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Možno som sa zle opýtal či si ho prehrial no nie v zlom ale nemyslel som zliatinu železa ale AL a to určite zliatinou AL a iných prvkov bude, mne je to jedno ako to lisuju alebo zváraju je to hybrid hlinika a osobne keby som to tlakoval tak vzduchom a v horucej vode.

Editováno na marian.marcin

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V poriadku ja sa nehádam. 

Ak sa bude voda strácať tak budem reklamovať, že to nespravili dobre. Čo by som iné k tomu dodal. 

Popravde, mám pocit že veľa ľudí nechce moc počuť pri týchto nových motoroch, žeby bolo zlé tesnenie pod hľavou alebo žeby bola prasknutá hlava. Väčšina bude tvrdiť, že problémom je sánie alebo egr alebo vodná pumpa toto mi povedali aj v PN araver, keď som sa bol pýtať ohľadom tohto problému či niečo takéto riešili. 

Budúci týždeň by malo byť auto spravené tak dúfam, že bude s miznúcou vodou už pokoj. 

Ešte by som dodal za 5tkm som dolial okolo cca 3litre kvapaliny do chladiaceho systému takže muselo to podľa mňa dosť veľa tiecť.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No to je veľa pravdu povediac.Tak nech sa to podarí ono je ťažko sypať peniažky do auta  poznám to z vlastnej skusenosti.

Editováno na marian.marcin

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se